Orjinal OEM Durban Jant

mea

Üye
İsim
ali
Herkese merhabalar. Çiçeği burnunda bir Golf 7 sahibi olarak aranıza katılmış bulunuyorum. Elimden geldiğince forumdaki birçok konuyu okudum. Paylaşımlarıyla bilgi veren herkese öncelikle çok teşekkür ederim. 

Her yeni golf sahibi gibi bende aracımı biraz daha çekici göstermek için Durban jant taktırmak istiyorum. Ama yapım gereği ORJİNAL takıntım olduğu için oem olanına bakıyorum. Bununla ilgili okuduklarımdan anladığıma göre 18” olan replika değil. Ayrıca birde jant numarasına benzer bir numarayı da  kontrol etmem lazım. 

Araştırdığımda piyasada pek orjinal janta rastlamadım. Bu jantı nereden tedarik edebileceğim ve bana maliyetinin ne olacağı konusunda yardımcı olabilecek var mı?

NOT: Aracım Comfortline 1.6 TDI

Herkese merhabalar. Çiçeği burnunda bir Golf 7 sahibi olarak aranıza katılmış bulunuyorum. Elimden geldiğince forumdaki birçok konuyu okudum. Paylaşımlarıyla bilgi veren herkese öncelikle çok teşekkür ederim. 

Her yeni golf sahibi gibi bende aracımı biraz daha çekici göstermek için Durban jant taktırmak istiyorum. Ama yapım gereği ORJİNAL takıntım olduğu için oem olanına bakıyorum. Bununla ilgili okuduklarımdan anladığıma göre 18” olan replika değil. Ayrıca birde jant numarasına benzer bir numarayı da  kontrol etmem lazım. 

Araştırdığımda piyasada pek orjinal janta rastlamadım. Bu jantı nereden tedarik edebileceğim ve bana maliyetinin ne olacağı konusunda yardımcı olabilecek var mı?

NOT: Aracım Comfortline 1.6 TDI
Merhaba hocam, aramıza hoş geldiniz.

18" replika durban fazlasıyla mevcut, öncelikle bu bilgi yanlış.

Orijinalleri @yusuf hocamın yazdığı gibi epey maliyetli olacaktır.

Bana kalırsa başka modellere de bakılabilir.

Merhaba hocam, aramıza hoş geldiniz.

18" replika durban fazlasıyla mevcut, öncelikle bu bilgi yanlış.

Orijinalleri @yusuf hocamın yazdığı gibi epey maliyetli olacaktır.

Bana kalırsa başka modellere de bakılabilir.
Önerilere açığım... Hangi jantı önerirsiniz?

Louis, Mallory, Kansas, Talladega ilk aklıma gelen modeller

Fiyatları ve bulunabilirliği konusunda çok bilgim yok ama bakmak lazım.
Söylediğiniz jantlar güzel jantlar gerçekten. Bunların haricinde Yusuf hocamın aracındaki jantı da beğeniyorum. Ayrıca cadiz jantı @Ender hocamın aracında gördüğümde çok beğenmiştim. Fakat sorun şu ki; aracım Comfortline olduğundan, bu jantlarda R ya da GTI modellerinde (yanlış biliyorsam mazur görün) olduğu için, bunları tercih edip taktığımda gözüme komik gelecek. Neticede kaputu açtığımda karşımda 1.6 TDI olacak karşımda. Durban’ı tercih etmemin sebebi stock aracıma bir nebze spor görünüm vermesi ama aynı zamanda hala stock olduğunun da anlaşılması. 

Yardımınız için teşekkürler yine de. Derdimi biraz anlatmaya çalıştım, bilmem başarılı oldum mu? 😄

hoşgeldiniz aramıza,  durbana hiç gerek yok bence artık , OZ bakın golfe yakışan ve hafif modelleri var fiyat ve kalite olarak durbandan yüksek...

