Kurulama havlusu

purestar dublex

bu havlu çok havlu..

Birkaç ay önce aldığım konuda geçen kurulama havlusunu bugün deneme fırsatım oldu.

Gerçekten hakkını verdi. Ben bu kadar iyi olabilcağini düşünmemiştim. 

Cilasız bir aracı tahminen bezi sıkmaya ihtiyaç duymadan kurulabilir. 

Cilalı bir aracı neredeyse tek tarafıyla kuruluyor. Kurulama sonrası bez, ıslak değil de nemliymiş gibi oluyor.

Güzel yıkanmış bir araç kuruluyorsanız ve bezi, toz-kir kalmış bölgelere (bagaj kapağı bağlantı yeri ya da kapı iç kısımlarında kalan yerlere vs.) kullanmazsanız, yıkamaya bile ihtiyaç duymadan kurulayıp bir sonraki yıkama sonrası da kurulama yapabilir diye düşünüyorum.

Ben memnun kaldım. Öneren arkadaşlara teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Aracımı kendim yıkarım,özel şampuan ve kurulama bezlerimle yıkarım.
kurulamayı ise Gyeon Quartz Q2M Silk Dryer 70x90 Kurulama Havlusuyla yaparım.İnanın arac detay markası olarak GYEON hakkını fazlasıyla veriyor.DFaha bugün aracı yıkadım,tek seferde dış kapı eşiklerine varıncaya kadar 1 damla su bırakmadı.

Bir süredir almayı düşünüp ertelediğim Purestar Duplex kurulma havlusunu az önce gelen bir bildirimle almış bulunuyorum. Almayı düşünen varsa diye bu indirimi sizlerle de paylaşmak istedim.

Ekli dosyayı görüntüle 34109

Purestar distributör sayfasında 45x75 1100gsm ürünün fiyatı 160₺, Hepsiburada’da 170₺. İlk kez alışveriş yapacak olanlara 120₺’ye geliyor. İkisinde de kargo ücreti yok. Almak isteyenler için bence iyi bir fırsat. 
Konu hortlamış ama tevafuk, hepsiburada’nın geçen sene yaptığı kampanya bu sene aynı tarihlerde yine mevcut. Geçtiğimiz hafta yeni üyelik açıp 199₺ olan iPhone şarj adaptörünü 149₺’ye almıştım.

Muhtemelen başka konularda bu fotoğrafı paylaşmışımdır ama fikir vermesi açısından burada da paylaşmış olayım. “Twisted pile” olan kurulama havlularının etkisi genelde birbirine yakındır. Benimkinin markası Purestar. Sadece serip, baskı uygulamadan tek çekişte aldığım sonuç:

EDCDA6A2-F0E1-48B2-838E-C6D271915467.jpeg

Yaklaşık 2 ay önce seramik kaplama yaptırdığım aracım için yavaş yavaş iç ve dış temizlik seti oluşturmaya çalışıyorum. İlk olarak kurulama havlusu aldım. Kurulama havlusu için tercih ettiğim ürün Liquid Elements Black Hole XL 1400 GSM (50x80 ebatlarında).

Fikir vermesi açısından aynı ürünün 1300 GSM olan modeli için örnek bir videoyu aşağıdaki linkte paylaşıyorum. 

4 dakika önce, forlife yazdı:

Yaklaşık 2 ay önce seramik kaplama yaptırdığım aracım için yavaş yavaş iç ve dış temizlik seti oluşturmaya çalışıyorum. İlk olarak kurulama havlusu aldım. Kurulama havlusu için tercih ettiğim ürün Liquid Elements Black Hole XL 1400 GSM (50x80 ebatlarında).

Fikir vermesi açısından aynı ürünün 1300 GSM olan modeli için örnek bir videoyu aşağıdaki linkte paylaşıyorum. 

@Celal Abayın videosudur :) aynı ürünün bu boyundan ve 40x40 olanından ben de kullanıyorum. Gerçekten başarılı bir üründür,son derece memnunum. Gyeon'a göre en büyük artısı çift taraflı olması kesinlikle. Haliyle performansı da ona göre daha iyi. Havluları her geçen gün GSM değeri artırılıyor, verim de artıyor haliyle. 

Twisted pile havluları tanımlamak gerekirse görenin "Ooo ne güzel havluymuş, biraz da ben sileyim" diyip fiyatını duyduktan sonra nazikçe sahibine geri uzattığı ve "Bendeki bezler de kuruluyor ya 2-3 kez sıksam da iz bırakmıyor" diyerek sonuca ulaştığı havlulardır :) malesef ülkemiz şartlarında ucuz değil bu havlular. Ama alıp kullandıktan sonra gerçekten yaptığı işin hakkı bu para diyebiliyorsunuz rahatlıkla. Bu tip havlu ile aracı lekesiz bir şekilde kupkuru hale getirmek rahat Bi şekilde yorulmadan silerek max 70-80 saniye sürüyor :) hani bu süreden sonra ufak bi bezle daha kalanları alayım, arkasından geçeyim, kenarda kalan su tanelerini sileyim falan demeye gerek kalmıyor ve buna rağmen 70-80 saniye :)

Niyeti olup tereddüte kalanlar için ürünü alıp denemesine vesile olur umarım bu konu yine. Şunu da eklemeden geçmeyeyim, memnun kalmazsanız elden çıkarması da uzun sürmüyor, talibi çıkıyor twisted pile havluların ;)

Merhabalar arkadaşlar. Uzun yıllardır oto yıkama sektöründeyim. Bu konu hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.

Öncelikle mikrofiber dışında bir bez türünü kale bile almayın. Alanlara da itibar etmeyiniz :) Toz alma özelliği normal bezlere göre çok daha yüksek olup su emiş özelliği oldukça iyidir. Kendi ağırlığının 10 katına kadar su emebilen kaliteli mikrofiber bezler vardır.

Mikrofiber bezlerin kalınlığını ve üründe kullanılan malzeme yoğunluğunu ölçmek için gsm (gram per square meter) ölçü birimi kullanılır. 1 metre kare bezin kaç gram ağırlığında olduğu bilgisidir. Piyasada genelde 200-300 gsm aralığında mikrofiber bezler bulunur. Daha kalın veya daha ince mikrofiber bez kullanımı tamamen kullanıcı tercihidir.

Ben çok uzun yıllar İntermop'un oto kurulama bezini (Tank Bezi) kullanıyorum. Şöyle söyleyeyim, piyasadaki bütün oto yıkama bezlerini size çok kolay bir şekilde unutturur. Çünkü hem fiyatı hem performansı açısından böyle bir bez yok.

Tam istediğim özelliklerde;
  • Piyasaya göre uygun,
  • Gri renkli, 295 Gsm (KAMYON yıkamıyorsan fazlasıyla yeter. :) )
  • Yumuşacık,
  • Jumbo boy (50x70),
  • Uzun havlı.

Daha ne olsun abi :) Link vereyim de yapıştırın ;)

https://www.mikrofiber.com.tr/intermop-kalin-dokulu-oto-kaporta-bezi-jumbo-boy-50x70cm

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2023-02-06 161024.png
    Ekran görüntüsü 2023-02-06 161024.png
    235.4 KB · Görüntüleme: 2

Geri
Üst Alt