bayilere araba ne zaman gelecek

@Ender peki benim bir türlü anlamadığım noktalar var, birincisi bayilerde araç neden yok, bunu bilerek mi yapıyorlar, müşteri yok desem o da değil, millet sıraya girmiş, şimdi pandemi deniyor ama pandemiden öncede araç yoktu bayilerde. Var birşey bu işte... kesin bir çıkarları var.

Hocam yazı biraz uzun ancak özellikle 2019 sonundan beri neden araç olmadığını kısmen anlatmaya çalışmıştım. 

Yapılacak tek şey piyasa denge noktasına gelene kadar zam çakmak.

İster bayi zam çakar, ister devlet ötv den çakar ancak nihayetinde birileri bunu yapacak(yapıyor da) 
Devletimiz yüzümü kara çıkarmamış sağolsun. 

2) Golf (mk7.5) 275.000tl den başlayacak, bunu gören vatandaş "bu ne ya golf e bu para verilir mi diyecek. Sonra sırasıyla Leon, Astra, civid, megane şeklinde tarama yapıp en sonunda" almıyorum araba falan arkadaş" diyecek. Böylece talep daralacak.
Bunu da 3000tl ile kaçırmışız, 1 Eylül sabahı comfortline 278.000tl ile hoşgeldin %80 ÖTV dedi. 

Şimdi 3.safha talep daralmasına doğru yavaştan geçtik. Hele bir Ekim fiyat listeleri EURO/TL = 9 olarak güncellensin, şöyle %50ötv  sınırında kalan Civic, Corolla, Astra, focus orta paketler de %80 olsun. Üstüne bir de aracın kendi baz fiyatının Euro olması nedeniyle zamlar katmerlensin...

2021 yılında otomotiv satışlarında yeni bir rekor (ama tersine) yaşarız. 

Bknz: PPK toplantısı sonrası 200 baz puan (sözde) artışı piyasa çoktan yuttu. Yıl sonuna kadar MB nin atacak kurşunu kalırmı acep.. 

Geri
Üst Alt