Golf 7 Akü Değişim Önerisi

Brockline

Üye
İsim
Burak
2016 model aracımda yer alan akü bu. Start/Stop devreye girmemeye başladı. Sanırım değişim zamanı geldi. Hangi aküyü almamı önerirsiniz ?

EDIT: Araştırmalarım ve burada yardımcı olan arkadaşlar sonucunda 70 Ah Varta Agm akü aldım, start stop tekrar çalışmaya başladı, sorunsuz kullanıyorum. Herkese teşekkürler.

CF27C6A2-7DE0-4BB7-8415-FE46E4787507.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gecen ay yetkili serviste yeni aku icin benden de 4200 aldilar. 2016 tdi dsg golf
hangi marka takildi bakmadim.
Hocam yazın Ağustos ayı da ben de serviste fiyat sorduğumda sizin dediğiniz rakama yakın rakamlarda Eco seriyi taktıklarını söylemişlerdi. Eco seriyi o fiyata taktırmaktansa dışarıda varta taktırmayı tercih etmiştim 2500 TL ye.

Upvote 0
Evet eko takmislar. acaba icinden cikan hangi markaydi? (2016 tdi highline golf)

eko nasil iyi mi?
Orjinalde moll varta exide çıkar o yıllarda bu markalardan kullanıyorlardı eko serisi için 3-4 yıl ancak gider diyenler var bilemiyorum açıkcası

Upvote 0
Selam. 3 4 gündür aracımın marş basmasi zayıf. Ayrıca manevra frenleme fonksiyonu da devre dışı uyarısı alıyorum. Akü miadını doldurdu.
Araçtaki orjinal fabrika çıkışı akü varta marka. Görselde ekledim. Varta fiyatlari biraz pahali açıkçası.
inci pantera start-stop efb 12 v 72 ah 680 cca akü 3000 TL civarlarinda. Tavsiye edermisiniz. Herhangi bir sorun yaratır mı ?
Araç 2018 1.6tdi DSG golf.

Ekli dosyalar

• IMG_20230707_180820.jpg
    IMG_20230707_180820.jpg
    109.7 KB · Görüntüleme: 39
Upvote 0
Selam. 3 4 gündür aracımın marş basmasi zayıf. Ayrıca manevra frenleme fonksiyonu da devre dışı uyarısı alıyorum. Akü miadını doldurdu.
Araçtaki orjinal fabrika çıkışı akü varta marka. Görselde ekledim. Varta fiyatlari biraz pahali açıkçası.
inci pantera start-stop efb 12 v 72 ah 680 cca akü 3000 TL civarlarinda. Tavsiye edermisiniz. Herhangi bir sorun yaratır mı ?
Araç 2018 1.6tdi DSG golf.
Agm almak daha mantıklı ayrıca o fiyatlara vartada satılıyor

Upvote 0
merhaba aracımda bu varta marka 68ah akü var ama vartanın sayfasından baktığım da 68ah model bulunmuyor. servisten sorduğumda artık 70ah olarak geldiğini ilettiler. başka birkaç akücü ve lastikçide aynısı söylediler. dışarıdan alınan ile servis arasında yaklaşık 1,2bin gibi bir fark oluşuyor. sizce serviste mi değiştirtmeliyim yoksa dışarıdan herhangi bir yerden değiştirtmemi tavsiye eder misiniz? aracım 2016 golf 1,6 tdi bluemotion yer Ankara.

Ekli dosyalar

• IMG_7323.jpg
    IMG_7323.jpg
    165.7 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_7318.jpg
    IMG_7318.jpg
    186.7 KB · Görüntüleme: 18
Upvote 0
merhaba aracımda bu varta marka 68ah akü var ama vartanın sayfasından baktığım da 68ah model bulunmuyor. servisten sorduğumda artık 70ah olarak geldiğini ilettiler. başka birkaç akücü ve lastikçide aynısı söylediler. dışarıdan alınan ile servis arasında yaklaşık 1,2bin gibi bir fark oluşuyor. sizce serviste mi değiştirtmeliyim yoksa dışarıdan herhangi bir yerden değiştirtmemi tavsiye eder misiniz? aracım 2016 golf 1,6 tdi bluemotion yer Ankara.
Varta 70A agm almalısınız eski kodu E39 yeni kodu A7 olacak 4500-5000tl civarıdır ..dışarıda satılanlar servisteki eko serisine göre daha kaliteli..eko serisi olmayan agm aküler yetkili serviste 7-8000bintl den aşağı bulamasın işçilikte ekstrası..
Bende 3 hafta önce varta a7 aldım tdi için memnunum

Son düzenleme:
Upvote 0
Varta 70A agm almalısınız eski kodu E39 yeni kodu A7 olacak 4500-5000tl civarıdır ..dışarıda satılanlar servisteki eko serisine göre daha kaliteli..eko serisi olmayan agm aküler yetkili serviste 7-8000bintl den aşağı bulamasın işçilikte ekstrası..
Bende 3 hafta önce varta a7 aldım tdi için memnunum
Peki araç akü zayıf uyarısı vermedi sadece biraz geç çalışıyor sabahları, tuşa tek basışta alıyor ama önceden direk tırt diye çalışıyordu şimdi 2 3 defa tır tır edip çalışıyor. Uyarı ışığı yakması gerekir mi aracın yoksa bu şekilde olunca yine değiştiremem gerekir mi?

Upvote 0
Peki araç akü zayıf uyarısı vermedi sadece biraz geç çalışıyor sabahları, tuşa tek basışta alıyor ama önceden direk tırt diye çalışıyordu şimdi 2 3 defa tır tır edip çalışıyor. Uyarı ışığı yakması gerekir mi aracın yoksa bu şekilde olunca yine değiştiremem gerekir mi?
Akücüye gidin, aküyü ölçtürün ardından değişmesi gerekiyorsa çıkan değere göre değişirsiniz..

Upvote 0
golf 7 2015 model 1.2 otomatik stop startlı inci akü 2500 tl 10 gün önce takıldı

Upvote 0
Aracım 2016 1.4 tsi golf. Bugün ilk defa marşta tuhaflık hissettim. Muhtemelen akünün ömrü doldu. İstanbul Anadolu yakası tavsiye rica etsem @forzaGilles Ali hocam. Direkt Darıca’daki vartaya mı gideyim sence ?

Upvote 0
Aracım 2016 1.4 tsi golf. Bugün ilk defa marşta tuhaflık hissettim. Muhtemelen akünün ömrü doldu. İstanbul Anadolu yakası tavsiye rica etsem @forzaGilles Ali hocam. Direkt Darıca’daki vartaya mı gideyim sence ?
Avrupa yakası zorlamayacaksa Emir akü ( mahmutbey) bir fiyat almanızı öneririm.

• Beğen
Tepkiler: Nfk
Upvote 0

Geri
Üst Alt