Golf 7 Bagaj Tesisat Körüğü İşçilik Fiyatı

Ben kirilan parcayi agustos ayinda 44 tlye almistim servisten ve kendim youtube videosunu izleyerek degistirdim islem basit ama yorucu ozellikle bagajin tepesindeki 3.stop lambasini sokmek sorun cunku sokerken icindeki plastik conta zarar gorebiliyor. Serviste yaptirmanizda fayda var en azindan eliniz yatkin degilse

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba hocam. Ben Dyson siyah yapıştırıcı ile helletmiştim . Yenisini alıp işçilikle randevu ile işlem yaptırmak elbette sağlıklı olan yol lakin bu parça için değmeyeceğini düşünmüş biri olarak güzel bir şekilde yapıştırmıştım benim başıma geldiğinde. Servisin işçiliği de iyiymiş  bu arada :)  

@Ender teşekkürler hocam. Giriştik artık bu işe aslında dışarıda kalmıyor çok yağmur göreceğinden değilde insanın aklına takıldı mı takılıyor işte. Pazartesi gelir büyük ihtimalle ona göre randevu ayarlanıp halledicez artık.

@forzaGilles ellerinde olmadığı için önce parça fiyatını peşin alıyolar 2 3 gün içinde gelir dediler. Bugün verdik siparişi pazartesi gelir büyük ihtimalle pazartesi de serviste taktırıcam parçayı almaya gidince. Neyse oldu artık 50 lirada %25 pekte bir şey yapmıyor :)
Parça 55 tl. +140 tl. işçilik

%25 parçadan + %8 işçilikten indirim yapılacak,

dışarda yan sanayi olanı o fiyata zor verirler, işçilik 100 liradan eksik almazlar,

Serviste değişen 3 kuruşluk civatanın bile 2 yıl garantisi var, dışarda yaptığı işin 2 gün arkasında durmuyorlar..

Arka kamera bağlatırken, maalesef benim de körüğün sanki tırnağı kırılmış gibi 3-4mm aşağı sarkmış. O kadar yıkama yapmama rağmen su almadı ancak sürekli aklımda. 

@EnderHocam bu konuda bir paylaşımı vardı, siyah dayson ile yapıştırılabileceği gibi değişim de yapılabilir ancak değişimde @ogzogzbelirttiği gibi soketlerin çıkarılması vs. ciddi uğraş.

Bana fiyat uygun geldi, ben bile yaptırabilirim. 
Dediğiniz işlemi ben, usta tavsiyesine uyarak yaptırdım.Kriteri şu olmuştu: Titiz biri için için sıkıntılı bir şey yani yandaki plastikler sökülüp takılacak ve sonrası olabilesi gelecek tıkırtıların rahatsızlığı ve bir de parça-işçilik masrafına gerek yok demiş ve siyah dayson ile tırnak altlarını daha sonra yanlarını kapladı.Ben istiyordum ki orijinalı ile değişsin fakat ileri sürdüğü nedenler titizliğimi ikna etmişti.2 yıldır sorun yok.

Geri görüş takma sırasında sökülmesi gerektiğini zannederek elektronikçiye hatırlatım ve tırmakları sökmeden kabloları hortumlardan geçirmişti. 

@Frkntna 2 sene önce parça fiyatı dediğiniz gibiydi.Parçayı seri numarasına göre getiriyorlardı(özel servisler dahil). İşçilik ücretide çok hesaplıymış.

Retrofit yapilip yapılmadığını bu parçadan anlayabiliriz herhalde. :)  Baksanıza bütün retrofitçiler toplanmış konuya :)  

Merhaba hocam. Ben Dyson siyah yapıştırıcı ile helletmiştim . Yenisini alıp işçilikle randevu ile işlem yaptırmak elbette sağlıklı olan yol lakin bu parça için değmeyeceğini düşünmüş biri olarak güzel bir şekilde yapıştırmıştım benim başıma geldiğinde. Servisin işçiliği de iyiymiş  bu arada :)  
Ne ile yapıştırdınız? Benimkini sıcak silikonla yapıştırdılar da bazı kısımlarında açıklık gördüm su geçiriyor damla damla sızıyor tavana. Ne ile yapıştırsam acaba? Sıvı conta tavsiye eder misiniz?

