Silecek önerileriniz?

SWF veya Bosch gibi pahalı bir marka alma düşünceniz varsa, serviste orijinal silecekleri %30 indirimle alarak Bosch ile hemen hemen aynı rakama geliyor.,

Çeşme suyu kullanımı, ucuz cam sabunları, ucuz antifrizli cam suları, markette satılan cam sil tarzı ürünler, marketlerde satılan silikonlu cam temizleyicileri, oto yıkamacıların kullandığı ucuz köpükler (içinde kostik bulunur)., kışın kar yağışı sonrası silecek lastiğine düşen karın donup buzlanması --> bunlar silecek lastiklerinin en büyük düşmanıdır.!

@vosbik serviste Orijinal Ekipman Silecek (fabrikanın taktığı) ve "Eco Seri Orijinal Silecek" olmak üzere 2 tip silecek vardır.,

Servis gelen şirket araçları için siz veya şirketiniz Eco seri silecek istemiyorum., orijinal ekipman silecek istiyorum diye söylemedikçe., bunu söylemeniz gerekir aksi taktide Eco seri takarlar., adından da anlaşılacağı üzere ömrü kısa olacaktır., Sonuçta şirket araçlarının bakımı ve temizliğinden sorumlu kişi veya şirket aracını kendine tahsis edilen biri gidipte bu araç için çeşme suyu yerine içme suyu alıp doldurmaz.
Ali hocam teşekkür ederim. Forumda birkaç başlıkta yazmıştım. 2022 yılı itibariyle kullandığım iki aracımıda artık periyodik bakım için yetkili servise götürmeme kararı aldım. Servisten aracım için silecek fiyatı aldığımda 520 lira gibi bir rakam dendi. Biliyorsunuz indirimi de bakıma gelen araçta yedek parça indirimi yapıyorlar. Servisle bir görüşün yardımcı olabilirler "belki" dendi. %30 indirimle hali ile sadece ön silecek 365 liraya geliyor.

Bugüne kadar sileceklerim dahil herşeyi servisten aldım. Aynı zamanda silecek suyum içme suyu+vw economy seri cam suyu. Araç kostikle hiçbir zaman yıkanmıyor. Kar ve buzlanma durumlarında da dikkatli davranırım ancak zamanla illa ki eskiyor ve kopmalar başlıyor.

Bende şu an bosh aero twin modellerine odaklandım.

Daha önceden bosch marka kullanıyordum, arabamı 2018 de değiştirdiğimde silecek sepetinden inwells aldım o gün bugündür kullanıyorum, hala iz yapmıyor ömrü 4 seneyi geçti tavsiye ederim.

Birkaç etkenden bahsedeyim,

Aracın camındaki kire takıksanız benim gibi,hemen silecek suyuna basıp kullanırım.

Eski araçlarımda yoktu, silecek suyu fiskiyeleri nokta atışlıydı, yelpaze şeklinde tüm cama yayan fiskiye ile hem kir hemde sileceğin ıslanması kolaylaşıyor ve izli silmeyi engelliyor diye düşünüyorum.

Silecek suyunda devamlı sabun eklentisi kullanırım bununda faydası vardır.
Silecek konusunda bana komik gelen bişeyde, yanlış yere park edince kaldırlan silecek, la gardaş belki adamın sileceği öyle kaldırılmamalı:) uyarı vereyim derken adama direk ceza kesiyorlar.

Ali hocam teşekkür ederim. Forumda birkaç başlıkta yazmıştım. 2022 yılı itibariyle kullandığım iki aracımıda artık periyodik bakım için yetkili servise götürmeme kararı aldım. Servisten aracım için silecek fiyatı aldığımda 520 lira gibi bir rakam dendi. Biliyorsunuz indirimi de bakıma gelen araçta yedek parça indirimi yapıyorlar. Servisle bir görüşün yardımcı olabilirler "belki" dendi. %30 indirimle hali ile sadece ön silecek 365 liraya geliyor.

Bugüne kadar sileceklerim dahil herşeyi servisten aldım. Aynı zamanda silecek suyum içme suyu+vw economy seri cam suyu. Araç kostikle hiçbir zaman yıkanmıyor. Kar ve buzlanma durumlarında da dikkatli davranırım ancak zamanla illa ki eskiyor ve kopmalar başlıyor.

Bende şu an bosh aero twin modellerine odaklandım.
Anladım hocam.,

bosch alıcaksanız;
Set halinde tek kutu içinde 2 tane silecek çıkan modelinden alınız (bu araca özel oluyor) model no: A863S

Birde her bir silecek ayrı ayrı kutularda olan modeli var (aparatlı model) bundan almayınız.

SWF markası da kalitelidir., alman silecek üreticisi., pek çok markanın orjinal ekipman silecek üreticisidir., SWF VisioFlex model no: 119272

@sertan valeo hiç kullanmadım., silecek konusunda SWF ve Bosch iyidir., bu birazda şans işi., kimisi memnun kalmıyor kimisi memnun kalıyor., sahteleri olabiliyor., satıcı elinde kalmış eski tarihli ürünü gönderebiliyor..

Anladım hocam.,

bosch alıcaksanız;
Set halinde tek kutu içinde 2 tane silecek çıkan modelinden alınız (bu araca özel oluyor) model no: A863S

Birde her bir silecek ayrı ayrı kutularda olan modeli var (aparatlı model) bundan almayınız.

