Golf e karar verme sebebin?

kafa ütülemediği için fiyatına göre sınıfındaki arabaların içinden geçecek düzeyde bi sessizlik sunduğu için Golf. 

standartları yüksek bi araç diye özetleyelim. 

Golf alma istegim ilk mk7 kasayi gordugumde cikti ortaya uledli aracin onden gorunusu cok hosuma gitmisti ancak arka farlari ilk ciktiginda begenmemistim onuda led fara gecirince arac cok hosuma gitmeye basladi ancak babam golfe bir turlu isinamadi disardan baktigi haliyle kucuk ve konforsuz diye dusunmus bu sene araba almayi iyiden kafasina koyunca benimde israrimla golf test surusune ciktik gokmen otodaki dizel otomatik tungsten gri aracla ve babamin arabaya hayran kaldigi her halinden belliydi ozellikle 2009 corolladan sonra araba mukemmel geldi bizlere baska modelleri falanda inceleyip daha iyisini goremeyince ve hatta daha vasatlarina daha fazla para istendigini gorunce (dizel manuel corolla premiuma daha fazla hicbir sensoru olmayan advance modelinde 98bin istenince) tekrar golfe bakalim dedik ve cok sukur gecen hafta bugun itibariyle dizel maniel highline beyaz uled ve sunrooflu aracimizi aldik simdilik cok memnunuz insallah sorun yasamadan mutlu sekilde uzun yillar binecegiz

VW markasına çocukluğumdan beri aşinayım. Babamın ilk aracı kırmızı tosbağa idi, 1976-77'ler civarı (içinde çekilmiş fotolarımdan tahmin ediyorum), ardından uzun yıllar kullandığı Passat, ardından her gurbetçinin mutlaka sahip olduğu o turuncu-beyaz kombinasyonlu önünde kocaman VW amblemli minibüs... :)

Benim Golf tutkum 2000 yılında başladı. Tesadüfen bir arkadaşımın Golf (IV olması lazım)'üne binişimle araç bir anda kalitesiyle, konforuyla, sessizliğiyle kendine hayran bıraktı.. Evlilik arefesi olması sebebiyle hayalimi öteledim .. derken ilk çocuğumun dünyaya gelmesi, çalıştığım şirketin araç vermesi.. 2. çocuğumun doğması, tam rahatladım derken uzun vadeli ev kredisi hep hayalimi ertelememe sebep olmuştu.. 2000 yılında başlayan hayal 17 Mart 2017 'de son buldu (17 sene, dile kolay) ve yüzümde kocaman bir sırıtma :)  ile bayiden mavişimizle ayrıldık.. Şimdi kapalı otoparkta sessiz sessiz beni bekliyor :)  

Bu arada.. aracıma kavuşmam da hayli sıkıntılı (şimdi gülüyorum tabi :) ) oldu. Daha önce de burada paylaşımlarda bulunmuştum, okuyanlar hatırlayacaktır..

2016 Kasım ayında ev kredimi bitirmemle Ocak 2017'de 1.4 Comf. Golf siparişimi verdim. Araç hazırdı. 2 güne arabamı alabilecektim... ancak sipariş öncesi cüzdanımı çaldırdığım için yeni kimlik sistemine geçildiğinden elimde geçici kimliğim vardı ve tescil işlemleri yapılamıyordu (kimlik seri no. gerekiyor).. bu konuda çok şikayet alındığı için devlet bir karar almış ve 2013 öncesinde olduğu gibi muameleci ile trafik tescilde işlemlerimizi geçici kimlik ile halledebildik.. yaklaşık 2 buçuk ay da bu şekilde beklemek zorunda kaldım ... 

Çok şükür ki hasret son buldu ... Allah herkese nasip etsin .. 

Maviş.JPG

Beni ilk etkileyen gösterge grubu olmuştu. Golf 4 deki mavi gösterge paneli ve golf 6 ve 7 deki beyaz gösterge.

motorun sesi ve gücü

malzeme kalitesi

ve her araba muhabbetindeki o havası :)  ( sende araba ne var GOLF :'(  )

Golf 4 le bağlandım
diğer makalar tırı vırı geliyor Kalite sürüs konfor güvenlik

2 senedir sıfır olarak aldığım golf7 tdi highline aracı kullanıyorum. Aracın verdiği kullanım hissi fevkalade. 

Fırsatını bulup auidi a4 1.4 tfsi almışlığım ve golfu anneme vermişliğim oldu. 4 ay a4 e bindim ve hergun golfu aradım :)  . Golf gercekden mükemmel bir araç. 

Megane 4 ile Golf arasındaydık ikiside dizel manuel. Önce vw bayisi sonra renault bayisine gittik. Annemin "yok vw den sonra kötü geldi. Golf alalım." demesiyle test sürüşü dahi yapmadan aldık. Severek biniyoruz.

