bayilere araba ne zaman gelecek

Aynen leonuda yükseltmısler

Bu ay bayilere gelecek denildi güya. 207 den

Beni cezbeden golf

@kartal1973 bunu da yeni öğrendim, bütün bayiler sıfır araç satarken fırsattan istifade ederek alıcılara 5 bin tl karşılığında cam filmi, seramik kaplama, kaput koruma satmışlar. Yani 2019-2020 bütün ikinci el araçların ilanlarına bakın hepsi seramik, cam, kaput filmi yazmışlar.Bunları yaptırmayanlara araç satmamışlar çünkü sırada zaten bekleyen müşteri var...hemde beş kuruş etmeyen film seramikler, bu resmen gasp, böyle bir şey olabilir mi ya, sahipsiz mi bu ülke bunlara dur diyen yok mu!

o zaman şöyle sorayım:)

2020 model 2000 km comfortlıne  mart cıkıslı 218.000 TL ye alınırmı?

kaput koruma seramık kaplama ve cam fılmı var

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Golftdi  bayi calisanlari cok baski yapiyor, pazarlamaya-kandirmaya calisiyorlar, bana 2019 mayista 3 bin liraya  teklif ettiler hepsi icin (seramik-kaput..) hayir hic isim olmaz dedim, bu sefer yari fiyatina düsürdüler, buna ragmen yaptirmadim ama cok asiri israr ettiler,  tabi bu konularda tecrübeli olunca bedavaya bile yaptirmam

Honda gibi zorunlu degil dogus otoda, ama sonucta hepsi firsatci cakal

@Golftdi  bayi calisanlari cok baski yapiyor, pazarlamaya-kandirmaya calisiyorlar, bana 2019 mayista 3 bin liraya  teklif ettiler hepsi icin (seramik-kaput..) hayir hic isim olmaz dedim, bu sefer yari fiyatina düsürdüler, buna ragmen yaptirmadim ama cok asiri israr ettiler,  tabi bu konularda tecrübeli olunca bedavaya bile yaptirmam

Honda gibi zorunlu degil dogus otoda, ama sonucta hepsi firsatci cakal
Teklif ayrı şey hocam ? İsterse 100 liraya yapsınlar ....hikayeden kayganlaştırıcı sprey sıkıp geciyorlar kabul etmedikten sonra sağolun lazım degil dedikten sonra zorla dayatmıyorlar bu dandik yalanları

Boya koruma motor koruma bayilerde hikaye...

İşin zorunlu olan kısmı bu sene moda oldu...

Yavv arac 196 ! Faturası 196! 

Boya koruma motor koruma cam filmi  mecburi !! 201,5 fiyat istiyor...(malum sizin tırt marka?)

Yavvvv pavyona bile gittiginde masaya hatun almak mecburi değil ?

Bunlar neyin kafasında dayatmalı satıs yapıyor.. ?

Ormanı sev ağacı koru

geçen hafta bakım için gittiğim yetkili serviste ekim-kasım gibi gelir 2020 1. dönem araçları denmişti. (7.5 kasa)

@kartal1973 

-doğuş oto ile görüşmemde ; ''Mümkün olabilirse Ekim Kasım gibi sipariş alıp- vereceğiz En iyi ihtimalle de Ocak Şubat gibi araç gelebilir denmişti. '' bir hafta önce.

-ÖTV indirimi olacağını da pek sanmıyorum

Alıntıdır;

ÖTV İNDİRİMİ OLACAK MI?

OYDER Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, ÖTV indirimi ile ilgili şunları söyledi;

“Son dönemde birçok mecradan bize ÖTV indirimi olacak ÖTV indirimi geliyor diye bir enformasyon ulaşıyor. Bu doğru bir enformasyon değil. Özellikle şu anda satışların hareketli olduğu dönemde biz Yetkili Satıcılar zaten ÖTV indiriminin gelmeyeceğini tüketicilerimize günlerdir söylüyoruz. Bu dedikoduları çıkaranların amaçlarını bilemiyorum ama altını çizmek istiyorum ki ‘ÖTV indirimi' beklemiyoruz.”

Bugün 0 km 2020model bir golf baktım. 

Dediğiniz gibi kaput seramik kaplama beş kuruş etmezdi.

Bu kadar berbat bir işçilik olamazdı. 

@Ender peki benim bir türlü anlamadığım noktalar var, birincisi bayilerde araç neden yok, bunu bilerek mi yapıyorlar, müşteri yok desem o da değil, millet sıraya girmiş, şimdi pandemi deniyor ama pandemiden öncede araç yoktu bayilerde. Var birşey bu işte... kesin bir çıkarları var.

@Golftdi Bugün 0 km 2020model bir golf baktım. 

Dediğiniz gibi kaput seramik kaplama beş kuruş etmezdi.

Bu kadar berbat bir işçilik olamazdı. 

Kesınlıkle haklısınız. 

Bilerek yapılan bir durum. Pandemi den öncede yoktu. Kimse bana kur yüksekliğinden dolayı bayiler stok yapamadı demesin lütfen. 

Şu an da 2.el olarak satılan 2019 ve 2020 model araçları alanlar kaç TL den aldılar? Sırf kar etmek için yapılan ve dolayısı ile de piyasayı bu hale getiren yine biziz sanırım. 

@Ender peki benim bir türlü anlamadığım noktalar var, birincisi bayilerde araç neden yok, bunu bilerek mi yapıyorlar, müşteri yok desem o da değil, millet sıraya girmiş, şimdi pandemi deniyor ama pandemiden öncede araç yoktu bayilerde. Var birşey bu işte... kesin bir çıkarları var.
PAndemi bize geç geldi o zaman da yoktu aslında . Üretim yavaşlamıştı yada durmuştu. Ülkemizde ekonomik nedenlerden dolayı ötelemiş olabilirler ayrıca bir çok Marka model de yeni versiyonlar çıkması Araç çekmesini Türkiye için olumsuz etkiledi. Kısaca benim görüşlerim öyle. Lakin şuan bile araç olsa Bayiilerde pahalı vs aldırış etmeyip alacak kişi sayısı da çoktur.

Bayiler ve Distrübitörler biraz Korkak davranıp Sipariş vermediler Pandemi süreci ve öncesinde de buna engel olan etmenler le birlikte Arz Talep durumu dengesizleşir düşüncesine göre davranmaya çalıştılar.

Bu sene golf 8 zor gibi.

Gurbetçi bir vatandaş tatile gelirse ancak öyle görürüz gibi geliyor.

Valla arkadaşlar Golf az bile değer kazanmış piyasada diğer araçlara bakın bide. Beş para etmez arabalara 150 - 160 diyorlar 

Geri
Üst Alt