Golf 7 Bagaj Tesisat Körüğü İşçilik Fiyatı

Frkntna

Üye
İsim
Furkan
Merhabalar. Bagajı açınca üstte sağlı sollu gözüken içinden kablo geçen körüğün tırnakları kırık olduğundan arada su alıyor. 55 lira parça fiyatı 140 lira işçilik fiyatı aldım yetkili servisten. Sanayideki yedek parçacılarda yokmuş bu parça. Yakın zamanda değiştiren oldu mu 140 işçilik fiyatı çok geldi bana.

Konuya girerken herhalde 400 500 tl fiyat çektiler diye düşünerek girmiştim ama 140 lira uygunmuş bence.

Dışarda da muhtemelen 100 lira civarında işçilik alırlar bence. 

Bence de çok uygun. 

Basit bir işçiliği yok. O körüğün içinden geçen kablolar soketten tek tek çıkacaktır diye düşünüyorum. Sonra körükten geçirip tekrar takacaklar. Bir de bagaj etrafındaki plastik parçalar vs. Sökülecek. En aşağı 1 saat sürebilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arka kamera bağlatırken, maalesef benim de körüğün sanki tırnağı kırılmış gibi 3-4mm aşağı sarkmış. O kadar yıkama yapmama rağmen su almadı ancak sürekli aklımda. 

@EnderHocam bu konuda bir paylaşımı vardı, siyah dayson ile yapıştırılabileceği gibi değişim de yapılabilir ancak değişimde @ogzogzbelirttiği gibi soketlerin çıkarılması vs. ciddi uğraş.

Bana fiyat uygun geldi, ben bile yaptırabilirim. 

@tiesay evet benimkide kamera taktırırken oldu. Su almıyordu zaten yağmurda kalmıyor kapalı garaj mevcut. Ama geçen yıkarken farkettim. Aklıma takıldı kaldı

Viofo'nun kablosu epeyce kalın. Ben uç kısmına bant yapıştırmış, çok az krem sürüp silip, körüğü sökmeden geçirebilmiştim. Muhtemelen sökmeyi denesem ben de kırardım. 

Merhabalar. Bagajı açınca üstte sağlı sollu gözüken içinden kablo geçen körüğün tırnakları kırık olduğundan arada su alıyor. 55 lira parça fiyatı 140 lira işçilik fiyatı aldım yetkili servisten. Sanayideki yedek parçacılarda yokmuş bu parça. Yakın zamanda değiştiren oldu mu 140 işçilik fiyatı çok geldi bana.
Zahmetli uğraştırıcı bir iş, servis işçiliği uygun söylemiş., yetkili servislerde zubizu indirimi var, işçilikte %25 indirim olur, parçayı ayrı satın almasaydınız onda da indirim yaparlardı., vw zubizu indirimi: https://binekarac.vw.com.tr/tr/kampanyalar-ve-finansal-cozumler/servis-kampanyalari/zubizu-servis-kampanyasi.html

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forzaGilles zubizu indirimini sordum %8 dedi. Parçayıda servisten sipariş verdim. Biraz ters yerde olduğu için hesaba havale yaparak verdiğim için sanırım parçada indirim yaptıramadım ama işçilik için tekrar konuşacağım zubizu işini

@forzaGilles zubizu indirimini sordum %8 dedi. Parçayıda servisten sipariş verdim. Biraz ters yerde olduğu için hesaba havale yaparak verdiğim için sanırım parçada indirim yaptıramadım ama işçilik için tekrar konuşacağım zubizu işini
%25 periyodik bakım, mekanik ve elektrik işlerinde kullanılan parça ve bunların işçiliklerinde oluyo sanırım. Bu parça kaporta olduğu için %8 galiba

%25 periyodik bakım, mekanik ve elektrik işlerinde kullanılan parça ve bunların işçiliklerinde oluyo sanırım. Bu parça kaporta olduğu için %8 galiba
Yedek parçayı servisten alıp orda taktırmazsanız indirim yapmıyorlar., O an serviste taktırmak için işçiliği ödemeyi kabul etseydiniz., parçayı %25 indirime sokarlardı., işçilik evet kaportaya girdiği için %8 olmuş

@forzaGilles ellerinde olmadığı için önce parça fiyatını peşin alıyolar 2 3 gün içinde gelir dediler. Bugün verdik siparişi pazartesi gelir büyük ihtimalle pazartesi de serviste taktırıcam parçayı almaya gidince. Neyse oldu artık 50 lirada %25 pekte bir şey yapmıyor :)

@Frkntna Benimkide kırıldı hocam aracın kapı aralarını kurulayan arkadaş hızlı vurmuş sanırım elini bisey olmuş kırılmış bagaj şu alıyordu dibine çok az şu geçirmez beyaz silikon sıktım belli olmuyor tabi sizin insiyatifiniz.

Geri
Üst Alt