SWF markası da kalitelidir., alman silecek üreticisi., pek çok markanın orjinal ekipman silecek üreticisidir., SWF VisioFlex model no: 119272

@sertan valeo hiç kullanmadım., silecek konusunda SWF ve Bosch iyidir., bu birazda şans işi., kimisi memnun kalmıyor kimisi memnun kalıyor., sahteleri olabiliyor., satıcı elinde kalmış eski tarihli ürünü gönderebiliyor..
Teşekkür ederim.

Yetkili servisle inatlaştık bir kere :) canıma okudu doğru düzgün parça bulmaya çalışmak. Silecekleri Golf 6 için alacağım. Bosch'un sitesinden şöyle bir sonuç aldım. Sanırım universal olanı (aparatlı olan) değil, orjinal ürünü tercih etmem gerekiyor. Maalesef satıcılar parça kodunu bile onaylayamıyor :/

Capture.PNG

Teşekkür ederim.

Yetkili servisle inatlaştık bir kere :) canıma okudu doğru düzgün parça bulmaya çalışmak. Silecekleri Golf 6 için alacağım. Bosch'un sitesinden şöyle bir sonuç aldım. Sanırım universal olanı (aparatlı olan) değil, orjinal ürünü tercih etmem gerekiyor. Maalesef satıcılar parça kodunu bile onaylayamıyor :/

Ekli dosyayı görüntüle 60154
Bosch AeroTwin Universal AM (model no: AM462S) bu aparatlı olanı versiyon (AM 'nin anlamı Aerotwin Multi-Clip) bu iyi değil

Bosch AeroTwin Original A (model no: A979S) ---> bu araca özel orijinal olanı

Aparatlı olandan almayınız., araca özel olan Bosch A979S modelinden bulamama gibi bir durum olursa SWF alabilirsiniz silecek konusunda oldukça iyidir,

SWF VisioFlex (model no: 119 261) (aracınıza OE / "Original Equipment" yani fabrikasyon silecekleri SWF üretmiş)

Bosch silecek kataloğu; http://catalog.bosch-product.com/Bosch/AA/auto-parts/wiper-blade-catalogue-2017/?page=1

SWF silecek kataloğu; https://d1lx47257n5xt.cloudfront.ne...OBKX3odg9vg_&Key-Pair-Id=APKAJHHI2UARJWNSOBCQ

Son düzenleme:
biraz araştırarak bende ön sileceklerimi rbw aldım arka silecekleri de YEO diye bir marka aldım yorumlara bakarak denemek istedim zaten arka sileceği çok kullanmıyorum ama şu anlık o da sessiz ve güzel siliyor bakalım uzun zaman ne gösterir bosch dan şikayet çok vardı forumda fakat memnun olanda çoktu sanırım şans işi biraz

biraz araştırarak bende ön sileceklerimi rbw aldım arka silecekleri de YEO diye bir marka aldım yorumlara bakarak denemek istedim zaten arka sileceği çok kullanmıyorum ama şu anlık o da sessiz ve güzel siliyor bakalım uzun zaman ne gösterir bosch dan şikayet çok vardı forumda fakat memnun olanda çoktu sanırım şans işi biraz
Yeo için güzel yorumlar var hocam. Bende deneyeceğim. Önde rbwler nasıl performansı?

Yeo için güzel yorumlar var hocam. Bende deneyeceğim. Önde rbwler nasıl performansı?
güzel hocam memnunum normalde çok takıntılıyım ses yapmasına ve kirli bırakmasına 5 aydır kullanıyorum gayet iyi şu an bakalım bi yaz geçirdik önümüzde ki kış nasıl olacak

1.5-2 yıl önce almış olduğum markasız silecekler son zamanlarda çok ses ve tırlama yapıyordu.
Sanayi de parçacı Bosch Eco seri ve perşembe günü gelecekmiş Bosch aerotwin olduğunu söyledi. Elinde olsaydı aerotwin alacaktım 350 TL ye.2.kalite Eco seriyi 250 TL ye aldım.Birkaç kez sildirdim camları ses gelmedi iyide siliyor.Zamanla görecez bakalım nasıl sonuç alacaz.

Ekli dosyalar

• IMG_20221213_175432.jpg
    IMG_20221213_175432.jpg
    95.5 KB · Görüntüleme: 10
swf aldım memnun kalmadım 1-2 ay önce araca taktım geçen yagmurda baktım ince izler bırakıyor..açıkcası kaliteside iyi değildi..bir daha alırmıyım sanırım almam . aynı grubun baglı oldugu ana marka valeonun kendi adıyla çıkardıgı silecekler var onlar daha kaliteli ...

En son yetkili servisten aldim uzun bir süre olmadi ama gayet başarılı

Inwells almıştım 1 kışı çıkardı. Fiyat/performans ürünü diyebilirim.

1.5-2 yıl önce almış olduğum markasız silecekler son zamanlarda çok ses ve tırlama yapıyordu.
Sanayi de parçacı Bosch Eco seri ve perşembe günü gelecekmiş Bosch aerotwin olduğunu söyledi. Elinde olsaydı aerotwin alacaktım 350 TL ye.2.kalite Eco seriyi 250 TL ye aldım.Birkaç kez sildirdim camları ses gelmedi iyide siliyor.Zamanla görecez bakalım nasıl sonuç alacaz.
güzeldir ben şirketteki tüm araçlara bundan aldım 1 sene rahat götürüyor.

Geri
Üst Alt