Hiç öyle detaylı sebeplerim yok. Hanım bayide aa bunun rengi ne güzel dur bir de içine bakayım dedi. Kaporayı verip çıktık, sonra da aldık : -))

Her zaman Hatcback (HB) araçları çok severim...

Hatcback Araç için Referans Noktası ve Lideri Golf ise

Golf=Tercih sebebim.( tercihime neden olanlardan sadece birisi bu neden  :)  ) 

Das Auto Golf  :'(

Önce 5 yıl sıfır alıp kullandığım dizel manuel auris sonra hayalini kurduğum bmw 3.20 d yerine aldığım bmw 3.20 ied de yaşadığım arızalar yakıt tüketiminin beni üzmesi ve tekrar sıfır araç alma isteği. Uzun uzun araştırdım yine japon olsun üzmesin diyerek yeni civic sedan lpg li ye karar verdim babam amcam ve dedemin lpg ye karşı çıkmaları ısrarla vw al demeleri civic in o kadar bağırmasına rağmen gitmemesi ve sonuç olarak vw karar vermem. Golf e o kadar para verilir mi diyenlerden biri olarak araştırdım onlarca test videosu ve yorumları okumam sonucu test sürüşü yapmadan bayide olan opsiyonsuz tdi dsg highline a karar vermem. Sonra bu nadide forumu keşfetmem ve her kullandığım da ne kadar doğru karar verdiğimi anlamam. İşin özü bundan ibaret.

• Beğen
Tepkiler: MSE
En büyük tercih sebebim ikinci el değeri :)  

Önce 5 yıl sıfır alıp kullandığım dizel manuel auris sonra hayalini kurduğum bmw 3.20 d yerine aldığım bmw 3.20 ied de yaşadığım arızalar yakıt tüketiminin beni üzmesi ve tekrar sıfır araç alma isteği. Uzun uzun araştırdım yine japon olsun üzmesin diyerek yeni civic sedan lpg li ye karar verdim babam amcam ve dedemin lpg ye karşı çıkmaları ısrarla vw al demeleri civic in o kadar bağırmasına rağmen gitmemesi ve sonuç olarak vw karar vermem. Golf e o kadar para verilir mi diyenlerden biri olarak araştırdım onlarca test videosu ve yorumları okumam sonucu test sürüşü yapmadan bayide olan opsiyonsuz tdi dsg highline a karar vermem. Sonra bu nadide forumu keşfetmem ve her kullandığım da ne kadar doğru karar verdiğimi anlamam. İşin özü bundan ibaret.
Bende o kafayı anlamıyorum. Vw o kadar para verilir mi? Rakiplerine bakıyosun tatmin etmiyor. Zaten satarken ucuza satmıyorsun. Rakibi 10 birim kaybederken sen 5 birim para kaybı yaşıyorsun. Ama her nedense bu lafı onlarca kişi söylerken golf segmentinde oldukça büyük bir paya sahip. &:

Bende o kafayı anlamıyorum. Vw o kadar para verilir mi? Rakiplerine bakıyosun tatmin etmiyor. Zaten satarken ucuza satmıyorsun. Rakibi 10 birim kaybederken sen 5 birim para kaybı yaşıyorsun. Ama her nedense bu lafı onlarca kişi söylerken golf segmentinde oldukça büyük bir paya sahip.
Bence insanlar dışardan gördüğü kadarına o paralar etmez diye düşünüyor ama kullanınca içindeki kaliteyi görünce değer kaybetmediğini farkedince bir de bütün kriterlerin toplamında en iyisinin golf olduğunu anlayınca benim gibi tabir-i caizse tükürdüğünü yalıyor [emoji6]

Jetta düşünen sıradan bir müşteriydim. Vw, Audi, Ford, ve Seat showroomları gezdikten sonra VW'ye gelip Golf'e bindim. Golf aldım :)

İç tasarım ilk anda karar vermemi sağladı, sonra sessilik malzeme kalitesi de fikrimi destekledi. Arka tasarımını hala sevmem ama :)

Bu arada VW'nin yeni iç tasarım anlayışı Polo ve T-Cross'taki gibiyse gerçekten iyi iş çıkarmışlar/çıkarıyolar. Şimdiki iç tasarım yıllar boyunca insanı sıkmaz, rahat ettirir ama yeni iç tasarım çizgisi de bir o kadar güzel, yanı sıra yenilikçi ve modern duruyo ....

2016-Volkswagen-T-Cross-Breeze-Concept-Interior-Design-Sketch-02.jpg

t-cross-breeze-concept-2a.jpg

Volkswagen-T-Cross-Breeze-concept-interior-view.jpg

vw2016tcrossbreeze71972913.jpg

Çok fazla seveni olduğu için değerinin sürekli artması sebebi ile aldım, yoksa bu paraları kesinlikle hakeden bir araç değil, ama başka araç alırsanız 2 sene sonra zarar ile satarken golfte kar bile edebilirsiniz.

Geri
Üst Alt