Şerit Takip Sistemi ve Ön Cam Değişimi

@frknyldrm Hocam araba bu can değil yahu allah iyiliğinizi versin.

Sakınan göze çöp batar, kıymık batsa bile canını çok yakar, gerek yok derdini yaşamaya kul yapımı metal plastik sonuçta, her türlü telafisi mümkün :)
Kesinlikle haklısınız Cem Abi. Bunları bilmekten yana bir problem yok, uygulamada sıkıntı yaşıyorum. :D

Zamanla aşarım belki, hayırlısı... :)

@seferhasdemirhocam ile kamera ve kablolama işlerini halletmiştik, aracımın konusunda okuyanlar olmuştur.

Kalibrasyon işimiz kaldı, o konuda da@CemK abinin tavsiyesi üzerine yetkili servis ile iletişime geçtim, yarın kalibrasyon için aracımı bırakacağım inşallah.

Afaki olmaması için yarın detaylı net bilgileri servise gittikten sonra paylaşacağım.

Şerit takip yapmayı düşünenler varsa veya kalibrasyon aşamasında olanlar varsa haber beklesinler. :)

Herkese merhaba,

@CemKabinin tavsiyesi üzerine Şerit Takip Sisteminin (Lane Assist) kalibrasyonunu yetkili servise yaptırdım.

Aşağıdaki gibi bir sistem ile yapılıyor. 

prod-rccs2-front.jpg

Kalibrasyon için 250 TL ödeme yaptım, şerit takip yapmayı düşünenlere kalibrasyonu yetkili serviste yaptırmalarını tavsiye ederim. Bu fiyat bence gayet uygun.

ACC uygulaması da yaptıysanız kalibrasyona gitmeden önce @CemKabiye danışmanızı tavsiye ederim. Tavsiyeleri olabilir.

Kodlamalar konusunda @CemKabiye ve @seferhasdemirhocama çok teşekkür ederim.
Dün akşam Uzun Far Asistanı (Light Assist) ve Trafik İşareti Tanıma (Traffic Sign Recognition)  sistemlerini de Sefer hocam uzaktan bağlanarak aktifleştirdi.  (y)

Bundan sonra Trafik Sıkışıklığı Asistanı (Traffic Jam Assist)'e bir bakacağız, şu an şerit takip 65 km/h üzeri hızlarda devreye giriyor, jam assist ile bunu 0 km/h hıza indirmiş olacağız.

Montajını yaptığımız kamera ve radar ile başka asistanları da kullanma imkanımız var mı bilmiyorum, tavsiye ve bilgilendirmelere açığız. :)

ACC ile alakalı kısmı aşağıdaki gönderide bulabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@frknyldrm Hocam kameranın kablolarını kaput açmanın ordaki trimi söküp ordaki soketlere mi bağladınız?Detaylı bilgi verebilirmisiniz?

@frknyldrm bugün servisten ilk mesajınızda belirttiğiniz parça kodlarına göre fiyat aldım. Büyük trim gri küçükler için siyah tercih ettim. Yinede size sorayım aracım 7.5 bu terimler ile uyumlu mu sizin aracınız 7.5 kasamıydı. Birde büyük trimde gri ve bej var demişsiniz bizim araçlar için bej olanımı uygun, iki renk farkını bilemedim.

IMG_20210211_212953.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@frknyldrm bugün servisten ilk mesajınızda belirttiğiniz parça kodlarına göre fiyat aldım. Büyük trim gri küçükler için siyah tercih ettim. Yinede size sorayım aracım 7.5 bu terimler ile uyumlu mu sizin aracınız 7.5 kasamıydı. Birde büyük trimde gri ve bej var demişsiniz bizim araçlar için bej olanımı uygun, iki renk farkını bilemedim.

Ekli dosyayı görüntüle 42955
Trimler parça kodunu verdiğim cam ile uyumlu, önemli olan cam hocam.

Benim aracım 7.5 ama 7 kasaya bu camı koyarsanız yine aynı trimler olmalı.

Aracınızın içi tavan hariç siyah ise tavanınız gri renktir, tercihiniz doğru yani.  :sofor:

Ekli dosyayı görüntüle 42955
Hocam 7 7.5 fark etmiyor. Cam da dahil hepsi uyumlu iki kasayada. 

Geri
Üst Alt