Lastik Tercihim ne olmalı

Abi lastikleri 9 yıllık dot 2012 alacak olan lastik yokmuş gibi düşünsün .

61AF5E33-31DA-4270-9FB3-11F9DB0808C0.png

Aynen pazarlık yapılabilir...

arkadaşlar oncekı araclarından 308'de sava 225/45R17 kullanmıştım tam bır f/p urünuydu sessızlıgı 67db'yı yalnız lastık uzerınde zamanla çatlamalar kucuk yarılmalar meydana geldi ve normal bır kapana duz girmeme ragmen patladı velhasıl sava ıle kötü bir maceram oldu sımdı 225/40 R18 bakıyorum adac testlerı fılan ınceledım f/p olarak semperıt speed life 3 düşünuyorum. bu ebat bu lastık ıl tecrubesı olan yorumlarda yeşillendırebilir mi?

arkadaşlar oncekı araclarından 308'de sava 225/45R17 kullanmıştım tam bır f/p urünuydu sessızlıgı 67db'yı yalnız lastık uzerınde zamanla çatlamalar kucuk yarılmalar meydana geldi ve normal bır kapana duz girmeme ragmen patladı velhasıl sava ıle kötü bir maceram oldu sımdı 225/40 R18 bakıyorum adac testlerı fılan ınceledım f/p olarak semperıt speed life 3 düşünuyorum. bu ebat bu lastık ıl tecrubesı olan yorumlarda yeşillendırebilir mi?
Semperit bulunduğu segmentte oldukça iyi bir lastiktir., Continental ‘in markası., Avusturyalı kauçuk hammadesi üreticisi olan bir marka,

Lastikçilerin önerdiği benzer fiyatlara satılan; sava, falken, kumho, nexxen, lassa, petlas, debica, kormoran, barum gibi lastiklerden çok daha iyidir., fiyatları da uygundur.

1,5 yıldır semperit speedlife 3 225/45/17 kullanıyorum. memnunum. yalnız 71db diye hatırlıyorum. müzik devamlı açık olunca yol sesine pek takılmıyorum. hesaplı almıştım. pahalı lastik almaktansa yine alırdım

1,5 yıldır semperit speedlife 3 225/45/17 kullanıyorum. memnunum. yalnız 71db diye hatırlıyorum. müzik devamlı açık olunca yol sesine pek takılmıyorum. hesaplı almıştım. pahalı lastik almaktansa yine alırdım
496 dan aldırdık ya sana hocam . Bedavaydı o fiyat.(225-45-17)
Ekim 2020

Arkadaşlar, bir çok marka lastik kullandım. Aralarında en memnun kaldığım conti premium contact 6 oldu

Kumho nasıl lastik ? Kullanan arkadaşlar yorum yapabilir mi? Lastikçi önerdi ama emin olamadı. Kışlıklar Continental şimdi yazlık lazım.

Kumho nasıl lastik ? Kullanan arkadaşlar yorum yapabilir mi? Lastikçi önerdi ama emin olamadı. Kışlıklar Continental şimdi yazlık lazım.
önceki aracım poloda 17” kumho ecsta spt ku 31 205/45/17 88wl kullandım. yanağı sert sağlam lastik.
fakat birşey dikkatimi çekti, uzun yol sonrası sabah kulaklarımda çınlama oluştuğunu farkettim.
baştan neden olduğunu anlayamadım, hatta KBB uzmana gidip odio testlerine bile girdim, aracı değiştirince lastikten olduğunu anladım. bir daha bu tür sıkıntım olmadı

Lastiklerde DB (Desibel) değerleri hakkında da çok detaylı bi bilgiye sahip olan var mı acaba ? 70 ile 71 arasında veya 68 ile 70 arasında uçurum fark mı oluyor 1-2 DB diyoruz belki ama aydınlatacak var mı acaba?

Lastiklerde DB (Desibel) değerleri hakkında da çok detaylı bi bilgiye sahip olan var mı acaba ? 70 ile 71 arasında veya 68 ile 70 arasında uçurum fark mı oluyor 1-2 DB diyoruz belki ama aydınlatacak var mı acaba?

Gürültü derecesi​

AB lastik değerleri, bir lastiğin sürüş sırasında ürettiği dış gürültüyü de dikkate alır. İyi bir gürültü derecesine sahip bir lastik seçerek, sürüşünüzün çevre üzerindeki etkisini azaltabilirsiniz. Gürültü seviyesi A, B veya C sınıfına ayrılır. Lastiğin yuvarlanma gürültüsü desibel cinsinden ölçülür ve tam sayı etiketin alt kısmında gösterilir. Düşük gürültü seviyesine sahip lastikler 67 ila 71 dB arasındadır. En yüksek seviye 72 ila 77 dB arasında ses dalgaları gösterir. Sadece birkaç desibellik bir artış, gürültü seviyelerinde büyük bir farkı temsil eder. Aslında, 3dB'lik bir fark, lastiğin ürettiği dış gürültü miktarını iki katına çıkarır.

"Goodyear'dan Alıntıdır"

Cumartesi (23 nisan)

Son kez yazlık fabrikasyon briç stonları taktım .....kıslık nokianlarla güvenli şekilde yol alıyorduk halbuki (havalar 28derece olunca mecbur artık)

Benim lastikçideki değişimi yapan genç eleman...... abi son kez takıyoruz bunları haberin olsun dedi.
Hatta icerde oturan patron hakkı abi görse bu lastiklere kesinlikle izin vermez dedi (hakkı abi evet izin vermez burdan al da demez git baska yerden al diyecek bir adam ,20 yıldır tanırım)

Briçstonelarla
4,5 yıl 82.000 km ! (Hakkaten bir briçstonenun güvenli sürüş ömrü 45.000 de bitiyor. Bizzat gözlemledim kızaklar patinajlar kaykaylar)

Bir gassal atasözü
Ölüyü fazla yıkamayacaksın ! Hortlar !

Hortlama olmadan haydi son bi 6 ay daha sonra çöp....

Son düzenleme:

Geri
Üst Alt