⚙️Disk Porya Paslanması Ve Boyama Hk. Yardım Tavsiye 🙏🏼

@oguzkaanvolkan hocam aynı şekilde benım araçtada disk ve poryalar böyle paslı.ne yaptın boyayabildin mi? yaptıysan nasıl yaptın kendimiz yapabilir miyiz ? bilgi verirsen bu boş zamanlarda süper bir uğraş olur banada

Moderatör tarafında düzenlendi:

@oguzkaanvolkan hocam aynı şekilde benım araçtada disk ve poryalar böyle paslı.ne yaptın boyayabildin mi? yaptıysan nasıl yaptın kendimiz yapabilir miyiz ? bilgi verirsen bu boş zamanlarda süper bir uğraş olur banada
@Kordi_gs valla istanbuldayim is guc kapali zaten havalarin duzelmesini bekliyorum acikcasi. Kriko bagajda var zaten rahat bir gunde kaliperleri aracin kendi rengine pasifik maviye boyamayi dusunuyorum. Poryalari ve diskin kenarlarini griye boyiycam. Maskeleme yapmayi dusunmuyorum . Bant bulundurucam ama . Youtube da videolar var izlerseniz cok yardimci olacaktir 🖐

Arkadaşlar kaplama olan yüzeyleri vw firması tuz sisi testi ile test edip toleranslar dahilinde olacak şekilde kaplamaya izin verir. Size şöyle söyliyim 2013 aracımdaki çinko kaplama daha yüksekken 2019 aracımda çinko mikron değeri daha az. malesef şuanki aracımın diskeri önceki aracımın disklerine göre daha çok korozyona uğruyor. Muhtemelen vw tolerans yüzdesini düşürmüş ki tedarikçi de bu şekilde kaplamayı azaltmış olmalı. bir nevi maliyet düşürme diyebiliriz. Benim size tavsiyem çinko galvaniz bazlı sprey boyalar satılıyor bunlardan kullanıp dayanımını yükseltebilirsiniz. görüntüde orjinal olur. 

wurth-cinko-renk-sprey-boya-cinko-acik-renkli-400-ml-germany__1116723772621127.jpg

Ben de şunu  sorayım  jantlar daki demir tozları için ve bu disk ve poryadaki pas için parası önemli değil bir ürün öneren varmı

Ben de şunu  sorayım  jantlar daki demir tozları için ve bu disk ve poryadaki pas için parası önemli değil bir ürün öneren varmı
Ben turtle wax marka kullaniyorum bir kac dk bekledikten sonra kirmizi/mor gibi renk aliyor. Temizlemesi basarili. Fakat kullanmasamda olurmusum dedigim urunlerden biridir. 55tl bir kutusuna veriyorum. 4 tekere yarisina yakini gidiyor aralara kenarlara sikayim derken. Birde kokusu baya agirdir .

[mention=11811]thelakayit[/mention] 
auto finesse iron out
Koch Chemie FB FelgenBlitz
Google translate yazdim hic birsey anlamadim

Demir tozu temizliği için Valet Pro Dragon's Breath ve Koch Chemie Rrr bunlar en iyisi., ama pasları hiç bir temizleyici ürün temizlemez., temizliyor diyee vaad eden yalan söyler., 

Poryalar için jant sökülür., aşırı pas yoksa kalın polisaj pastası bile temizler.,

pas orta seviye ise metal/krom pastası halleder., (scholl concepts metal polish veya menzerna metal polishing cream) 

pas fazla ise zımpara yapılır sonrası güzelce orjinal rengine boyanır., boya derken sprey boyalar geçici çözümdür, pahalı olmayan özel bir boyası var ondan yapılıyor., siz bile yapabilirsiniz., 

Bazı arkadaşlar sprey ile boyarken etrafı kapatmaz., bu yapılabilecek en büyük hatadır., çünkü sprey boya aracın her tarafına dağılır, boyaya bile yapışır.!! 

