GOLF R STOK YAYLAR

@frknyldrm @tuncer_2632  aracin bir onceki sahibiyle gorustum onda da boyleymis ve herhangi bir islem uygulamamis

servise gostermis her hangi bir sorun olmadigini soylemisler

Ben az once sanayide de gosterdim press kestirme vs herhangi bir islem soz konusu degil

Akillara iki tane secenek geliyor o da yaylarin fabrikasyon olarak bu sekilde ciktigi yada zamanla arka yaylarin ezildigi

baska bisey aklima gelmiyor ne yazik ki

ama ne olursa olsun bu goruntu beni rahatsiz ediyor

o yuzden h&r 25mm yay taktiracagim sanirim
o da cozum olur mu bilemiyorum ne yazik ki..

@TornadoRedGolfR yayların sökülüp bakılması lazım ki öylede gözle birşey anlaşılmaz. Yanına bir örnek olucak ki anlayasın. Ama eski sahibi yalan söylemiyorsa dediğiniz gibi acaba kendiliğinden mi yıprandı saldı kendini 🤔

Hocam ben R-Line Golf ile servise gittiğimde yakıtını soran oluyor. Aracı R zannettiler.

Demek istediğim şu, R yayı farklı normal Golf yayı farklı. 

Arka tampon altından eğilince yayları görebiliyorsunuz,  görebilsek birşeyler söyleriz. 

@tuncer_2632 hocam bende pek anlamiyorum bu islerden

yani kime gosterdiysem normal oldugunu soylediler bisey olmadigini soylediler

anlayamadik durumu acikcasi

belki de dediginiz gibi soguk press yapildi

@Raban7 evet bugun usta da oyle dedi

yaylari sokmemiz lazim ayni yaydan yanina koyup olcmemiz lazim dedi

o da mumkun degil maalesef ki

baska yay bulamam

belki kendi yiprandi zamanla bilemiyorum hocam

cok yiprandim haftalardir bir turlu cozume kavusturamadim bu mevzuyu

@Negatiwe hocam inanin yetkili servisinden tutun sanayiye kadar herkese gosterdim ama herkes orjinal oldugunu soyluyor ve herhangi bir islem uygulanmadigini soyluyorlar

fotograf cekebilirsem cekmeye calisirim

@Raban7 evet bugun usta da oyle dedi

yaylari sokmemiz lazim ayni yaydan yanina koyup olcmemiz lazim dedi

o da mumkun degil maalesef ki

baska yay bulamam

belki kendi yiprandi zamanla bilemiyorum hocam

cok yiprandim haftalardir bir turlu cozume kavusturamadim bu mevzuyu
Serviste orjinal Golf R yayı ne kadar hocam..? Aracın şasi numarasıyla sorgulatıp fiyat alın., 

Araçta DCC var mı..? 

Aracın düz zeminde o şekilde durması hiç normal değil.. 

Çok pahalı değil ise son çare değiştirirsiniz., serviste aracın yaşına göre %15-30 arası değişen yedek parça ve işçilikte zubizu kampanyası var; https://binekarac.vw.com.tr/tr/kampanyalar/Zubizu-Servis-Kampanyasi.html 

Aracı alırken lifte kaldırıp ön düzen, ön-arka alt takım, taşıyıcıları falan kontrol ettirdiniz değil mi..?

VWR spor yay alın sorun kökten çözülsün :)  

H&R veya eibach yay takın bence

eş çocuk fln yoksa genç arabasına 5 cm eibach nokta olur.. 

@forzaGilles evet hocam son çare servisten yay fiyati alip taktiricam yeter ki sorun cozulsun

eger sifir yay takarsam duzelecegini umuyorum

DCC var aracta

araci yetkili servise goturdum orda lifte kaldirdilar yaylari kontrol ettiler sadece

baska biseye baktirmadim

@1661 evet hocam 25mm h&r taktirmayi dusunuyorum

ama o yaylarda da ayni sorunu yasarsam paranin cope gitmesini istemem

@forzaGilles evet hocam son çare servisten yay fiyati alip taktiricam yeter ki sorun cozulsun

eger sifir yay takarsam duzelecegini umuyorum

DCC var aracta

araci yetkili servise goturdum orda lifte kaldirdilar yaylari kontrol ettiler sadece

baska biseye baktirmadim
Problem İnşallah amortisörlerden kaynaklı değildir., dcc amortisörler ciddi pahalı.. 

Aracı satın alırken ekspetiz yaptırmadıysanız., güvenilir bir ekspertiz firmasında aracı lifte kaldırıp ön düzen, rotlar., ön-arka salıncak, süspansiyon kolları, taşıyıcılar vs.. alt takımı komple kontrol ettirmenizi öneririm.. 

Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin..

@forzaGilles guvenilir bir ekspertiz  firmasinda yaptirdim herseyine baktilar hocam arac sifira yakin demislerdi

amortisorlerde bir sikinti olsa hem ekspertiz hemde yetkili servis soylerdi illa ki

Umalim yaylarda sorun olsun

tekrardan bir kontrol yaptiracagim yuzde yuz emin olmak icin

tesekkurler

Geri
Üst Alt