Golf 7 Sunroof Çerçevesi Çatlağı

Arkadaşlar bu çerçeve işi nasıl çözdünüz.

Bu sunroof çatlamaları ???

Sunroof exploding denen sunroof patlaması olayının Öncü/artçı/ minör şekilde sunroofta ani ısı +iç basınç değişimleri sonucu enerji boşalması ve patlamadan ucuz yollu +kısa yoldan yırtma durumuna işaret ediyor.

Sunroofum patlamadı ama çatladı tesellisi diyelim.

Bknz : https://www.golftutkusu.com/topic/21225-tiguan-sunroof-patlamasi/

@krym hocam araç 2015 model servis bakımlı değil. Çatlayan çerçeve için servis 5100 TL istedi. Tamiri içinde istanbul da bi firma 1500 TL istedi. Ancak sadece görsel açıdan sıkıntı oluşturuyor herhangi bi su alma problemi yok o yüzden kaplama düşünüyorum

@metinkar o konuda ki çatlak çok küçük hocam aracımdaki sağ ve solda da bi karış büyüklüğünde aynı zamanda oluşan çatlak mevcut fazlasıyla can sıkıcı
Tamir isine girme bence
Ya degistir yada Kaplama yap

Diger tarafta ,

10 milyonluk 2024 model travego ya arkadan yandan toslayıp parcalasam risk primim sadece 686 lira (neova imm dün yaptırdım 10 milyon imm)

Doguş ne yapıyor

25.176 risk primine (1.5 etsi 150 hp)

55 bin liralık sunroof
130-140 bin liralık dsg (komple full sanzuman komple nasıl cortlar şanzuman o da ayrı konu)

Başka ne bozulur ? hallice fiyatlı siz yazın

Hadi yüksek basınç yakıt pompası bozulsun
Bunun bedeli de olsun olsun 40-50 bin.

Hepsi aynı anda bozulsa Hepsini topla Olusacak risk bedelleri bunlar (anca 250 bin eder)

Doğuş milli piyango bilet ihalesini almalıydı .
Tam onlara göre ,,, paraları topla cebe indir.

IMG_20240210_190614.jpg

Merhaba arkadaşlar

Dün aracımı yıkadığımda herhangi bir sorun yokken bugün sunroof çerçevesinde sağ ve sol tarafta aynı şekilde çatlak olduğunu farkettim. Daha önce duymadığım durum hakkında internet üzerinde bir çok şikayet olduğunu çerçeve değişimi için serviste afaki fiyatların istediğini gördüm. Pazar pazar keyfim kaçtı. Durumla karşılaşan çözüm önerisi olan varsa önerilerinizi bekliyorum 😔

Ekli dosyayı görüntüle 40197

Ekli dosyayı görüntüle 40198

Ekli dosyayı görüntüle 40199
Aynı benim araçta böyle kronik bunlar güneşten

Şu an garanti uzatma ne kadar ?

Bilen varmı ?

Epey geç gördüm, siz zaten aynı gün bulmuşsunuz hocam. 2018 de 136k ya aldığım aracima uzatılmış garanti 2k idi. Şimdi 1,6 mio TL desek yaklaşık aynı orana denk gelir 26k gerci 125 lik yok 30k desek de çok farketmeyecek..

Arkadaşlar bu çerçeve işi nasıl çözdünüz.
Ben serviste çerçeveyi degiştirttim geçen sene Aralık ayında. Sonrası su alma problemim devam etti en son 1.5 ay serviste kaldı. Izolasyon vs. Yapıldi simdilik su almıyor ama şansa kar veya yogun yağmur da yok. Bakalım bundan sonra ne olacak.

Ben serviste çerçeveyi degiştirttim geçen sene Aralık ayında. Sonrası su alma problemim devam etti en son 1.5 ay serviste kaldı. Izolasyon vs. Yapıldi simdilik su almıyor ama şansa kar veya yogun yağmur da yok. Bakalım bundan sonra ne olacak.
Merhaba. Benim de aracımın sunroof çerçevesi köşeden çatlak ve içeriye muhtemelen o çatlak taraftan su alıyor. Vw servisinden 37 Bin tl fiyat aldım aşırı pahalı. İzolasyon maliyetiniz ne kadara geldi acaba ?

Merhaba arkadaşlar

Dün aracımı yıkadığımda herhangi bir sorun yokken bugün sunroof çerçevesinde sağ ve sol tarafta aynı şekilde çatlak olduğunu farkettim. Daha önce duymadığım durum hakkında internet üzerinde bir çok şikayet olduğunu çerçeve değişimi için serviste afaki fiyatların istediğini gördüm. Pazar pazar keyfim kaçtı. Durumla karşılaşan çözüm önerisi olan varsa önerilerinizi bekliyorum 😔

Ekli dosyayı görüntüle 40197

Ekli dosyayı görüntüle 40198

Ekli dosyayı görüntüle 40199
Serviste şuan 37.000 tl ile montaj yapıp teslim ediyorlar kaskodan yaptırmak istedim hasar kaydı konusunda biraz tedirgin oldum o şekilde bıraktım ama Youtubeda tamir işlemini yapıp paylaşım yapan bi usta vardı kırık olan parçayı yapıştırıp üzerine kemik macunu çekip astar ve piano black boya ile boyayıp işi bitiriyor kuruyuncada Orjinalden daha güzel duruyor diyebilirim

Merhaba. Benim de aracımın sunroof çerçevesi köşeden çatlak ve içeriye muhtemelen o çatlak taraftan su alıyor. Vw servisinden 37 Bin tl fiyat aldım aşırı pahalı. İzolasyon maliyetiniz ne kadara geldi acaba

Merhaba. Benim de aracımın sunroof çerçevesi köşeden çatlak ve içeriye muhtemelen o çatlak taraftan su alıyor. Vw servisinden 37 Bin tl fiyat aldım aşırı pahalı. İzolasyon maliyetiniz ne kadara geldi acaba ?
Bu konuda benim hikayem baya uzun bi cerceve degistirelim dedik basima gelmeyen kalmadı o nedenle izolasyonlar ucretsiz yapildi..

Geri
Üst Alt