Golf 7 dizel manuelden , 7.5 150 hp act dsg ye Geçmek

audis8

Üye
İsim
mehmet
merhaba arkadaşlar.

79 000 tl ye 2015 ocak ayında golf 7 beyaz manuel vites dizel highline almıştım sıfır olarak. 2014 model yılı.

golf 8 çıkmasını bekledim değiştirmek için. ama beğenmedim. ne içini ne önünü.  bu golf 7 nin özellikle içi bana çok hitap ediyor.

sizlere sormak ve fikrinizi almak isterim.

golf 7.5 benzinli 1.5 act 150 hp almak istiyorum dsg olarak. sıfır yada az kullanılmış olabilir.

benim arabama göre en önemli kazanımlarım şunlar olacak.

1. 105 hp dizel  manuel kullanıyorum. ekonomi amaçlı yavaş bir araç hızlanmalarda. hayatımda hiç hızlı araç kullanmadım. sanırım 8.4 sn 100 km si. benim 10.9 sn e göre bir devrim gibi gelecektir diye düşünüyorum. yakıt tüketimi elbet benim gibi düşük olmaz ama az yaktığı söyleniyor yine de 150 hp nin

2. manuelden dsg ye geçiş.  dsg özellikle 2015 ten sonra sorunsuzlaştı deniyor. bence otomatik büyük bir nimet ve kolaylık. ayrıca kullananlar çok iyi çalıştığını keyifli olduğunu söylüyor. direksiyon arkasındaki dsg vites kumandaları ile kullanmak bile mutlu edecektir beni çok

3. composition media multimedya ekranı.  benimki eski nesil. yeni nesil bir özelliği yok.  iPhone u  CarPlay ile bağlayıp. maps i bile açabilirim orada sanırım. bunun dışında kullanışlı ne var bilemiyorum. benimkide bluetooth üzerinden müzikleri aktarıyordu zaten.  CarPlay in daha bi ekstrası var mı müzik aktarma konusunda? yada başka özelliklerde

4. öncelikle sıfır alma düşüncesindeyim. highline ile ve comfortline a baktım.  fark olarak özleyeceğim. xenon farklar olacak highlinedaki. halojen farlar başarısız deniyordu ben aldığım 2014 senesinde. acaba geliştirdiler mi bilemiyorum.   bir de o zamanlar argo Active koltuklar satılıyordu. şimdi araç oluştura bastığımda çıkmıyor öyle bir koltuk. olsa almak isterdim 4500 tl ilk dynaudio ses sistemi ile beraber. tabi kendi oluştururdum aracı sipariş verirsem 3 4 ay sürerse o kadar bekleyemem.hazır bir araç alırım.  

5.highline daki bir diğer artı hayalet ekran. sizce çok gerekli mi? yan tarafta kocaman bir ekran var zaten navigasyon için filan. aradaki fiyat farkına bakınca comfotrline almak mantıklı görünüyor. highline ın sunduğu donanımlar çok gerekli değil bana. mesela 16 jant sorun değil benim için.yada led kayan stoplar.özleyeceğim birşey  karartılmış arka camlar olacaktır.onu da cam filmi yaptırırım.

6.şu anda araç bulunabiliyor mu bayilerde? yoksa yeni golf 8 geleceği için bitmiş midir bilginiz var mı?

7. bendeki hatasız golf dizel manuel 2014 highline ı kaça satabilirim sizce?  

teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
1.6 Tdi Dsg Passat aracımı servise bırakmıştım . 4 günlüğüne ikame olarak 1.5 tsi kullandım yakıt olarak şöyle uzun yolda akıttığınızda çok az yakıyor ama şehiriçinde dizele göre çok fazla yakıyor  İ

