Geri vitese alınca sağ aynanın inmemesi

İsim
TS
Merhabalar,

2016 model comfortline + sürüş konfor pakete sahip (sağ ayna R de otomatik aşağı inmesi açık ) aracıma katlanır ayna ve yağmur  far sensörü takıldı. Kodlamalar sonrası ayrıca  istediğim bazı gizli özellikler açıldı. 
Coming home ve leaving home özellikleri de açıldı. 

Bu işlemlerden sonra acil eve dönmem gerektiğinden eve vardığımda parkederken geri viteste sağ aynamın aşağı inmediğini farkettim. Ayarlarda açık olduğu ve ayna düğmesi R de olduğu ve ayna ayarlarının fabrika ayarlarına aldığım halde hala çalışmıyor.

Yukarıda belirttiğim Coming home ve leaving home ayarlarını menüden sürelerini azaltmak istediğimde menüden çıktığımda tekrar 30sn ayarına dönüyor.

Sizce sorun ne olabilir acaba? Tekrar kodlama ile düzelirmi acaba? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Tuluhan Sipka Vitesi R ye alıp aynanın konumunda R deiken aynayı istediğiniz konuma ilk önce manuel olarak almalısınız. Bunu sadece bir kez yaptıktan sonra hafızaya kaydederek aynı pozisyonu bir sonraki geri vitese aldığınızda uygulayacaktır.

Hayırlı olsun hocam

Nerden kaca aldiniz satici geri vitesde destekler dedi mi

Bazi urunler desteklemiyordu forumda benzer sorun yasayanlar eski aynadan birseyler aktarip cozmustu sanirim

Ayna alti ledler aktif ettirdiniz mi

Teşekkürler.Meetgarage da yaptırdım..ledli kapanır aynalar 2200 tl fiyat...Valla düzeltemezse cumartesi geri veririm...zaten o hengamede orada takılırken aynalar kapı kumanda modülü yokmuş kutuda acelemde olduğu için bekleyemedim (eşimi hastanede randevusu vardı) çıktım kendim buldum bir kapı kumandası taktım...güya bu hafta gelip kodlayacaklardı mköye ama yoğunmuşlar çok....ben gidicem cmtesi artık tekrar.

Aynaların ışıkları yanıyor evet ve şerit ledli sinyaller...düğmesi güya çıkmıyormuş bazı kutulardan dediler fakat nekadar doğru bilemedim...

Teşekkürler.Meetgarage da yaptırdım..ledli kapanır aynalar 2200 tl fiyat...Valla düzeltemezse cumartesi geri veririm...zaten o hengamede orada takılırken aynalar kapı kumanda modülü yokmuş kutuda acelemde olduğu için bekleyemedim (eşimi hastanede randevusu vardı) çıktım kendim buldum bir kapı kumandası taktım...güya bu hafta gelip kodlayacaklardı mköye ama yoğunmuşlar çok....ben gidicem cmtesi artık tekrar.
Aynaların ışıkları yanıyor evet ve şerit ledli sinyaller...düğmesi güya çıkmıyormuş bazı kutulardan dediler fakat nekadar doğru bilemedim...
Hallederler hocam dert etmeyin

Ben n11 den 1.250 tl almistim cok dandik kalitesiz gelmisti ici plastikdi iade ettim o tip bir mal aldiniz sandim

Hallederler hocam dert etmeyin

Ben n11 den 1.250 tl almistim cok dandik kalitesiz gelmisti ici plastikdi iade ettim o tip bir mal aldiniz sandim
Valla benimkininde içi plastik sanırım ...kendi ayna kapaklarıda zor oturdu sonuçta hepsi çin malı sanırım...fakat bunun ledleri ve alt ışığı güzel...kapanırken motor sesi fazla rahatsız etmiyor...belki sizinkindendir ben kazıklandım...

Aynanın aşağı inme desteği aynalardan çok kapıdaki modül ile alakalı sanırım.

Ayna aşağı inmesi kapı modülü destekliyorsa oluyor. Kapı modülünüz önceden destekliyorsa ve modül değiştirilmeyse kodlamayla alakalı olabilir. Ancak burada çözümü zor gibi hocam montajı yapan ve kodlamayı yapan (ismini telafuz etmek istemediğim)  yer ile görüşerek sonuca varabilirsiniz. 

Umarım kısa sürede çözülür. 

Merhaba

Bu sağ aynanın R de iken aşağıya inmeme sorunu bendede oluştu. Son 1 aydır ayna inmiyor. Genel bakımdayken yetkili servise söyledim baktılar ama onlarda bulamadılar sorunu. Hatta arabayı bırakın bakalım dediler ancak işe gidip geldiğimden dolayı malesef bırakamadım. Ayna manuel elle iniyor sağa sola dönüyor katlanıyor ancak geri vitese geçince eskisi gibi aşağıya inmiyor. :(  

@HONEY  @zulalyolAliexpress te bu katlanır ayna ürünü alıp memnun kalan var mıdır ? Enderelektronik üzerinden satılanlar OEM mi fikriniz var mı? Sizlerin deneyimine sığınarak.

[mention=11839]HONEY[/mention]  [mention=9803]zulalyol[/mention]Aliexpress te bu katlanır ayna ürünü alıp memnun kalan var mıdır ? Enderelektronik üzerinden satılanlar OEM mi fikriniz var mı? Sizlerin deneyimine sığınarak.

Benim urun aliexp ürünü zulal hocadan almistim

Su an cok memnunum

Oem galiba vw kabartma urun kodlari bile vardi (cinli onuda basarda zaten basit ama bazi urunler tel masa ozensiz kalitesiz uretim oluyor )

N11 deki 1.250 tl olan da cinli mesela cok kalitesiz malzeme ayna kaçağı astar boyasiz ici plastik govde kumanda kolu igrenc bir gicirtlili hassasiyetteydi

Bildiğim kadarıyla 2016 comfortline aracın  fabrika çıkışlı kapı modülleri sağ aynanın geri inmesini ve katlanır aynayı destekliyor . Modül neden değişti ?

Geri
Üst Alt