288 mm Disklerden 312 mm'ye Geçiş

Merhaba 288mm olduğuna mein misiniz FS3 ler bildiğim kadarıyla 276mm. AYnı dönüşümü ben de önümüzdeki ay yapmayı planlıyorum
@vialace belirttiğiniz gibi 276mm maalesef bu ölçüde hiçbir performans diski yok , dönüşüm nasıl olacak araştırma halindeyim ben de daha önce yapmış birine ulaşabilirsek yönlendirebilir hangi parçaları almamız gerekiyor vs.

@ismail67peker Merhabalar benim aracımda da FSI III balata ve 276mm diskler var fakat 312mm diske geçmeyi düşünüyorum.

Taşıyıcı için aşağıdaki linkteki ürünü almayı düşünüyorum.
https://www.otosupermarket.com/urun...diski-buyutme-kiti-288-mm-gt-312-mm-2013-2020

Porya Bilyası ve Kaliper Tutucusu için hangi kodlu parçaları almamız gerekiyor bir bilginiz var mı , siz de bu şekilde bir değişim yapmış mıydınız ?
Evet taşıyıcı yanlış almayın. Farklı ABS Sensörlerini içine alan taşıyıcılar var. Geri kalan kısımda Passatın 312 MM frenlerini takabilirsiniz.

@vialace belirttiğiniz gibi 276mm maalesef bu ölçüde hiçbir performans diski yok , dönüşüm nasıl olacak araştırma halindeyim ben de daha önce yapmış birine ulaşabilirsek yönlendirebilir hangi parçaları almamız gerekiyor vs.
Adliğ otomotiv ate yetkili distürübütörüdür. Arayın bence maliyeti önemli değilse onlar şasiden ayarlasın size. Hem diskleriniz ve balatalarınız ate olur hem de bu kadar strese girmemiş olursunuz. Ben öyle yapmıştım. Tabiki bana da bu forumdan arkadaşlar tavsiye etmişti. Ben de size aktarıyorum tavsiyelerimi.

Herkese merhabalar, bugün 276mm lik fs3 leri 312'ye çıkarmak için Golf7 288mm taşıyıcı ve porya bilyası buldum. Aynı zamanda passsat 312mm disk, balata, fren kaliperi ve kaliper tutucu da buldum. Bunlar uygunsa alacağım. Almadan önce buraya da danışmak istedim. Yorumu olan var mıdır?

@vialace hayırlı olsun tüm parça kodlarını ve değişim sürecini paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Aracınızın motoru 1.2 TSI mi arkaların 256mm olduğuna emin misiniz , hepsinde standart 272mm olması gerek ilk kez duyuyorum bu ölçüyü.

@vialace hayırlı olsun tüm parça kodlarını ve değişim sürecini paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Aracınızın motoru 1.2 TSI mi arkaların 256mm olduğuna emin misiniz , hepsinde standart 272mm olması gerek ilk kez duyuyorum bu ölçüyü.
Benim aracım 2014 1.6 tdi elegance octavia.
Yedek parçalara baktığımda 256mm olarak gözüküyor. Bunu da büyütebilirsem çok iyi olacak.

Parçalar henüz fiziki olarak bende değil ancak 2016 1.6 tdi Passat kaliper , kaliper tutucu, disk, balata, 2014 golf7 1.6 tdi taşıyıcı ve porya bilyası aldım hepsi çıkma şeklinde. Ön diskleri ve balataları %90 değiştireceğim. Eğer porya bilyaları da kötüyse onları da değiştireceğim

• Beğen
Tepkiler: SCC
Herkese merhabalar. Bugün itibariyle 276mm FS3 lerden 312 mm disklere geçmiş bulunuyorum ayrıca, yay ve amortisör değişimi de yaptım. Yaptığım tüm değişiklikleri içeren bir konuyu bu hafta içinde açacağım20221210_135617.jpg

Geri
Üst Alt