Start&Stop - Araç Durmadan Devreye Girmesi

Gargamel

Yeni Üye
İsim
Orhan ARIKAN
Arkadaşlar,

2017 Model 1.4 TSI DSG Highline Golf 7.5 kullanmaya başladım. Daha önce 2013 - 1.2 Golfüm vardı. Araç daha durmadan start&sop devreye gireblliyor ve bu durum beni rahatsız etti.

Araştırmalarıma göre;

- 2015 sonrası modellerde araç yavaşlarken, hız 10km/s altına düşerse start&stop devreye girebiliyor.

- 2015 öncesi modellerde ise araç tamamen durması yani hızının 0 olması gerekiyor start&stop devreye girmesi için.

Bu özelliğin çok saçma, gereksiz ve tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Bu duruma alışılabilir mi evet ama konu bu değil.

Sorum şu ki; Bu özelliği VAGCOM vs. gibi kodlamalarla veya başka yollarla 10km/s'den araç duruncaya yani 0 km/s e çevirmek mümkün mü?

Bilen duyan arkadaşlar var ise yardımlarınızı bekliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Netrodo Sorusuna merhaba diye başlasaydı tamamdı

Onun dışında açılan konuya gayet kibar ve resmi bir mesaj attım.

Diğer yandan sizde böyle üye olup birkaç dakika sonra direk konu açıp yardım talep etseydiniz/görseydim aynı mesajı size de atardım.

Selamsız giriş yapana selamsız cevap.

Upvote 0

@ogzogz Bende Forumların Yardımlaşma Grubu Olduğunu Düşünüyorum Benim İlk Gönderimde Böyle Olmuştu. O Andaki Araba Bozuk mu Ya da Ben mi Bişey Yaptım Aklı İle Yeni Üye Kurallarını Görememek Normal. Ki Ben Zaten O Anki Telaşla Forumu Bulup Gönderi Paylaşsam Altına Biri Böyle Bişey Yazsa Soğurum Gruptan. 
Benden tavsiye,

ilk önce kullanım kılavuzuna, 

acil durumlarda servise başvurunuz. 

Diğer her türlü durumda buradan mutlaka sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Upvote 0
@Terms O Onun Ayıbı İşte Bizler Her Ne Derse Desin Ginede Daha Samimi Olmaya Çalışmalıyız Bence

Upvote 0
@ogzogz Önceden Bu Olayı Yaşayıp Bu Durumu Bilen Biri İllaki Cevap Yazar Bilmeyenler Olarak Her Gönderiye Cevap Yazmak Zorunda Değiliz  :D

Upvote 0
@Netrodo hocam herkes bir değil, her yeni üye bir gün eski olacak, her eski üye de bir gün yeni üyeydi. 

İnce detaylar vs. girecek olursak içinden çıkılmaz. Herkes her taraftan kendince haklı özet olarak.. 

Tamamen yorum varsayım tecrübeye dayalı herkes herşeyi yazıyor..  bir de forum içinde hatırı sayılır zaman geçirince ne dediğimi anlarsınız..

Genel olarak bir topluluğu sağlayabilmek için belli başlı kurallar vardır. Bu sana göre bana göre değişebilir ancak bu kurallar varsa buna uyulması gerekir, uyup uymamak tercihtir ancak gelecek tepkilere de hazır olmak gerekir..

Otomatik cevap sistemi olmadığından ve bir algoritma ve sistem tarafından cevaplar verilmeyeceği gibi kişilerin soruş şekli tarzı vs. de değişik olabiliyor..

Galiba çok şey yaptım. Mesela bu kadar şey yapmaya gerek yok. 

Keyifli zamanlarınız olsun..

Upvote 0
Merhabalar,

Bence bu konuya sadece yazılı olarak değil de

1. tanışma bölümüne kendini tanıtmasının şart olduğu forum'a ilk giren üyeye gösterilmesi

2. Kendisini tanıtmadan konulara konu açamaması, konulara cevap yazamaması, özel mesaj atamaması

3. belli bi mesaj sayısına ulaşana ve begenme sayısına ulaşmadan sadece konulara cevap yazabilmesi ama konu açamaması ve kendisine özel mesaj atana cevap verebilmek dışında özel mesaj görüşmesi başlatamaması

4. belli bi mesaj ve begeni sayısına ulaşınca konu açabilmesi, biraz daha fazla olmak üzere mesaj ve begeni sayısı sonrası özel mesaj görüşmesi başlatabilmesi

şeklinde kuralların acilen getirilmesi gerektiğine inanıyorum, zira gerçekten forumdan soğutacak seviyeye gelmeye başladı gelip burayı ve hatta direk pm ile kişileri bedava çözüm merkezi gibi kullanmak isteyenler.

Tabiki içlerinde kuralları bilmeyen ondan dolayı yanlış yolla giriş yapan gayet iyi niyetli arkadaşlarda var ama forumun bu kurallardan yoksun olması maalesef kurunun yanında yaşın da yanmasına neden oluyor. İyi niyetli arkadaşlarımızı bu aileye kazandırabilmek için dilimize dikkat etmeliyiz onda haklısınız, ancak bu kurallarda gerçekten durumu rahatlacaktır. Tüm yurt dışı forumlarda benzer kurallar işletiliyor ve yeni gelip kötü niyet yada etik olmayan yazışma yapan kişiler en ufak tolerans gösterilmeden önlemi alınıyor, eskilere ise uyarı veriliyor. Burası ilk okul değil kimseyi terbiye etmek gibi bir görevi yok hiçbirimizin. Seviyenin yardımlaşmanın korunması ve ileri gitmesi için bu konuya acilen el atılması konusunda sanırım sizlerde bana katılırsınız ?    

