Kapı Açılmama Sorunu

magic dedi:
şimdi düşünüyorum, kayserinin sivasın soğuğu, e almanyada daha soğuk yerler var, bu sorunun bizde çıkması enteresan, elbette soğuk hava etken olmuştur ama demek ki soğuk sadece tetikleyici unsur, parçada bir problem var, ama hangi parça?
Açıkçası havanın soğuk olması ya da buzlanma kesinlikle bahane edilmemeli servis tarafından. Dediğiniz gibi soğuk tetikleyici. Donan bir parça bir karış açıldıktan sonra kapıyı tutuyor bence de. Sağ arka kapının rahat açılması sadece ön kapıda mevcut olan bir parçanın sorunlu olduğuna işaret.

Ben zorlayarak açıyorum ama kapı ayarı yada parçaya zarar vermiyorumdur umarım.

@SB1907_23  sağ arka kapıda gergi ok mu peki orası neden rahat açılıyor?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sağ ve sol kapının mekanizma yuvası farklı demekki. Suyun birekmesi sonucu buzlanma oluyor  s=alala

@alper32

bence sorun mekanik değil. o yüzden arka kapıda sorun yok çünkü aynı gergi arkada da var. sorun sağ ön kapıdaki suyu içeri alma problemi bana kalırsa.

kilit mekanizması sorunlu olsa hiç açılmazdı

gergi ya da menteşe sorunu olsa değiştirdikten sonra düzelirdi

fitillerde su birikmesi vs olsa yine kapı hiç açılmazdı

kapıda başka herhangi birşey de yok. ayrıca 2. gidişimde gergi üzerinde su birikintisini olduğu, bunu temizleyip yağladıklarını söylediler. aslında sorunun ne olduğu buradan bile anlaşılıyor. gergi içindeki bu bilyelerin üzerinde su olmaması gereekir. orada su varsa, suyun oraya nereden geldiğinin bulunup giderilmesi gerekir. kendilerinin kurduğu cümlede cevap da var ama "ben ustayım sen nereden bileceksin" diye diye sürekli deneme yanılma yöntemiyle parça değiştiriyorlar.

asıl sinirlendiğim şey ise, gergi ve menteşede sorun yoksa ve sorun donma ise yapacak birşey yok diyecek kadar pişkin davranmaları. genel merkeze de şikayetimi "bu sorun sağ ön kapıda değil de sol ön kapıda olsaydı kış gelince aracı kullanmayacak mıydım" şeklinde yaptım.

@Newerdais

düz mantıkla olaya bakan herkes bu yorumu yapıyor ama ustalar bir de su sızıyor mu diye bakalım demiyor. halbuki o parçaların değişiminden daha basit bir şekilde kontrol edebilirler. sorun bu olmasa bile mantık olarak yapılabilecek en basit yöntemi uygulayarak başlar insan ama en zorundan başlıyorlar.

gecici cozum, bir sonraki donmada aynisini yine yapmamiz gerekecek, kalici cozum gerek.. daha dogrusu boyle bir sorun olmamasi gerekir

Sent from my iPhone using Tapatalk

@nyhavn

hocam hangi şehirdesiniz?

@dtkorkmaz

ama neresine? benim servisin anlattıklarını ve yaşadıklarımı birleştirdiğimde ortaya çıkan tahminim gerginin kapı içinde kalan kısmındaki bilyalar arasında donma olduğu. buraya da antifirizi sürebileceğimi ya da fayda edeceğini sanmıyorum. ayrıca @nyhavn ın da dediği gibi, hava soğuyunca buz donacak ve kapı açılamayacak bir sorun neden olsun ki? ve dahası neden herkesin sağ ön kapı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@SB1907_23  son 3-4 günde araç -17 ve -20 dereceleri gördü, üzeri epeyce kar birikti ve eridi vs. Fakat kapıda sorun yaşanmadı. Suyun o bölgeye akması ve orada donması enteresan açı ve pozisyonlar istiyor sanırım.

Hava hala soğuk ve karlı takip etmeye devam ediyorum.

@SB1907_23

ankaradayim

@alper32

kasımın son haftası başlamıştı, havalar biraz ısınınca düzelmişti. 2 haftadır hiç açılmıyor. açmaya çalışınca buz çatırtısı duyuyorum ve zorlamadan bırakıyorum.  bu sorunun tekrar başladığı 2 hafta öncesinde sağ ön kapıyı hiç açmadım, tamamen kapalıyken başladı sorun.

uzun yol dolayısıyla beyaz araba tamamen kahverengiye döndüğü için mecburen yıkattım. özellikle de sabah 9'da yıkattım ki araçta su kalmasın. gündüz hava iyiydi, ama gecenin soğuğu ile sabah açılmadı.

doğuş genel merkezden geçen hafta bir geri dönüş sağladılar. durumu ayrıntılı anlattım. teknik ekiple paylaşıp geri döneceklerini söylediler, hala bekliyorum.

@nyhavn

sorunu yaşayan şimdilik 3 kişiyiz, üçü de sağ ön kapı, üçü de soğuk şehirler

Bugün tekrar aradılar doğuştan. Türkiye'de çözememişler sorunu. Almanya'ya bildirecekler ama video olmadan talep gönderemiyorlarmış. Video çekip gönderdikten sonra artık gelecek cevabı bekleyeceğiz.

Arkadaşlar bendede yeni farkettiğim bir sorun var merkezi kilitte sorun var galiba ön kapılar ve bagaj kilitleniyor fakat arka kapılar açık kalıyor kilitlenmiyor çözümü bilen varmı

Hüseyin380 dedi:
Arkadaşlar bendede yeni farkettiğim bir sorun var merkezi kilitte sorun var galiba ön kapılar ve bagaj kilitleniyor fakat arka kapılar açık kalıyor kilitlenmiyor çözümü bilen varmı

Hocam bu servislik bir sorun gibi geldi. Vag com kodlama ile bozulmadı ise

Servise gidip gösterecem o zaman kapıyı dinliyorum çok az bir ses geliyor ama kapı kilitleme yada açma yapmıyor

komple kapıyı değişmeleri lazım

Geri
Üst Alt