Golf 1.4 TSI ACT 140 PS DSG Highline

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Orijinalden alıntı:  tsi

1.4 com 140 Hp Act ile 90 km/saat min yakıt denemem 4,4 lt izmir çeşme otobanı inişli çıkışlı bir yol olduğunu söyleyebilirim. 120 Km otoban seyrinde sürüş ,yük ve yol durumuna göre 6-6,5 lt arası tüketiyor, 140 Km civarı hızlarda da 7-7,6 civarı tüketim değerlerini görebilirsiniz. Son foto da genel yakıt tüketimim . Değerlendirebilmeniz için sürüş tarzımdan da bahsedeceğim. 3000 km yolun yarısından çoğu şehir içidir. Aracı ekonomi odaklı kullanmıyorum 140 beygir araba alıp 70 beygir gb kullanmıyorum :) hatta geçenlerde max tüketim denemesi yaptım golf5  R idi sanırım (ortada iki egzos çıkışı olan ) bi arkadaşla kardeş kardeş araçların limitlerine yaklaştık (en azından benim aracımın  limitlerine yaklaştım :) . Ort tüketim 11.8 lt idi

62m703.jpg
YB42mj.jpg
DM3V0Z.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Golf 1.4 TSI ACT  140 PS DSG...................................................Highline

Orijinalden alıntı:  Shapekaan

Uzun süreli ACT motorumun tüketimi:

mddhq.jpg

Fabrika verileri özel koşullar altında elde edilir, şahsen çok güvenilir bulmuyorum.

Kullanıcıların paylaşımlarından elde ettiğim verilere göre..

1.4 ACT teknolojisine sahip 140 beygir güç üreten motorlar silindirlerinden 2 sini kapatarak 2 silindirle neredeyse hybrid kadar düşük veriler yakalanabilir.

İşte bu aktif silindir teknolojisi devredeyken  MFA ekranında çıkan bildirim şöyle:

Nqk6MN.png

Fakat nasıl bazı şeyler şişede durduğu gibi durmuyorsa kaputun altındaki 140 Alman aygır, yani beygiri :

"Eh madem var boşuna beslemeyelim, öyle boş boş durmasınlar"

diyerek hakkını verme yoluna gidenler de var. Sağolsun Emir Hocamın ortalaması 9 litre. Elbette buna İstanbul trafiğinin en yoğun ve yokuş/inişli güzergahına sahip olmasının etkisi büyük; diğer bir deyişle zorlu kullanım koşullarında ve dikiz aynasında görünüp önünüzde bir anda kaybolmayı seven sürücülerin vazgeçilmezi...

1.2 TSI kesinlikle sakin kullanım ister. Aksi halde en az 1.4 ACT kadar ve belki daha fazla yakar. Yukarıda da uzun uzun aktardım kullanım koşullarını. Ama özetle şehirler arası hız sevmeyen biriyseniz, çekirdek aile için şehir içi kullanımda hem güvenlik hem de konforla birlikte kendisinden beklenmeyecek kadar ekonomik olma özelliğine de sahip. Genel ortalama 6 litre civarında.

140 beygirlik ACT güç ünitesine sahip araçla

şehirler arası yolda 90 km/s sabit  hızla 4 silindirde 5,1 lt

aynı koşullarda  2 silindirle 2,9 lt 

Genel olarak şehirler arası ortalaması 120 km/s sabit hızda 6 ila 7 litre arası

şehir içi ise 7 ila 8 litre arası

n7EVX1.jpg

Golf 1.4 TSI ACT  140 PS DSG...................................................Highline

Az önceki tüketimim...
0a0900f22f7c6eb0ec99e63891ae4c27.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

@jajaja

hocam benimki düz deri. forumda direksiyonu böyle olan yoktur bence

@jajaja Hocam geçen arkadaşın Vw Polo Lounge 1.2 TSI DSG modelini kullandım. Onun direksiyonu böyleydi.

Benim aracımın direksiyonu düz deri.

@silvershadow @maniax @yarchi hocam;

acaba belli bir tarihten sonrası mı bu şekilde geliyor ya da ne bileyim GT, GTI, GTE, R tarzında araçlarda mı bu şekilde geliyor.

illaki mantıklı bir açıklaması ya da sıralaması vardır diye düşünüyorum. ben delikli istiyorum spor duruyor çok güzellll

dün arkadaşın Seat Leon FR'a bindim onun direksiyonuda delikliydi. Kırmızı çizgiler falan vardı çok tatlı ve spor duruyordu. 

@silvershadow @maniax @yarchi hocam;

acaba belli bir tarihten sonrası mı bu şekilde geliyor ya da ne bileyim GT, GTI, GTE, R tarzında araçlarda mı bu şekilde geliyor.

illaki mantıklı bir açıklaması ya da sıralaması vardır diye düşünüyorum. ben delikli istiyorum spor duruyor çok güzellll

dün arkadaşın Seat Leon FR'a bindim onun direksiyonuda delikliydi. Kırmızı çizgiler falan vardı çok tatlı ve spor duruyordu. 
sizinki böyle gelirse geleceğe yön vermiş olursunuz. şu an bilemeyiz. 

duz de gayet guzel :)

@maniax hocam inşallah öyle gelir, öyle gelmezsede direksiyon güzel diyorsunuz. Size güveniyorum.

@jajajayeni gelen direksiyon takımı delikli olursa çok şahane olur opel astrada vardı çok yarsımıştım golfte yok diye bu arada hocam sanırsam siz ankaradasınız aracınız gelince 2016 araçlarında yenilikleri görmek adına bu bahaneyle  ankara buluşması yapsak mı ?

@maniax murat hocam mart ayında 2. ankara buluşması için ne dersiniz?

bana uyar hocam. neden olmasin. arac resimlerimizi de paylasiriz hem buradan.

Sent from my SM-N9000Q using Tapatalk

@jajajaHavalar da valla güzel gidiyor çok güzel olur tekrar bir organizasyon olsa tahmini olarak sizin aracınızda heralde martta geliyor tam zamanı ayarlamış oluruz 

Geri
Üst Alt