Yeni audi a3 sedan

41HU367

Üye
İsim
YLDRM41
Arkadaslar herkese selamlar

Uzun zamandir aracimi degistirmek istiyorum.fakat secenek cok kararsiz kaldim.en son yeni a3ü cok begendim gidip gormedim.aranizda fikir sahibi olan arkadaslardan yorumlari bekliyorum.1.0 motor dusunuyorum design da cok dolu ama sline agir basiyor telde konustum 420 bin fiyat verdiler tavsiye edermisiniz

Ben 2018 ve 2019 yillarinda iki tane sifir km 1.0 tsi golf aldim

1.0 tsi motoru cok begenirim, hem ekonomik hem performanslidir hacmine göre

Ama bu motoru tercih etme nedenim cok araba kullanmiyorum, niye dünya kadar parayi bir arabaya bagliyayimdi, araba ucuzdu

Ilk golfü 20-22 bin euroya aldim (euro kuru alim tarihi tartismali), opak-paketli dsg comfort

Simdi bugün alsak 20-22 bin euro 170-187 bin lira yapiyor, 1.0 motorlu arabaya 420 bin lira vermek???

Suan araba fiyatlari tam anlamiyla sacmalik

Tiguan 1.5 Elegance-rline fiyatina 1.0 audi a3 almak bence cok büyük hata olur

@krym Bir diğer sorun;

Dışında Audi halkaları cezbedici ama görenler içini incelemeden karar vermeyin diyorlar.

Bir önceki kasa içi de klastı ,bu malzeme kalitesi olarak Q2 ye benzemiş deniyor.

@aydancan aslinda tiquanda aklimin bi kosesinde her zaman ozellikle rline omurluk olur benim icin.tek handikap yakiti 1.5tsi en az 70-80kurus yakar.ben agirlik sehir ici kullanicisiyim.dizelinede bakiyorum ondada otomatik yok.zaten otomatikte saatli bomba 500bin verip birde sanzimanla arizayla ugrasmak istemem yoksa araca diyecek lafim yok.ama suanda genel olarak araba fiyatlari cok uctu.birde ben uzun vade kullanicisiyim tamamen fiyat performans kalite uzun vade sorunsuz.golften sonraki secenekte a3 makul geldi.bu arada araci kullanmadan incelemeden asla arac almam.golfu alirkende 1.2 motor filan deyince cok burun kiviran olmustu eger bu 1.0 motor 1.2ye biraz benziyorsa gozukapali alirim.

@41HU367 Şanzıman olarak kıyaslarsak yine Tiguan üstün:

Tiguan DQ381 ıslak kavramalı DSG ( 420 torka dayanıklı)

Audi DQ200 kuru kavrama DSG ( 250 torka dayanıklı)

Islak kavrama arıza potansiyeli kuru kavramaya göre çok çok daha düşük.

@omurkadir 

Sline ile Advance farkı:

Jant Sline 18"  , diğeri 17"

Sürücü koltuğu Sline manuel spor koltuk  , diğeri elektrikli normal koltuk

Hız sabitleme Sline'da adaptif  , diğeri adaptif değil

Sline spor süspansiyon , diğeri normal süspansiyon

Tamponlar Sline'da farklı, kapı eşikleri Sline'da aydınlatmalı

Bunlar dışında her şey birebir ayni.

Advance sedan 1.0 liste fiyatı       424.219 TL.

Sline sedan 1.0 liste fiyatı              449.282 TL.

1.0'larin arkalar torsiyonlu, bagimsiz süspansiyon bile yok

Arkadaslar bugun gittim bizzat audi a3e bakmaya dogrusu o fiyatlarin arabasi kesinlikle degil direk vazgectim.ordan vw ye gectim 2020 passat elegance beyaz camtavan ici bej 440a birakiyor hazir arac ve arac full+full rline tiguan 460bin fiyat verdiler audiden direk vazgectim tamam teknoloji olarak dolu arac inanin ben golfun kalitesini bulamadim golfun arka tarafinda kullanilan plastik malzeme bile audi a3un on tarafta kullanilandan kaliteli hayal kirikligi oldubenim icin fiyat 406bin advantage paket 1.0 

Sline 1.0 426tl fiyat verdiler tabi test araci yok kullanamadim am genel kanim max. 300-350bin arasi yukarisi yazik o araca

Geri
Üst Alt