850B7C05-AA2F-454E-95DB-4ECC1078F1F7.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Söylediğiniz jantlar güzel jantlar gerçekten. Bunların haricinde Yusuf hocamın aracındaki jantı da beğeniyorum. Ayrıca cadiz jantı @Ender hocamın aracında gördüğümde çok beğenmiştim. Fakat sorun şu ki; aracım Comfortline olduğundan, bu jantlarda R ya da GTI modellerinde (yanlış biliyorsam mazur görün) olduğu için, bunları tercih edip taktığımda gözüme komik gelecek. Neticede kaputu açtığımda karşımda 1.6 TDI olacak karşımda. Durban’ı tercih etmemin sebebi stock aracıma bir nebze spor görünüm vermesi ama aynı zamanda hala stock olduğunun da anlaşılması. 

Yardımınız için teşekkürler yine de. Derdimi biraz anlatmaya çalıştım, bilmem başarılı oldum mu? 😄
Bahsettiğiniz jant 19" Pretoria sanırım.

Jant değişikliğinden beklentinizi anladım; louis, mallory ve kansas jantlarının aracınızda sırıtacağını düşünmüyorum ama zevk meselesi tabi.

Hocam merhaba, durban jant seti ortalama bi lastikle birlikte (2017 model lastik mesela) tahminim 6 bine falan bulursunuz. Sadece jant almakla olmaz bir de yay lazim size. Onlar da ortalama 1500 desek 7500 tl gibi bir rakam eder ki lastiler de muhtemelen bitik olur. (18 lik yeni lastik alayim derseniz ortalama 3 bin daha gozden çıkarın) Şahsi fikrim sonradan boyle bir masrafa girmeye gerek yok. Bunun yerine 17 inc dijonla devam edin derim.

@mea hocam hoşgeldiniz iyi bi replika işinizi görür ben kullanıyorum memnunum arıcıoğlu gibi büyük yerlerden yardım alabilirsiniz yaydada eğer mubea bulabilirseniz konfordan bişey kaybetmezsiniz aksine araç dahada konforlu yol tutuşu oluyor

@mea hocam hoşgeldiniz iyi bi replika işinizi görür ben kullanıyorum memnunum arıcıoğlu gibi büyük yerlerden yardım alabilirsiniz yaydada eğer mubea bulabilirseniz konfordan bişey kaybetmezsiniz aksine araç dahada konforlu yol tutuşu oluyor
Sinan hocam teşekkürler. Fotoğraftaki araç sizinki sanırım, gerçekten çok güzel duruyor. Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle. Gerek araştırmalarım, gerekse ustalardan aldığım fikirler sonucu replikayı düşünmüyorum. Yakıt, kalite ve konfordan dolayı. Fakat sizin gibi birkaç arkadaşım daha replikayı tekrar gözden geçirmemi söyledi. Piyasadaki birkaç replikaya baktım, gerçek değilim diye bağırıyordu resmen fakat sizinki orjinal duruyor. Replika alan arkadaşlarımın başı çok ağrıdığı için tedirginlik duyuyorum. Çatlama, en ufak birşeyde lastiğe meme yaptırma... Bilemiyorum ama şuna için OEM tarafındayım eğer bulamazsam bakacağım artık.

Hocam merhaba, durban jant seti ortalama bi lastikle birlikte (2017 model lastik mesela) tahminim 6 bine falan bulursunuz. Sadece jant almakla olmaz bir de yay lazim size. Onlar da ortalama 1500 desek 7500 tl gibi bir rakam eder ki lastiler de muhtemelen bitik olur. (18 lik yeni lastik alayim derseniz ortalama 3 bin daha gozden çıkarın) Şahsi fikrim sonradan boyle bir masrafa girmeye gerek yok. Bunun yerine 17 inc dijonla devam edin derim.
Valla hocam haklısınız bunu bende düşündüm fakat takdir edersiniz ki arabada jant, topuklu giymiş güzel bir modelle eşdeğer 😁 Olmazsa olmaz yani. Jantlarım dijon değil dover. Açıkçası dijona oranla daha çok beğeniyorum fakat araba biraz emekli arabası gibi duruyor. Biraz daha dikkat çekici olması açısından Durban düşünüyorum (maliyetine rağmen maalesef)...

Geri
Üst Alt