Air mi Coil mi ?

@farukgundogdu Hocam aracın orijinal amortisörleri ile uyumlu olan 3,5 cm yaylardır. Marka olarak hr iyidir ama biraz serttir veya vw'nin kendi yayını alabilirsiniz oda 3,5 olarak geçer. 

@trgy Hocam bugün çamurluk arası mesafemi ölçüp ona göre karar vereceğim. 3.5 cm tatmin etmeyebilir.

Marka araştırması yaptım, dediğiniz gibi HR ve EIBACH öne çıkıyor.

Servisten orj. spor yay sordum personel sistemde şuan siparişin kapatıldığını söyledi. Bunun üstüne bende Eibach düşünmeye ve araştırmaya başladım.

Ama şuan için sadece düşünüyorum. :)

@farukgundogdu hocam Voglant 3.5cm düşünmüştüm ben bir aralar. Sonra vazgeçtim. Konforun azalmasını istemiyorum :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sonunda benim de kanıma girdiler ben de arabayı "nazikçe" basmayı planlıyorum.

Air coil vs. okuduğum kadarıyla arabanın kendi yayları üzerinde oynamalar. Benim tercihim sıfır spor yay almak.

Bunun için iki sorum olacak;

1. Hangi marka?

2. Kaç cm?

Çok fazla basıpta gözüm tümseklerde, kasislerde sorun olsun istemiyorum. 
Değerli Hocam, 

Orijinal spor yay 15 mm yani 1.5 cm. alçalma sağlar.

Eibach marka yaylar hem basık görünmesini sağlarken konforda da olumsuz anlamda büyük farklar yaratmaya sebep olmadığı söyleniyor. 

35 mm yani 3.5 cm "nazikçe basık" görünüm için yeterlidir bana kalırsa.

Bu işin üstadına sözü bırakmalı aslında.  @Negatiwe

Değerli Hocam, 

Orijinal spor yay 15 mm yani 1.5 cm. alçalma sağlar.

Eibach marka yaylar hem basık görünmesini sağlarken konforda da olumsuz anlamda büyük farklar yaratmaya sebep olmadığı söyleniyor. 

35 mm yani 3.5 cm "nazikçe basık" görünüm için yeterlidir bana kalırsa.

Bu işin üstadına sözü bırakmalı aslında.  @Negatiwe
Söylenecek söz kalmamış Murat hocam. Konfor ve basıklık aile işi olduğu için eibach derim.

Söylenecek söz kalmamış Murat hocam. Konfor ve basıklık aile işi olduğu için eibach derim.
şuanlık tek sıkıntım garaja girerken sürtmesi bakalım , askerlik var sene sonu gibi önümde o iş kesinleştiğinde herşey daha farklı ve güzel olcak :)  

garaja girip çıkmam sorun olduğu için aire dönmeyi düşünüyorum abi kimisi air o kadar sağlıklı değil diyo kimisi diyo sorun yok , napmalıyım sizce ?

Servisin sattığı spor yay 17" veya 18" jant gayet tatmin edici yol tutuşu olur air gösteriş işi indir yere resim çek tekrar kaldır bana saçma geliyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

bende tamamen airden vazgeçtim , ve arabayı artık güzelleştirme zamanı :)  18" jant tavsiyesi olan var mı 18 Durban hariç ? birde aracı yorar mı 1.2 tsı 110 luk, ilerde yazılımda atıcam..

yazılım atıcam zaten ya o şekil toparlarım heralde :)

Geri
Üst Alt