golf 7 yan camlar çiziliyor

Anadolu

Yeni Üye
İsim
Selim
Herkese selamlar.Yakın zamanda golf aldım,grupta yenıyım hatam olursa affola.Yan camlar açılıp kapanırken iz kalıyor.Zaten biraz çizilmiş gibiler.Aracımı garajda tutuyorum,bazen yıkayıp gelliyorum bıkac gün sonra camı acıp kapatıca ıslanmış oluyor belliki su kalıyor orada.Bu normal midir?Ayrıca camları indirip bezle fitillerin orayı silince sanki yağ varmış gibi bez simsiyah oluyor.Eğer maliyeti çok değilse orjinal fitil alıp taktırmak istiyorum sizce nasıl olur?Teşekkürler.

Asla cam açmam, ama ara fitilleri de temizlemeden edemem. malum rüzgar fırtına sonrası yağmur olunca tozlar fitillere yerleşiyor e temizlemeyince de iz yapıyor. sizdeki izler kapalı garajda olduğundan ve sanırım kapalı garajın havalandırması da zayıf, fitiller kurumayıp ıslak kalıyor. 

Upvote 0
@Culture33 garajda olmasından ötürü birkaç gün ıslak kalıp kurumayabilir ama oraya su almaması gerekmez mi? Ayrıca cam temizken fitilin içinde su yokken camı açıp kapatınca cam hemen kirleniyor.5 yıllık araç belki hava koşullarından ötürü işlevini yitirmiş olabilir diye düşünüyorum bilemiyorum:)

Upvote 0
@Culture33 garajda olmasından ötürü birkaç gün ıslak kalıp kurumayabilir ama oraya su almaması gerekmez mi? Ayrıca cam temizken fitilin içinde su yokken camı açıp kapatınca cam hemen kirleniyor.5 yıllık araç belki hava koşullarından ötürü işlevini yitirmiş olabilir diye düşünüyorum bilemiyorum:)
fitillerin hemen orada camı kaydırması için kadifemsi bir yüzey vardır, ıslanan yer orası. ben 0 km aldığım araçta da ilk yıkama sonrası durumlar aynıydı. ama sizin araçta olduğu gibi 2-3 gün sürmüyordu bu durum yazın 2-3 saatte kuruyordu. ama şu bir gerçek ki ister tozlu olsun ister tozsuz yıkamadan sonra camı aç/kapa işlemini yaptıktan sonra ki her türlü iz berbat duruyor, ektra inip kurulamanız veya sonrasında silmeniz gerekiyor. her araçta bu böyledir.

Upvote 0
@Culture33 Teşekkürler hocam camdaki çizikleri gormesem islakmis kuruymus pek umursamam.Kirec falandir diyordum bugün cam filmi icin bir yere ugradim bunlar cizik dedi fitillerin eskimis olabilir,yenisini alirsan cam film cekerken ben takarim dedi.Hani pahali bisey degilse hazir film icin sokulurken degistireyim dedim ben de.

Upvote 0
@Anadolu

@frknyldrm

Doğru diyorsunuz, düşünmeden yazmışım belli ki. Halbuki aracıma cam filmi çektirirken de başında durmuştum, içerden yapılıyor tabi ki.  :|

Upvote 0
@Culture33 Teşekkürler hocam camdaki çizikleri gormesem islakmis kuruymus pek umursamam.Kirec falandir diyordum bugün cam filmi icin bir yere ugradim bunlar cizik dedi fitillerin eskimis olabilir,yenisini alirsan cam film cekerken ben takarim dedi.Hani pahali bisey degilse hazir film icin sokulurken degistireyim dedim ben de.
Servisten fiyat almanız sağlıklı olacaktır. ve sanırım o fitiller cam çıtasıyla yek pare. cama film çekilirken sağlıklı olsun diye cam çıtalarını sökmüşlerdi.

Upvote 0

Geri
Üst Alt