bayilere araba ne zaman gelecek

@kartal1973 2.el fiyatının, sıfır fiyatından pahalı olduğu tarihi anlar yaşıyoruz yaklaşık 8 aydır.

Siz dahi 2.el 2000km araca 218.000tl vermeyi düşünüyorsunuz, halbuki geçen hafta aynı aracın sıfır olanı 215.000tl den satıldığını sanırım biliyorsunuz. 

Yukarıdaki 2 mevzunun da nedeni belli, arz yok.. Arz'ın olmadığı yerde kampanya, teşvik, destek yapılır mı sizce? Yapılacak tek şey piyasa denge noktasına gelene kadar zam çakmak.

İster bayi zam çakar, ister devlet ötv den çakar ancak nihayetinde birileri bunu yapacak(yapıyor da) 

Peki piyasa denge noktasına nasıl gelecek.? 

1) Fabrikalar tam kapasite üretime geçecek, arz çoğalacak ve covid 2.dalgası da inşallah gelmeyecek.

Veya

2) Golf (mk7.5) 275.000tl den başlayacak, bunu gören vatandaş "bu ne ya golf e bu para verilir mi diyecek. Sonra sırasıyla Leon, Astra, civid, megane şeklinde tarama yapıp en sonunda" almıyorum araba falan arkadaş" diyecek. Böylece talep daralacak.

Sonuç?

Ötv indirimi gelmeyecek, gelmesin de zaten. Çünkü sizin ötv den 15.000tl indiriminizi bayi 20.000tl olarak bindirecek.

Olmayan malın indirimi,desteği, kampanyası da olmaz.

@tiesay Evet, 2.eli sifirdan pahali, ispatida burda, bayide 1.5tsi 215 bin lira, ayni bayinin 2.el kisminda ayni arabanin 1.0tsi  motorlusu (1.5tsi'dan 5 bin lira daha ucuz 1.0tsi) 220 bin lira :)

Ekran Resmi 2020-07-06 17.08.12.png

Ablam da 8 yıldır kullandığı 2012 model 116i aracını satıp, Mini Cooper (5 kapı) almaya niyetlendi. Bugün bayileri aradım ağustos sonunda araç geleceğini söylediler.

@krym Görüyor ve arttırıyorum  :D

Havuz problemi, 

2018 - 1.4tsi-125bg araca 228.900tl yazan DOD, 

2020 - 1.5tsi-150bg araca kaç yazar?

Screenshot_20200706_172032.jpg

@tiesay tutturduklarina kafalarina göre yaziyorlar, 250+ yazarlar

suanda ne araba alinir nede satilir

Golf 7 için gelmeyecek demişlerdi artık . Ama yeni gelişme varmı bilemem. Diğer modeller de araç geliyor ama temmuz sonuna kadar olanlar satıldı demişlerdi.  4 yada 5 satıcıyla görüştüm. Olurda arada satın almaktan vazgeçen çıkarsa diye ikinci liste oluşturuyorlardı. 

Golf 7 için gelmeyecek demişlerdi artık . Ama yeni gelişme varmı bilemem. Diğer modeller de araç geliyor ama temmuz sonuna kadar olanlar satıldı demişlerdi.  4 yada 5 satıcıyla görüştüm. Olurda arada satın almaktan vazgeçen çıkarsa diye ikinci liste oluşturuyorlardı. 
@kartal1973Yerinizde olsam çok hızlı şekilde leon excellence veya FR arayışına koyulurdum.

Şu anda bu şişik piyasada alınabilecek en mantıklı araçlardan. (Golf gibi zam furyasına henüz tutulmadı. 

En kötü ihtimal 1 yıl sonra yine leon satar, üstüne 10-15k koyar yine golfe geçersiniz. En azından alım gücünüzü korursunuz. Ancak araç almadan beklerseniz dolar, altın, faiz vb. enstrümanlar dahi sanmıyorum ki araç fiyatlarındaki artışı kompanse etsin. 

Bu devirde en kötüsü araç ihtiyacı varken elde araçsız kalmak. 

@forzaGilles hocam ikinci el piyasası o kadar değişik parametre ve mantıklı işliyor ki ne insan kendi aracının değerinş doğru tespit edebiliyor nede alacağı arabanın değerini. Örn: km ve model yılı benim için önemli bir parametredir. Mekanik anlamda yaş yüksek km düşük araçlar problem çıkartma olasılığı gayet yüksektir. Ama tabi bu 2.el piyasasında çok işleyen bir mantık değil maalesef. Adam yazmış araç 8 yaşında 20k km fiyat aynı km’de 2-3 yaş araç ile aynı. Napalım yani az km yaptın diye sana mükafat olarak fazla paramı verelim. 
@tiesay çok karısı durumlar

İnsan ne yapacağını bilemiyor.leon donanım olarak daha iyi. 

Lakın golf cezbediyor.ki leon da dusuk fiyatlı değil. Onuda yükseltmısler

Leon manuel STYLE 164

Golf manuelMİDLİNE PLUS 174

Ankara doğus  Araç var !!!

@Savatage 

@forzaGilles hocam ikinci el piyasası o kadar değişik parametre ve mantıklı işliyor ki ne insan kendi aracının değerinş doğru tespit edebiliyor nede alacağı arabanın değerini. Örn: km ve model yılı benim için önemli bir parametredir. Mekanik anlamda yaş yüksek km düşük araçlar problem çıkartma olasılığı gayet yüksektir. Ama tabi bu 2.el piyasasında çok işleyen bir mantık değil maalesef. Adam yazmış araç 8 yaşında 20k km fiyat aynı km’de 2-3 yaş araç ile aynı. Napalım yani az km yaptın diye sana mükafat olarak fazla paramı verelim. 

@kartal1973 @Savatage 

Geri
Üst Alt