Golf 7 amortisor tamir mi değişim mi ?

Jantlar 17" ise çukurları hissetmeniz normal.

Amortisör arızalı mı değil mi anlamadan bence değişim, tamir vs yapmayınız.

TüvTürk muayenede amortisörde sıkıntı varsa geçirmez.
Haklısın. Tabiki once test yapilacak. Tamir yapan yer bile bunu soyledi. Gerek var ise tamir ederiz dedi. Hakkını da yemeyeyim.

Muayene yaptirali 1 sene olmadi . Sorunsuz gecmedi tabiki . Patlak lastigimi tamir edip ters takan lastikçi yuzunden muayeneden geçemedim  😎

Yakın zamanda lastikleri değiştirirken lastikçi  bu amorsitörün patlak olduğunu söyledi. Bende doğuş oto dan randevu aldım gittim. Arabayı aldılar incelediler sürüşünde gidişinde esnemesinde sıkıntı yok dediler. Sızıntı normal kronik dediler. Aslında şaşırdım  normalde servistekiler hemen değiştirirler mühtemelen vicdanlısına denk geldim  :)  CD2FE217-9D8C-403B-9216-5246E8821D5E.jpeg

Haklısın. Tabiki once test yapilacak. Tamir yapan yer bile bunu soyledi. Gerek var ise tamir ederiz dedi. Hakkını da yemeyeyim.

Muayene yaptirali 1 sene olmadi . Sorunsuz gecmedi tabiki . Patlak lastigimi tamir edip ters takan lastikçi yuzunden muayeneden geçemedim  😎
Siz olayın mantığını anlamadınız., amortisör denilen şey: mantığı gereği, üretim tekniği gereği, yapısı gereği tamir edlecek bir parça değildir.. tamir ederim diyen edebilir mi evet edebilir ama aracın tüm yol tutuş özelikleri olumsuz etkilenir.!

Siz olayın mantığını anlamadınız., amortisör denilen şey: mantığı gereği, üretim tekniği gereği, yapısı gereği tamir edlecek bir parça değildir.. tamir ederim diyen edebilir mi evet edebilir ama aracın tüm yol tutuş özelikleri olumsuz etkilenir.!
Hocam tamir derken yaglayip geri vermiyorlar . Govde de deforme varsa zaten yenisini al diyor tamir etmiyor. Tamir edilen de zaten asla yenisi gibi olmaz. Size birkac video izlemenizi oneririm.
Zaten bende güvenmediğim icin boyle bir konu başlığı actim. 

Yakın zamanda lastikleri değiştirirken lastikçi  bu amorsitörün patlak olduğunu söyledi. Bende doğuş oto dan randevu aldım gittim. Arabayı aldılar incelediler sürüşünde gidişinde esnemesinde sıkıntı yok dediler. Sızıntı normal kronik dediler. Aslında şaşırdım  normalde servistekiler hemen değiştirirler mühtemelen vicdanlısına denk geldim 

Hocam neden değiştirdiniz. Yani patlak miydi yoksa keyfe keder mi . Ayrica degisimden sonraki izlenimlerinizi anlatabilirmisiniz. Konfor anlaminda. 
Aracımı aldığım zaman yaylar presli olunca ve ailem ile aracı kullanacağım için 75 binde yeniledim. Aracın km ve yaşına göre (2013 Ekim Üretim) keyfi değişim oldu. Fakat şuan konfor odaklı olduğum için çok memnunum. Amortisör,yay,lastik,frenler benim için herşeyden ve kendi ailem bunların hepsinden daha değerli ve önemlidir!

@forzaGilles
Üstadım Helezon yayı ve Altlık neden yetkili servisde indirime dahil olmuyor?

Benim de sol ön amortisör terlemiş ne yapsam bilmiyorum ama degiştiresim var

Geri
Üst Alt