merhaba bu işçiliği yapacak istanbul anadolu da önerdiğiniz yer var mıdır parça elimde var

Aslında bu işlem pek de kolay değil. Körüğün içinden geçen tüm kabloların sökülmesi gerekli. Buda yetmeyecek soketlerinden pinleri ayırmak gerekecek. Çok kolay yada kısa sürede yapılır mı bilmiyorum ama bence zor olacaktır

Dediğiniz işlemi ben, usta tavsiyesine uyarak yaptırdım.Kriteri şu olmuştu: Titiz biri için için sıkıntılı bir şey yani yandaki plastikler sökülüp takılacak ve sonrası olabilesi gelecek tıkırtıların rahatsızlığı ve bir de parça-işçilik masrafına gerek yok demiş ve siyah dayson ile tırnak altlarını daha sonra yanlarını kapladı.Ben istiyordum ki orijinalı ile değişsin fakat ileri sürdüğü nedenler titizliğimi ikna etmişti.2 yıldır sorun yok.

Geri görüş takma sırasında sökülmesi gerektiğini zannederek elektronikçiye hatırlatım ve tırmakları sökmeden kabloları hortumlardan geçirmişti.

Ekli dosyalar

• B7C20658-B994-41C2-82B5-A2ED73C6B0C6.jpeg
    B7C20658-B994-41C2-82B5-A2ED73C6B0C6.jpeg
    51.1 KB · Görüntüleme: 28
  • Beğen
Tepkiler: uok
sizde böylemi sızıntı oluyordu arabanızda ?bi ustaya getirdim tavan sökeceğiz dedi su tutacağız dedi öyle sızıntıyı buluruz dedi şimdi yorumları okuyorumda .herkes kamera taktıktan sonra oluşmuş sızıntı

• Beğen
sizde böylemi sızıntı oluyordu arabanızda ?bi ustaya getirdim tavan sökeceğiz dedi su tutacağız dedi öyle sızıntıyı buluruz dedi şimdi yorumları okuyorumda .herkes kamera taktıktan sonra oluşmuş sızıntı
Hocam aracı alırken hiç dikkat etmemiştim.Galiba arka camları açık unututmuş yolda yağmur almış diye yorumlamıştım.Detaylı temizlik yaptırmış ve ertesi gün yine arka tavan kısmında kusma fark ettim.Sonax a tekrar gidip işini doğru yapmasını belirttim.Diğer gün aynı şekilde görünce serviste durumun nedenini anlamış ve formda çözümü bulmuştum.Aynen resimdeki gibi kusma şeklinde olmuştu.
Bende de kamera var.Usta kamera işleminde körükleri sökmeden kabloları montelemişti.Benden önce park sensörü için körükleri sökerek kablo çektikleri için tırnakları kırmışlar.Tavanı sökmeye veya kablo için körüklere müdahaleye gerek yok.

• Beğen
Hocam aracı alırken hiç dikkat etmemiştim.Galiba arka camları açık unututmuş yolda yağmur almış diye yorumlamıştım.Detaylı temizlik yaptırmış ve ertesi gün yine arka tavan kısmında kusma fark ettim.Sonax a tekrar gidip işini doğru yapmasını belirttim.Diğer gün aynı şekilde görünce serviste durumun nedenini anlamış ve formda çözümü bulmuştum.Aynen resimdeki gibi kusma şeklinde olmuştu.
Bende de kamera var.Usta kamera işleminde körükleri sökmeden kabloları montelemişti.Benden önce park sensörü için körükleri sökerek kablo çektikleri için tırnakları kırmışlar.Tavanı sökmeye veya kablo için körüklere müdahaleye gerek yok.
Kalin bir kablo geçirdiğinizde, ozellikle de ucunda type c usb çıkışı oldugunda o körüğü mecbur söküyorsunuz. Sökmeden geçirmek neredeyse imkansıza yakın

Çözüme nasıl ulaştınız paylaşabilir misiniz :)

Geri
Üst Alt