Golf 7 dizel manuelden , 7.5 150 hp act dsg ye Geçmek

Ben alırken ikisi arasında kalmıştım. Golfün iç konforu ve tasarımı birkaç adım önde olmuştu. Hayalet ekran, manevra frenleme fonksiyonu geri görüş kamerası, hız sabitleme golfte artı özelliklerdi. Ama marka algısı olunca işin rengi değişiyor işte

Evet ben alırken de istesem Audi a3 alabilirdim ama golfun iç tasarımı daha çok hoşuma gittiği için bunu tercih etmiştim
ergo qctive koltuk almak lazım aslında

A3 ile 7 kasayı kalitele olarak karşılaştırıp golfü ön plana çıkaran kesinlikle a3 e binip uzun süre kullanmamış ve etraftan duyduğu bilgilere göre karar vermiştir. İç kokpit tasarım ve kalite olarak golf ten 1 gömlek üstedir. Sürüş dinamikleride golf göre yine bir tık üsttedir.

A3 ile 7 kasayı kalitele olarak karşılaştırıp golfü ön plana çıkaran kesinlikle a3 e binip uzun süre kullanmamış ve etraftan duyduğu bilgilere göre karar vermiştir. İç kokpit tasarım ve kalite olarak golf ten 1 gömlek üstedir. Sürüş dinamikleride golf göre yine bir tık üsttedir.
Golf te comfortline ve highline var. A3 te neye dikkat etmeliyiz
highline a denk gelen hangi pakettir mesela

3-4 sene arayla paket isimleri değişiyor ama genelde audi s-line vw nin R-line paketine denkgelir fakat s line olsa bile opsiyonlarla farklılık gösterir

3-4 sene arayla paket isimleri değişiyor ama genelde audi s-line vw nin R-line paketine denkgelir fakat s line olsa bile opsiyonlarla farklılık gösterir
Gördüğüm kadarıyla kullandığınız golf oldukça dolu bir model. Peki aynı model yılında bu dolulukta Audi a3 oluyor mu

ben a3 ün , golften 1 derece üstte olduğunu bilmiyordum. Aynı dsg kullanıyor sanırım

Golf te comfortline ve highline var. A3 te neye dikkat etmeliyiz
highline a denk gelen hangi pakettir mesela
Audi de donanım sistemi vw ile biraz farklı şekilde oluşturulmuş. Vw de hepsinin bir sıralaması varken audi daha çok kullanım odaklı şekilde yapılmış. A3 ün makyajlı kasasında 3 paket şeklinde geldi. Dynamic en boşudur diğer 2 si design ve sport eşdeğer doluluktadır. Genel olarak dynamicte 16 inç jantlarla gelir , dışta hiçbir krom süsleme olmadan geliyor. Design paketlerde yarı deri koltuk , 17 jant ön tamponda krom detay , dış cam çerçevesinde krom kaplama , arka difüzör de krom çıta , krom egzoz ucu gelmektedir. Sport pakette ise baldır destekli kumaş spor koltuk , sürüş modları (drive select), spor süspansiyon , ön tamponda hava girişi görünümlü mat gri parçalar , 17 jant , arka difüzörde mat gri çıta , krom egzoz çıkışları geliyor. Bunlara ekstra prestij paket opsiyonuyla katlanır ayna , ön arka full led arkalarda kayar sinyalli farlar , cam tavan , metalik renk geliyor. 2020 sonrası üretilen araçlarda prestij paket standart olarak geldi. Bunlara ekstra olarak belli dönemlerde sportbacklerde sport paketlerinde yarı alcantra yarı deri bej spor koltuk opsiyonu geldi. Yine sportback dynamic paketlerde milano deri döşeme opsiyonu olarak tam deri normal koltuklu araçlar geldi. Bunun haricinde s line , bang olufsen , acc , şerit takip gibi opsiyonu olan araç sayısı çok nadirdir. Daha çok opsiyon üzerine kurulmuş donanım listeleri var. Hız sabitleme dahi hiçbir pakette standart gelmiyor.

Baya farklı marka yapılandırması gerçekten. Golf e yeterince bindim aslında. 2019 20 gibi bir eski kasa 150 HP a3 sportback alma niyetindeyim

Geri
Üst Alt