VAG Kablo Versiyon Yükseltme Detaylı Anlatımı

@AhmetCakmak Aslında bazen bazı bilgileri gizli paylaşmak lazım sırf şu boş mezar bulsa girecek olanlar yüzünden. Bazen iyi mi yapıyoruz kötü mü bilemedim. 

Emeğinize sağlık hocam
@alp Hocamız sağolsun bu faydalı rehber ile muhtemelen binlerce kişiye fayda sağlamıştır. Durum belirttiğin gibi Recep abi, belki bu konuyu da diğer bazı konular gibi özel bir alana taşıyabiliriz.

Arkadaşlar benim güncellemek gibi bir niyetim yoktu kuzenin araç 2020 modeldi ondan dolayı güncellemek istedim ki araca bağlanmadı

80254CD8-B28B-44E2-B686-B5C78D590B6F.jpeg

Ne yaparsam yapayım kablo uçuyor sadece bir kere işlem yapabiliyorum ikinciye girince tekrar eeprom yüklemen gerekiyor yok mu bunun net çözümü internet kapalı güvenlik durumu kapalı otomatik güncelleme kapalı 

İyi günler dilerim benim yardıma ihtiyacım var ben aliexpress kablo aldım ve satıçının verdiği program mı yükledim çaliştırıp test ettiğim zaman hata veriyor yardımcı olursanız sevinirim. 

20210906_201457.jpg

20210906_232048.jpg

@agacmalzeme takılı ışığı da yanıyor ama görseldeki gibi test ederken hata veriyor yardımcı olursanız sevinirim @agacmalzeme İyi günler dilerim benim yardıma ihtiyacım var ben aliexpress kablo aldım ve satıçının verdiği program mı yükledim çaliştırıp test ettiğim zaman hata veriyor yardımcı olursanız sevinirim. 

hocam loader la çalıştırın cd de loader var onu kurulum dosyasina atip onla calistir interneti kapat

aynı sorun bende de var interface hatası veriyor auto scan bile yapmıyor

@CemK hocam merhaba, sanırım konuyu uyandırmış olacağım ama; ben elimde ki kablo ile daha önceki aracımda(2015 Ibiza 6j) kodlama yapabildim ancak aracımı değiştirdim şimdi ki aracimda(2017 Ibiza 6f) kodlama yapmayı denediğimde yapamadım. Arastirmalarim sonucu konumuza ulaştım. Kablodan olabileceğini düşündüm ve konunuzu takip ederek kabloyu guncelledim. Fakat hala desteklenmeyen araç uyarısı alıyorum. Ekran görüntüsünü iletiyorum. Yardımlarınızı rica ederim. Konuda ki emeğiniz içinde ayrıca teşekkür ederim.
IMG_20211108_195009.jpg

Sanırım konuyu oluşturan ise sizsiniz @alp yanlış anlaşılma olmaması adına size de emeğiniz için teşekkür ederim. :)

21.3 kablo alıştım ne yaptıysam araça bağlanmıyor ne yapmam gerekiyor ?

Ekli dosyalar

• 6EE9355B-ADE6-455C-AE33-A5AE0CE709CF.jpeg
    6EE9355B-ADE6-455C-AE33-A5AE0CE709CF.jpeg
    462.7 KB · Görüntüleme: 22
@Kerem2730 eski nesil kablolar Uds protokolünü desteklemedigi için Uds ile konfigure edilebilecek modulleri kodlayamazsiniz. Kablonun surumu vs ile alalasiz, V2 kablo ile yapabilirsiniz ancak.

@kdr.ndr kablo firmware, bilgisayardaki driver ya da lisans uyumsuz. Konuda anlatilmis durumda yapacaklarınız, uygularsaniz çalışır.

Geri
Üst Alt