Bence geçilmesi mantıklı olur hocam, benzinin tadı farklı oluyor. Ayrıca biraz performanslı araba kullanmakta güzel gelecektir, kalkışta çok bir şey hissedemeyebilirsiniz, önden çekişli olduğu için benim 1.2 bile sarıyor. Ama ara hızlanmalar, uzun yol falan tatmin edecektir. Bu arada iki aracı da kullanmadım. Tahmini olarak söylüyorum. Ama ben postaydım imkan varsa kesinlikle geçerdim ve geçtiğim araçta, koltuk ısıtma, şerit takip, acc, cam tavan, geri görüş kamerası, sürüş modu gibi opsiyonların bulunmasını isterdim

golf 8 de herseye dokunmatik yapmışlar. müzik sistemi bile görünmüyor ortalıkta. ses ama kapama düğmesi göremedim mesela. onları ekrandan arayacam,radyo kanalı değiştirecem  derken insana kaza yaptırır. bmw ler ile bile bu kadar dokunmatik yapmıyor 

iyiki vitesi  de dokunmatik olarak ekrana koymamışlar

golf 8 de herseye dokunmatik yapmışlar. müzik sistemi bile görünmüyor ortalıkta. ses ama kapama düğmesi göremedim mesela. onları ekrandan arayacam,radyo kanalı değiştirecem  derken insana kaza yaptırır. bmw ler ile bile bu kadar dokunmatik yapmıyor 
iyiki vitesi  de dokunmatik olarak ekrana koymamışlar
Valla dostum bu yeni ötv zammından sonra işin zor.

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Unicorn55 iyi de zam gelmedi ki 1.6 motorlara kadar, 1.6/2.0 ve üzerine geldi

edit: 1.6 altını da pas geçmemişler sağolsunlar 

performansı nasıl sizce? 
Hocam performans olarak 150 lik motor çok çok daha iyi diyebilirim. Gidişi oldukça güzel günlük kullanımda sessiz bir motor dizelden geçtikten sonra üzüleceğiniz tek şey dizelin yakıttaki rahatlığı olur . 

1* Kağıt üstünde zaten dizel benzinli yakıt ekonomisi kıyaslamak anlamsız olur, dizel her türlü avantajlı

2* Manuelden sonra Dsg çok rahatlık özellikle şehir içi trafiğinde

3* 1.5 Tsi 150bg farkı bariz hissedersiniz

4* Multimedia ve hayalet gibi detaylar aracı keyifli hale getiriyor, olmazsa olmaz değildir ancak olunca golfü daha çok seveceksiniz

5* Bayiilerde sıfır araç yok maalesef

golf 7.5 highline farkı olarak : kayar led stoplar, xenon farlar, 17" jantlar hayalet ekran 8.2" media farka değer sonrasında uğraşıp bunları yaptırsanız bile aynı olmama ihtimali var.

Aradaki fiyat farkıyla bunlar orjinal olacak.

ben değeceğini düşünüyorum ama bugünkü ötv zammı sonrası tartışmaya açık bir konu 

Bugun yapilan zam ile beraber sizin dediginiz gibi bir 1.5 otomatik highline golf 300 bin bandinda olacaktir. Bence hic geregi yok keyifle dizel highline araca binin derim ben.

bugün zam mı geldi? hiç bir yerde okumadım. 

şanssızlık tam değişim planım vardı. çok artarsa arabama binmeye devam ederim artık

daha performanslı motor, dsg ve multimedya ekran haricinde memnunum zaten

teşekkürler

Şu an fiyatlara baktım benim golf dizel 400-500 bin TL ye yakınken. Golf 7,5 1,5 TSİ 800 bin TL civarında sarı sitede
sıfır golf te 800 bin olduğuna göre bu golf 7,5 larıbu fiyatlara satabiliyorlar mı gerçekten merak ettim
Eğer bu fiyatlar gerçekse arabayı satsak model yükseltme yapamayız gibi gözüküyor

Şu an fiyatlara baktım benim golf dizel 400-500 bin TL ye yakınken. Golf 7,5 1,5 TSİ 800 bin TL civarında sarı sitede
sıfır golf te 800 bin olduğuna göre bu golf 7,5 larıbu fiyatlara satabiliyorlar mı gerçekten merak ettim
Eğer bu fiyatlar gerçekse arabayı satsak model yükseltme yapamayız gibi gözüküyor
2020 a3ler 1.5 tfsi yine. 850 civarlarında gidiyorken normal.

Geri
Üst Alt