Air mi Coil mi ?

010salih

Üye
Herkese merhaba. Aracım 2015 kasım çıkışlı ve ben nisan gibi aracımı basmayı düşünüyorum bi kaç kişiyle konuştum hız yapıyorsan air sakıncalı dediler banada mantıklı geldi ve coil'e karar verdim İstanbulda şakir usta yapımı 2 3 coilli aracı kullanarak test ettim gayet başarılı ve bu araçlar dip basıktı çok bi sekme yoktu. Ben dip basmasamda o boşluk kapanıcak yeri gelir basarım , benim fikrim önler coil arkalar spor yay olucak sizin fikriniz nedir ? Yaz sonu gibi u led leri takıcam heralde birde :)

Hocam el yapımı coilden memnun olan illaki vardır ama epey bi şikayet duydum sağda solda iyi araştırın ya da markalara yönelin derim ben

Ayriyetten kullanan biri olarak @Negatiwe hocam daha net cevap verecektir :)

Hocam bizim kurşun gri Golfte coil vardı sonradan air taktırdık. Basıklık konusunda her ikisinden de yakın sonucu alıyorsunuz.

Biz şehiriçi ağırlıklı kullandığımız için sürüş emniyeti konusunda riski göze aldık. Merdivenaltı yerlerde yapılıp kötü tecrübeler yaşayanlar malum.

Airde fark aslında kumanda ile bir tuşa basıp aracı yerle bir etmek. Coilde ise aracı yükseltip düşürmek biraz zahmetli. Bunun haricinde konfor ve basıklık konusunda fark yok aslında.

JngaEE.jpg

GorB1v.jpg

Hocam öncelikle sanayi tipi coiloverdan uzak durmanı öneririm. Hiçbir arge çalışması olmadan preslenmiş yay ile aracın orijinal amortisörlerine tüm yükü bindiren bir sistemi aracına takmanı önermem. Gerçek coilover alamıyorsan aracın için üretilmiş yayları tavsiye ederim. Yürüyen aksamın şakası olmaz. Sanayi tipi yapılan coilover sadece görsel amaçlı olur ve sağlamlık namına birşey vaad etmez.yine karar senin tabi ama en azından sevdiklerinizi düşünün derim.

Şakir ustada yaptırdım bende.. Önceki aracımda da vardı hiç bir sorun yaşamadım.. Tabi ki orjinal ürünle bir olmayacaktır ama eksi yönde bir farkını da yaşamadım.. :)  

20151226_170139.jpg

Herkese merhaba. Aracım 2015 kasım çıkışlı ve ben nisan gibi aracımı basmayı düşünüyorum bi kaç kişiyle konuştum hız yapıyorsan air sakıncalı dediler banada mantıklı geldi ve coil'e karar verdim İstanbulda şakir usta yapımı 2 3 coilli aracı kullanarak test ettim gayet başarılı ve bu araçlar dip basıktı çok bi sekme yoktu. Ben dip basmasamda o boşluk kapanıcak yeri gelir basarım , benim fikrim önler coil arkalar spor yay olucak sizin fikriniz nedir ? Yaz sonu gibi u led leri takıcam heralde birde :)
hocam arabanı bozma derim ben en kotusu spor yay tak kaliteli birşey olsun yeter coilde ve aırde aracın duzenıyle cıddı oynanıyor körük patlar süspansiyon sertliğinden sasilerin catlaması bile söz konusu aman derim yaylarını presletme aracın bıryeri mutlaka orantısız ya yüksek ya alçak kalır yaylarda çöpe gider bu benım tavsıyem diğer arkadaşlar ne fikirdedir tabii saygı duyarım :)

Hocam bizim kurşun gri Golfte coil vardı sonradan air taktırdık. Basıklık konusunda her ikisinden de yakın sonucu alıyorsunuz.

Biz şehiriçi ağırlıklı kullandığımız için sürüş emniyeti konusunda riski göze aldık. Merdivenaltı yerlerde yapılıp kötü tecrübeler yaşayanlar malum.

Airde fark aslında kumanda ile bir tuşa basıp aracı yerle bir etmek. Coilde ise aracı yükseltip düşürmek biraz zahmetli. Bunun haricinde konfor ve basıklık konusunda fark yok aslında.

valla aracınızı baya beğeniyorum maşallah bu arada :)  yanlış anlamayın ama coil biraz daha güvenli geliyo :)

Şakir ustada yaptırdım bende.. Önceki aracımda da vardı hiç bir sorun yaşamadım.. Tabi ki orjinal ürünle bir olmayacaktır ama eksi yönde bir farkını da yaşamadım.. :)  

Ekli dosyayı görüntüle 1675
valla bende şakiriştain düşünüyorum bi kaç kişide hep onu önerdi sorun çıkaran kişiye pek rastlamadım daha :)  arkalarda orjinal yayları alıp spor yay takıcam zaten :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
ve sonunda , önler coilover arkalar spor yay , önlerde daha 7 diş falan var :)

@010salih Techdede görmüştüm önemli olan içinize sinmesi, sindiyse sıkıntı yok güle güle kullanın :)

yol tutuşu çok iyi konfor beklediğim kadar çıktı hiç bi sıkıntı yok şuanlık , düşünen kişilere şakiriştaini tavsiye ederim :)

yol tutuşu çok iyi konfor beklediğim kadar çıktı hiç bi sıkıntı yok şuanlık , düşünen kişilere şakiriştaini tavsiye ederim [emoji4]
Hayirli olsun hocam basik arac herzaman icin goruntu olarak guzel oluyor bende yaza onlere dusunuyorum coil ama iste guvene bilecek bi usta falan lazim .birde hocam nekadara mal oldu ?

LG-D723 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

görüntüyü geçtim ama rüzgarda gram savurmuyo , şakiriştain'e sormanız daha doğru olur :)

Sonunda benim de kanıma girdiler ben de arabayı "nazikçe" basmayı planlıyorum.

Air coil vs. okuduğum kadarıyla arabanın kendi yayları üzerinde oynamalar. Benim tercihim sıfır spor yay almak.

Bunun için iki sorum olacak;

1. Hangi marka?

2. Kaç cm?

Çok fazla basıpta gözüm tümseklerde, kasislerde sorun olsun istemiyorum. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt