Comfortline Upgrade :)

@beratx Bildiğim kadarıyla bu parçanın takılacağı yer yok Golf'de, yine uygun bi yer bulup monte etmeniz lazım, guide'larda sanırım amerika'daki Golf Variant'larda yeri olduğunu gösteriyordu ama bulmak lazım tekrar, burdakilerde olmayabilişr aynı yer. Tiguan içinde farklı bi braket var mesela.

anten braketini zamanında aliexpres'ten satın almıştım.tpms setinide @HONEY arkadaşımdan satın alıp Ender elektronikte taktırdım.
montajı yapan ustaya ''anten braketinin çamurluk içinde yeri varmış siz biliyormusunuz?'' diye sorduğumda ''hayır öyle bir yeri yok passatta var.''yanıtını almıştım.
gerçi soruyu sorduğumda usta zaten anteni bagaj içinde uygun bir yere kendilerinde olan bir parçayla tutturmuştu.belkide vardı yeri, usta tekrar uğraşmak istemedi.braket elimde boşta duruyor :)

geçen gün otopark.com un videosunu izlemiştim, giriş seviyesi sistemi 55 bine yaptı :sick: aracınıza çok güzel retrofitler yapmışsınız hocam hayırlı olsun
Gönül istiyor cep hayır diyor hocam yazılı olmayan kural 😄 nasipse yapıcam bakalım acelemiz yok kavramamız yeni değişti yazılımın keyfini daha yeni almaya başladım

Güncel 288mm disklerimizi ve balataları 312mm passat diskler ile değiştirdik. Bütün işlemleri aracımın diğer işlerinde olduğu gibi sağ olsun yardımını esirgemeyen @İlker34 abi ile yaptık ben çok bir şey yapmadım ama olsun 😇. El atmışken arka disk ve balataları da değiştirmiş bulunduk. 4disk 4 Balata ve taşıyıcılar dahil 5bin tl ye yakın tuttu taşıyıcılar trw disk Balata ferodo aldım. Sırada bakım ve araçla ilgili bir iki ufak tefek problemim kaldı 😁
92BC6575-A230-432E-B049-045DC6628918.jpeg
BBF866DB-A14F-401A-846F-B907DF2F5E06.jpeg

Son düzenleme:
Güncel 288mm disklerimizi ve balataları 312mm passat diskler ile değiştirdik. El atmışken zorlansak da arka disk ve balataları da değiştirmiş bulundum 4disk 4 Balata ve taşıyıcılar dahil 5bin tl ye yakın tuttu taşıyıcılar trw disk Balata ferodo aldım. Sırada bakım ve araçla ilgili bir iki ufak tefek problemim kaldı 😁
Ekli dosyayı görüntüle 61728
Ekli dosyayı görüntüle 61729
Güle güle kullan Ömer Faruk.Arkalar orjinal ölçü mü kaldı yoksa onlarra büyümekten nasibini aldı mı:)

Güncel 288mm disklerimizi ve balataları 312mm passat diskler ile değiştirdik. El atmışken zorlansak da arka disk ve balataları da değiştirmiş bulundum 4disk 4 Balata ve taşıyıcılar dahil 5bin tl ye yakın tuttu taşıyıcılar trw disk Balata ferodo aldım. Sırada bakım ve araçla ilgili bir iki ufak tefek problemim kaldı 😁
Ekli dosyayı görüntüle 61728
Ekli dosyayı görüntüle 61729
Hocam,maşallah çok güzel retrofitler,benim merak ettiğim bir konu var,FR yayları orjinal yaya göre aracı nekadar alçaltıyor?

Güle güle kullan Ömer Faruk.Arkalar orjinal ölçü mü kaldı yoksa onlarra büyümekten nasibini aldı mı:)
Teşekkür ederim Can. Arkalar orijinal kaldı disk Balata değiştirip devam ediyoruz rodaj bittikten sonra 200 den frenleme yaparken orijinale göre farkını test edip paylaşıcam

Hocam,maşallah çok güzel retrofitler,benim merak ettiğim bir konu var,FR yayları orjinal yaya göre aracı nekadar alçaltıyor?
Teşekkür ederim hocam, fotoğraflarda görünüyor fakat 1.5 cm e yakın belki 2 cm fazlası yoktur. Orijinal 18 opsiyon ile gelen araçların yaylarının aynısı aynı düşüklük tabi benzinli dizel farkları var yayların benim araç dizel benzinli yayı kullandım normalde arka öne göre biraz yukarıda kalıyor orijinal spor süspansiyon da o eşitlik çok iyi daha dün 1.6 18 inç opsiyonu ile gelen araç ile kıyaslamıştım 😄

Güle güle kullan Ömer Faruk forumdan birine gitmiş olması mutlu etti İlker abininde eline sağlık👍

Herkese Merhabalar. Allah herkese öncellikle sağlık sıhhat huzur versin. :)

Aracım 7.5 comfortline surus konfor paketi mevcuttu opsiyon olarak ekledigim ve yaptigim retrofitleri sizlerle paylasmak icin yaziyorum düzenliyorum.

- Otomatik Far Yağmur sensörü, Kararan dikiz aynası

- 8 inc Mib 2 Multimedya

- Oem Logo Geri Görüş

- 7.5 Gtı Dla Headlight

- Orijinal Kayar Led Stop

- ACC (Adaptive Cruise Control)

- Koltuk Isıtma

- Digital Klima paneli

- Silecek Su Seviyesi Sensörü Montajı

- Far yıkamalı Silecek Su Deposu

- R-Line Direksiyon

- Katlanır Ayna

- Şerit Takip Sistemi (Lane Assist)

- Sürüş Modu Esp Tuşu Retrofit

- Bagaj ve Arka minder altı Yalıtım

- Side Assist Kör Nokta Asistanı

- Arka Ayak Aydınlatma, Kapı Uyarı Işık

- Hayalet Gösterge Nav Destekli

-874C navili ünite

- PACC (Sezgisel Adaptif Cruise Control)

- TPMS 2.0 Lastik Basınç

- 18 Orjinal Jurva

- FR Benzinli Yay

- İç denetim Sensörü ve Buzzer

Ekli dosyayı görüntüle 49867

Ekli dosyayı görüntüle 43567Ekli dosyayı görüntüle 47998Ekli dosyayı görüntüle 47306Ekli dosyayı görüntüle 47307Ekli dosyayı görüntüle 47557Ekli dosyayı görüntüle 48003

Ekli dosyayı görüntüle 43678

Ekli dosyayı görüntüle 43679

Ekli dosyayı görüntüle 43683

Güzel olmuş

Son düzenleme:
Evet Bi güncel Çekelim; Ender elektroniğe gittim bugün en son yaptığımız kalibrasyon dün sabah işe giderken uçmuştu enderde panoda kalibrasyon yapmaya gittim. Radar nasıl takıldı diye baya şaşırdılar tabi inceleyip baktılar neyse panoda yaptık kalibrasyonu yine karşıya geçmeden kalibrasyon uçtu radar problemli olabilir diye fiyat aldım biraz tuzlu fiyat söylediler şu anda araştırıp çözmeyi umuyoruz. Umarım en az hasarla atlatırız bu periyodu diyelim ve önümüze bakalım :)

Geri
Üst Alt