Auto Hold Problemi (Golf 7)

emreozoglu

Üye
İsim
Emre
Merhaba arkadaşlar, 

2013 Highline Golf 7 Manuel aracımda son zamanlarda Auto Hold devredeyken kalkış yapmaya çalıştığımda araç kendini bırakmıyor. El freni çekiliymiş gibi olduğu yerden kalkmıyor. 

Sorunu yaşayıp çözüme kavuşturan arkadaşlarımız var mıdır aramızda..? Bazı yerlerde okuduğum kadarı ile serviste ücretsiz güncelleme yazılımı yapılınca düzeldiğini belirtmişler. Yardımcı olursanız sevinirim.   :)

Tam emin degilim..Fakat servisler bi donem auto hold ile ilgili degisim guncelleme vs bisey yaptilar. servise sorun belki benzer bir sorun nedeniyledir🤔

Upvote 0
aklıma geleni söylemek istiyorum.
bir kaç kere sol taraf kaldırıma yanaşırken kendi kapımı açıp bakmak istedim

ancak

auto hold kapım açık olduğu için aracı hareket ettirmedi.
bir güvenlik önlemi olduğundan olmalı..

hani aklıma geldi, acaba kapınız tam kapalı olmayabilir mi?
ve ya kapı sensörlerinde bir temassızlık gibi

Upvote 0
@doganersin bendeki problem başka gibi, trafikte ışıklarda dururken falan yapmaya başladı son zamanlarda  :|

Upvote 0
@emreozoglu Aynı araca sahibim yetkili servisde auto hold için 1 sene önce güncelleme yapılmıştı şuan hiçbir problem yaşamadım.

Upvote 0
Hocam serviste güncellemeyle düzelecektir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@doganersin O sırada auto hold değil araç hareket hali kapı açıldı olarak algılayarak güvenlik açısından el freni devreye giriyor hocam kemer takılı olsun olmasın auto hold devre dışı kalıyor :)

@emreozoglu Hocam servis güncellemesi ardından keyifli sürüşler dilerim..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
2 tane golf 7 var ailemizde, birisi 2015 diğeri 2016 model. İkisinde de serviste 46G7 aksiyonu olarak geçen yazılım güncellemesi yapıldı. El freni ile alakalı olarak bir çok araçta bu güncellemeyi yaptı servisler. 

46g7 recall diye aratırsanız ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz internette. 

Upvote 0

Hocam aynı sorun bende de vardı güncelleme yapıldı sorun düzeldi. 

Upvote 0

Geri
Üst Alt