Upvote 0
@Gargamel Konunuzu baltaladık ama evet maalesef Golf 7'nin de belli bir yılından sonra @ogzogz  Hocam'ın da dediği gibi emisyon yakalama adına yapılan bu durum tedirgin edici zamanlamalarda motoru kapatıyor. Öncekilerde çok kontrollü, durmak bi yana pedala belli bi seviyeden daha fazla basarsanız duruyor ancak motor, baya ayağınızla kontrol edebiliyosunuz yani. Ancak bunun kodlmalar içerisinde yerini hiç görmedim ama tekrar bakayım. Belki parametreler içerisinde olabilir ama bunun içinde parametre değiştirilmez, olumsuzluk yaratabilecek başka yerleride değiştirme ihtimali var.

En güzeli benim yaptığım gibi hafızalı start stop tuşu takmak olabilir, kapalı iken inerseniz binince de kapalı kalıyor :D  Yada aslında emisyon dışında bir fayda sağlamadığından hatta bence zararı bile olduğundan kalıcı kapatmak da olabilir.

Upvote 0
Merhabalar,
1. tanışma bölümüne kendini tanıtmasının şart olduğu forum'a ilk giren üyeye gösterilmesi
2. Kendisini tanıtmadan konulara konu açamaması, konulara cevap yazamaması, özel mesaj atamaması
3. belli bi mesaj sayısına ulaşana ve begenme sayısına ulaşmadan sadece konulara cevap yazabilmesi ama konu açamaması ve kendisine özel mesaj atana cevap verebilmek dışında özel mesaj görüşmesi başlatamaması
4. belli bi mesaj ve begeni sayısına ulaşınca konu açabilmesi, biraz daha fazla olmak üzere mesaj ve begeni sayısı sonrası özel mesaj görüşmesi başlatabilmesi
şeklinde kuralların acilen getirilmesi gerektiğine inanıyorum, zira gerçekten forumdan soğutacak seviyeye gelmeye başladı gelip burayı ve hatta direk pm ile kişileri bedava çözüm merkezi gibi kullanmak isteyenler.
Tabiki içlerinde kuralları bilmeyen ondan dolayı yanlış yolla giriş yapan gayet iyi niyetli arkadaşlarda var ama forumun bu kurallardan yoksun olması maalesef kurunun yanında yaşın da yanmasına neden oluyor. İyi niyetli arkadaşlarımızı bu aileye kazandırabilmek için dilimize dikkat etmeliyiz onda haklısınız, ancak bu kurallarda gerçekten durumu rahatlacaktır. Tüm yurt dışı forumlarda benzer kurallar işletiliyor ve yeni gelip kötü niyet yada etik olmayan yazışma yapan kişiler en ufak tolerans gösterilmeden önlemi alınıyor, eskilere ise uyarı veriliyor. Burası ilk okul değil kimseyi terbiye etmek gibi bir görevi yok hiçbirimizin. Seviyenin yardımlaşmanın korunması ve ileri gitmesi için bu konuya acilen el atılması konusunda sanırım sizlerde bana katılırsınız ?    
Kesinlikle katılıyorum ustad

Burayi cagri merkezi gibi görüyorlar uslup adap olmayinca bende sogumaya basladim doğrusu

Adamin ilk mesaji birsey soruyor uyelik tarihine bakıyorum eski hic bir paylasim merhaba selam yok bildigim bir konu bile olsa cevap vermiyorum

Bende uyariyordum eskiden üslupsuz baslik acip bilgi isteyenlere daha beter terbiyesizce cevap vermeye devam ediyorlar son örnek @Terms hocama yapmislardi

Upvote 0
Konuya katkıda bulunanlara teşekkür ederim.

@TermsKendimi tanıtmam gerektiğini bilmiyordum. Aslında uzun süredir takip ettiğim bir forum ama ilk defa konu açmak istedim 

Upvote 0
Merhabalar,

Sonuna kadar katılıyorum.

Upvote 0
@CemK Bence Dedikleriliniz Çok Mantıklı. Direk Kendini Tanıtmadan (Admin Üyeliği Onaylamadan) Gönderi Açılmamalı. Benimde Forum Adresim Var Xenfero 2.1 Versiyonu Kurulu O Seçenek Bende Mevcut Bu Forumdada Olması Lazım. Diğer Dediklerinizin Çoğunda Olması Lazım Ancak Bu Forumun Altyapısının Değişmesi Lazım Altyapı Invision Üzerine Kurulu...

Upvote 0
@CemK Bence Dedikleriliniz Çok Mantıklı. Direk Kendini Tanıtmadan (Admin Üyeliği Onaylamadan) Gönderi Açılmamalı. Benimde Forum Adresim Var Xenfero 2.1 Versiyonu Kurulu O Seçenek Bende Mevcut Bu Forumdada Olması Lazım. Diğer Dediklerinizin Çoğunda Olması Lazım Ancak Bu Forumun Altyapısının Değişmesi Lazım Altyapı Invision Üzerine Kurulu...
Ek Olarak Tasarımda Biraz Daha Yenileme Olabilir Biraz Eski Gibi 😂

Upvote 0
Madem forumun sıkıntılarından bahsediyoruz ben de bir konudan muzdaribim. Başka forumlarda bir konuya daha once bakmışsam, yeni bir şeyler yazıldığında okumadigim yerden itibaren açılıyor sayfa. Ama bu forumda surekli en baştan açılıyor. Baska bu sıkıntıyı yaşayan var mi?

Upvote 0

Geri
Üst Alt