Korumak için her türlü cila türevi ürün olur., Örneğin yıkamadan yıkamaya sulandırılmış Koch Chemie Pw ürününü önceden temizlenmiş disk ve poryalara ıslakken sıkılır, çok beklemeden 1-2dk. sonra su tutulur.,

Ekstra uğraşmak istersen 6 ayda bir soft99 fusso gibi bir ürünle wax bile atabilirsin :)  

***zımpara en son başvurulacak işlem olmalı çünkü zımpara yapıldığında aşındırıcılığı çok fazla olduğu için metal çıplak kalır, bunun neticesinde çabucak paslanır, pas her yeri sarar.. 

***(Jant için) demirtozu temizleyici ürünler max. senede 3-4 defa uygulanır/uygulanmalı, bazıları daha sık kullanır ama kullanılmamalı..

@thelakayit 

auto finesse iron out

Koch Chemie FB FelgenBlitz
Fb olan ürün ilk çıktığında satıcılar tarafında demirtozu temizleyici diyee lanse edildi ama tam olarak demirtozu temizleyici diyemeyiz., 

ürün aslında jant temizleyicidir, içinde bir miktar demirtozu temizleme özelliği var ama gerçek anlamda demirtozu temizleyici demek yanlış olur.. 

Satıcıların bu yanlış yönlendirmesiyle ürünün adı sakız misali öyle kaldı yapıştı.. 

@forzaGilles çok teşekkür ederim arkadaşlar değerli bilgileriniz için valet pro dragons da karar kıldım bu arada bu ürünü kabortaya da sıkabiliyorum değil mi yani bir zararı var mı ? Bir de sinek pislikleri ve nokta nokta siyah çıkmayan zift kirleri için ne almalıyım bir de bunu sormak isterim arkadaşlar kullananlar için

@forzaGilles çok teşekkür ederim arkadaşlar değerli bilgileriniz için valet pro dragons da karar kıldım bu arada bu ürünü kabortaya da sıkabiliyorum değil mi yani bir zararı var mı ? Bir de sinek pislikleri ve nokta nokta siyah çıkmayan zift kirleri için ne almalıyım bir de bunu sormak isterim arkadaşlar kullananlar için
Kaportaya gönül rahatlığıyla sıkabilirsiniz., araç ıslak olmalı., boya yüzeyi ve motor kaputu sıcak olmamalı (kurumasını önlemek için)., araç kirli ise önce kaba kiri köpük vs.. ile akıtıyorsunuz., ıslak yüzeye sprey şeklinde uygulayıp 4-5dk. bekledikten sonra bol su ile durulama yapıp, En son aşama; şampuanla veya köpük atıp aracı tekrardan yıkıyorsunuz., 

Sinek pislikleri için özel bir ürün kullanmanıza gerek yok., ön yıkama şampuanı yeterli gelecektir., araçta boya koruma veya cila yoksa flowey b33 varsa flowey ev13 öneririm, bölünmüş olarak alın çünkü ürünler ultra konsantre olduğundan sulandırarak kullanıyorsunuz; 

Flowey B33 https://m.n11.com/flowey-b33-fircasiz-yikama-kopugu-boost-cleaner-extra-1l-P419103380  

Flowey Ev13 https://m.n11.com/flowey-ev13-ph-notr-snowfoam-kopuk-evopur-foam-extra-1l-P419103340 

Zift için nanolex tar remover öneririm., zift temizleyicileri kullanırken mutlaka kullanım talimatlarına uyarak kullanmalısınız.!! https://www.boyakoruma.com/magaza/nanolex-tar-remover-750ml/ 

Jantları değişirken fark ettim, Ön Porya iç tarafi oluyor sanirim bu, paslanmiş baya, buna ne yapmak lazım?

4F3C3737-8AF2-4633-A49F-875E6ED99B7F.jpeg

Geri
Üst Alt