DSG aracınız ile kaç kilometredesiniz

2013 1.6 TDI DSG 60000KM

Moderatör tarafında düzenlendi:
2015 1.2 tsi dsg 45000

(şükür bir sorun yok, varsa da ben farkına değilim  :D  )

Ön balataları geçen değiştirdim (özelde) usta bir tur atalım dedi yolda bana sordu "hiç mekatronik arızası verdi mi ?" yok dedim.  Neden ?  diye sormadığıma pişmanım :) 

2018 dsg 1.0 tsi 8000 km oldu bir sorun yaşamıyorum.Sunu bilmekte fayda var dsg yari otomatik oldugguu icin ayni zmanda baski balata oldugu icin 3ten 2 ye dususlerde rampa aşağı vs.hafifte olsa silkeleme normal olmasi gereken sonucta volan baski balatayi kavramaya calisiyor yanlis anlatmista olabilirim😁Bende çok menmunum kafa rahat😉

2013 Model 1.2 TSI 84.00 KM Deyiz DSG arada bi kendini hatırlatıyor ama bozulacam diye :D  

2015 ağustos çıkışlı  1.4 dsg ve lpg li 110bindeyim şükür,  sadece dsg vites yükseltirken bazen bi ıslık sesi geliyor sanki modifiyeli araba gibi aynı sorunu olan var mı  😁

2014 Kasım çıkışlı 1.6 TDİ highline 87000 km'de çok şükür problem yaşatmadı

İşyerinde kullandığımız Jetta TDI'ların biri 125.000'de biri 117.000'de ikisinin de kavramaları ve mekatronikleri fabrika çıkışı. Birisi biraz titreme yapıyor arada ama yaklaşık 30 bindir böyle gidiyor :)

2015 ağustos çıkışlı  1.4 dsg ve lpg li 110bindeyim şükür,  sadece dsg vites yükseltirken bazen bi ıslık sesi geliyor sanki modifiyeli araba gibi aynı sorunu olan var mı  😁
bende var hocam ufak bi ses dikkat edince duyuluyor arada. Bende 4 ten 5 e geçerken geliyor. genelde arabayı zorlayınca sesi alıyorum.  Acaba baktırmak gerekir mi? siz baktırdınız mı?

2013 Comfortline 56.000 km. 45 000 de kavrama iyi niyet garantisinden değişti. Şimdi yine bazen hafif bi titreme geri kaçırma var. 

Evet burası dsg başlığı

Manuelciler giremez ama

Sağdaki B7 2012 manuel tdi Passat biraderin aracı. (Sıfırdan beri onda)

Km : 178000 

Debriyaj bitme uyarıları veriyor artık .

Ankara Yahya usta Aydoğdu otoda 1400 lira debriyaj seti baskı balata değişim ücreti söylendi (işçilik dahil)

Soldaki benim manuel golf araç için emsal teşkil edecek şekilde şu an 31500 de olan golfle170 bine kadar kafa rahat /ayak yorgun /cep yanmadan yola devam

Bu arada Passat tdi 178 bine geldi ? Herhangi bir rektefiye revizyon yapılmadı

Motor tıkırtısız aynen devam! 378 binde satarım diyor

IMG_20190402_093822.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Balata degisimi ile ilgili bir uyari isigi yaniyo mu?

Fren balataları için böyle bir uyarı ışığı var ama ?

Debriyaj balata içinde uyarı ışığı var mı?

Geri
Üst Alt