Şerit Takip Sistemi ve Ön Cam Değişimi

Hocam 7 7.5 fark etmiyor. Cam da dahil hepsi uyumlu iki kasayada. 
İlker Abi aşağıdaki fotoğraf Golf 7 lane assistli cama ait diye biliyorum, yanlışım varsa düzeltin lütfen.

images (12).jpeg

Kodunu yazdığım cam kullanıldığı sürece trimler de yazılan trimler olmalı, araba 7-7.5 fark etmez. O yüzden kasadan ziyade cam önemli dedim.

Ama fotoğraftaki cam takılırsa buradaki trimler uymaz, eski tip olması lazım.

İlker Abi aşağıdaki fotoğraf Golf 7 lane assistli cama ait diye biliyorum, yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Ekli dosyayı görüntüle 42958

Kodunu yazdığım cam kullanıldığı sürece trimler de yazılan trimler olmalı, araba 7-7.5 fark etmez. O yüzden kasadan ziyade cam önemli dedim.

Evet doğru eski nesil 5Q kodlu kamera için olan cam ve trim bu. Bunun iç trim kodları da farklı. Ama zaten 5Q kamera taktıracak kişi çıkacağını sanmıyorum sıfırdan. Hepsi 3Q takar artık. 

1. Sayfada @frknyldrm hocamın verdiği camı taktırıp, ilgili trimleri alıp yolumuza devam edelim :) 5Q kamerayı görmemiş sayalım

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ekli dosyayı görüntüle 42958

Bu kameranın modası geçti. 😀Yeni tip kameraya uygun olanı da bu kasaya oluyor. Yani kapaklar ve trimler dahil tüm 5g şase kodlu golf araçlara uyar. 

Yaptıracak arkadaslara bilgi olsun, benim arabam 2016 model golf 7. Bu forumda paylaşılan parca kodlari ile işlem yaptırdım. Herhangi bir uyumsuzluk veya problem yaşamadım. 

Ayrica bu retrofit ile ilgili olarak bir tavsiyem olacak;

Eğer aracınızda acc özelliği varsa, kamera kablajinin eksiksiz oldugundan emin olun. Çünkü sadece lane assist icin kablo siparisi verdiyseniz acc ile ilgili kablo veri demetini kablaja eklemiyorlar.(kamera pin 1 ve pin7) eksikse ekleyip devam edin. Ayrica acc de de bu kablo altyapisi daha onceden arac icine kadar getirilmediyse, kameradan radara kadar kablo cekilmesi gerekiyor. Bilmenizi isterim.

Yanlışım varsa üstadlar beni düzeltsin.

Bu adam kodlamayla direksiyonu üstlenin uyarısını çıkmasını engellemiş.Açıklamaya almanca olarak yazmış.

Bu kodlamayı bilen var mı?

Şerit takip için Doğuş Oto Bursa’da camla ilgili işlem yaptıran oldu mu acaba? Deneyimi olan arkadaşlar yazabilirse sevinirim, yakın zamanda planlarım arasında şerit takip sistemi olacağı için camı serviste değişmeyi planlıyorum o yüzden sorayım istedim. 👍🏽

Bende bu hafta serit takip retrofit yapicam.Bu plastik trimler leona da uyar mi burdaki parca kodlarina gore siparis versem olur mu?

Şerit takip bağlandığında pozitif hattını aldığımız sigortayı büyütüyor muyuz? @İlker34

Leon bağlantı şemasına göre orjinalde 7.5A sigorta gösteriyor ama kamera bağlantısının sayfasında 10A sigorta gösteriyor.

Geri
Üst Alt