Auto Hold Problemi (Golf 7)

emreozoglu

Üye
İsim
Emre
Merhaba arkadaşlar, 

2013 Highline Golf 7 Manuel aracımda son zamanlarda Auto Hold devredeyken kalkış yapmaya çalıştığımda araç kendini bırakmıyor. El freni çekiliymiş gibi olduğu yerden kalkmıyor. 

Sorunu yaşayıp çözüme kavuşturan arkadaşlarımız var mıdır aramızda..? Bazı yerlerde okuduğum kadarı ile serviste ücretsiz güncelleme yazılımı yapılınca düzeldiğini belirtmişler. Yardımcı olursanız sevinirim.   :)

Benim aracımda da var muhtemelen 2. el aldım önceki halini bilmiyorum ama debriyajdan adam gibi çekmezsen bırakmıyor genelde park ederken sorun yaşıyorum. Benim aracım son 2 bakımı serviste yapılmamış güncelleme için gitsem ücret talep ederler mi ya da yaparlar mı acaba? Aracın güncelleme gördüğünü sanmıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@VendeTTa benim aracın da son 2 bakımı serviste yapılmamış hocam, servisle görüşünce buraya yazarım güncellemenin ücretli olup olmadığını ve sorunun giderilip giderilmediğini...  :)

Upvote 0
Onun kodlamasida var nezaman biraksin diye gec/normal/erken... Ben kendim erkene aldim, kalkislarda daha seri...

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Upvote 0
Merhaba arkadaşlar, 

2013 Highline Golf 7 Manuel aracımda son zamanlarda Auto Hold devredeyken kalkış yapmaya çalıştığımda araç kendini bırakmıyor. El freni çekiliymiş gibi olduğu yerden kalkmıyor. 

Sorunu yaşayıp çözüme kavuşturan arkadaşlarımız var mıdır aramızda..? Bazı yerlerde okuduğum kadarı ile serviste ücretsiz güncelleme yazılımı yapılınca düzeldiğini belirtmişler. Yardımcı olursanız sevinirim.   :)

ilk  Auto Hold kullanıcısıyım, 

2.el yeni aldığım 2017/Passat DSG aracımda,  tam olarak sizin durum gibi olmasa da, düz yerde hareket içinde gaza bastığında birşey tutuyor ve birden hızlı bir şekilde sarsıntılı kalkış yapıyor.

Auto Hold devre dışı kullandığımda çok güzel fakat, DSG olduğu içinde Auto Hold suz kullanmak istemiyorum.

Ayrıca araç 60.xxx bakımına kadar servis bakımlı devam etmiş, güncelleme var ise yapılmıştır diye düşünüyorum.

Arka balata bitmiş durumda değildi faka çok inceldiği için bırakmada gecikiyor düşüncesiyle dün değişim yaptım bakalım, düzelme olacak mı?

Ayrıca normal durumda DSG de Auto Holda düz yerde kalkışlarda hafif olsa da gaza basışlarda sarsıntı / hızlı mı kalmaktadır bunu da tam bilmiyorum.

Upvote 0
Onun kodlamasida var nezaman biraksin diye gec/normal/erken... Ben kendim erkene aldim, kalkislarda daha seri...

Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Benim araç 2015 tdi manuel bir kaç ay oldu alalı. Tesadüfen buldum çözümünü daha doğrusu spontane gelişti bulmam. Debriyaja tam basmazsanız en azından benim araçta elektronik park sizi bırakmıyor yani aracı hareket ettirmiyor

Upvote 0
Benim bir kez başıma bir olay geldi. Yokuşta klima açıkken kırmızıda durdum, kalkmak istediğimde aracı stop ettirdim. Daha sonra debriyaj a bastım ve araç tekrar çalıştı. Fakat aracı tekrar kaldırmak istediğimde ön teker patinaj düştü fakat auto hold aracı bırakmadığı için hareket ettiremedim aracı, aracı kapatıp tekrar çalıştırdığımda düzeldi

Upvote 0

Geri
Üst Alt