Bu araç hakkında fikriniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

@AhmetCakmak yazık oldu maalesef. Kimseye danışmadan almak gerekiyordu.
Hocam kimse sizin kötülüğünüzü istemez sonuçta, ona takılmayın bence. Karar verip bir tanesi alınabilirdi, atıyorum 180k'ya onu değil de 200k'ya daha iyisini alıp geçerdiniz. Beklemek ters tepki veriyor. Bugün pahalı da olsa 200k'dan alacağınız bir araç 3 ay sonra 250k olur belki de. Ama görünen o ki fiyatlar yakında düşmeyecek. Al satçılar 7/24 gözü sahibinden'de araç kovalıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@AhmetCakmak aslında mesele şu bilende konuşuyor bilmeyende. Forumda satılık ya da alınır bütün konularda aynı yorumlar var satana fiyat yüksek almak isteyene de araçların çöp muamelesi yapılması.

@AhmetCakmak aslında mesele şu bilende konuşuyor bilmeyende. Forumda satılık ya da alınır bütün konularda aynı yorumlar var satana fiyat yüksek almak isteyene de araçların çöp muamelesi yapılması.
Hocam çok uyguna yazılan ilana fiyat yükseltme tavsiyesi de geliyor, yüksek yazılan araca makul fiyata çekme tavsiyesi de geliyor. Piyasa dengesiz olduğu için bugün 200k dediğimiz araç haftaya 230k'dan satılabiliyor, belli olmuyor. Şu zamandan sonra geçmişe bakmanın pek manası yok.

Mesela şu aracın fiyatı makul geldi bana. Bakıyoruz ilanlara, aynısının rline olmayan makyajsız kasasına da aynı fiyatları yazanlar var ve bazıları satılıyor ilginç şekilde.  Piyasa çok tutarsız, bütçeniz ne ise bence fazla beklemeden artık seçim yapmak iyi bir tercih olacaktır diye düşünüyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-47.500-kazasiz-hatasiz-degisensiz-tramersiz-garantili-838105704/detay

Moderatör tarafında düzenlendi:
@typhoons insanlar başkası adına konuşurken rahat konuşur, insanlardan fikir alıp dediklerini yapmamak gerekir. Bunun da haricinde Türkiye cumhuriyeti devletinde bir mal almak için en iyi gün dün geçmiş olduğu için, bugündür. Bunu düşündüğümüzde yine hata yaptınız. Hala niyet ve imkan varsa. Bugün için de aynı şey söylenebilir

Clio alıp geçeceğiz galiba.

@Musaaksoy araç alma niyetimiz var tabi ama artık uçuk kaçık fiyatlara değil sene sonu bakalım marka ve modellerdeki kampanyalara. Nakitte bekliyorum şimdilik. Ekim sonu Kasım içinde leonlar gelecek yeni kasa bakalım fiyatlar ne olacak.

@typhoons golften sonra clio muhtemelen her anlamda rahatsız eder. Hiç arabam yokken bile malzeme kalitesi iğrenç gelmişti

Hocam kimse sizin kötülüğünüzü istemez sonuçta, ona takılmayın bence. Karar verip bir tanesi alınabilirdi, atıyorum 180k'ya onu değil de 200k'ya daha iyisini alıp geçerdiniz. Beklemek ters tepki veriyor. Bugün pahalı da olsa 200k'dan alacağınız bir araç 3 ay sonra 250k olur belki de. Ama görünen o ki fiyatlar yakında düşmeyecek. Al satçılar 7/24 gözü sahibinden'de araç kovalıyor.
Abi aynen dediğin gibi. 1ay önce istanbuldan bi araç satıldı. Satıldığı gibi 20bin üstüne ilanda. Geçen hafta o araçta satıldı şuan. 22bin tl üstüne ilanda :)  

Reis şuan piyasayı belirleyen etken sarı site. Bi araç bulduysan emsalleri arasında uygunsa aklına yatıyorsa alıcaksın. Sormucan kimseye. Binici sensin senin içine sinecek. Yoksa forumumuzda birçok kişi fiyata değil aracın hasarına bakıyor. Senin bütçen hasarlıya yetiyorsa içine sindiyse al bak keyfine. 

Clio alıp geçeceğiz galiba.
Araçsız kalmaktan daha iyidir bence, 

bugün aldığınızı 2 ay sonra aldığınız fiyatın üzerine çok rahat satabilir artan fiyatlardan şimdikinden daha az etkilenirsiniz.

Özellikle de sıfıra yakın bir araç ise..

180 bine almadigim genel olarak forum yazılarından vazgectigim 1.4 TSI DSG 2015 golf highline 250 bin lirayi aşmış durumda ben bana iyilik mı yapıldı kötülük mü yapıldı bir türlü anlayamadım.
bu psikolojiyi iyi anlıyorum, sorun sizde veya forumda değil. sorun bu ülkede yaşıyor olmamız.

Kuralları aşmadan her türlü yorum yapılabilir ama rencide edecek şekilde yorum yapmanın kimseye faydası yok haklı yada haksız farketmeden @krym @typhoons sayın hocalarım. 

Bulduğunuz aracı da burada paylaşırsınız inşallah, beklemek iyi olmuyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt