Bagaj kapısı pas sorunu

buelent111

Üye
İsim
Bülent
Selam arkadaşlar, 

ilk önce konuya başlamadan önce şunu belirteyim, ben Almanyada yaşamaktayım ve bulunduğum bölgede kış mevsimi çetin geçmesinden dolayı burda neredeyse hergün yollar kaza olmasın diye tuzlanmakta. 

Bu sebepten dolayı arabalara baktığınız zaman üzerlerinde bembeyaz tuz kalıntılarını görürsünüz. 

Aracım 2013 model, şimdi ben bu aracı bi boyacıya versem o bölgeyi temizleyip tekrar boyasa bu şartlarda en fazla 1-2 seneye kalmaz aynı yerin tekrar sorun yapacağından eminim. O yüzden o bölgeyi kendim temizleyip lokal olarak boyamak istiyorum, eğer ilerde o bölge daha kötü olursa parçayı komple değiştirebilirim.

Şimdi bu bölge zımpara ile çalışması sorunlu bi bölge olduğu için buradaki pası boyaya zarar vermeden çıkarabileceğim bi sıvı yada sprey türü bi ürün var mı yada daha iyi öneri ve görüşleriniz var mı? Teşekkürler.

IMG_20200410_182335.jpg

IMG_20200410_182345.jpg

IMG_20200410_182353.jpg

Bu arada hile hurda konusu açılmışken şunuda yazmadan geçemiyeceğim. Aslında araç firmaları ve geri kalan diğer kurumsal firmalar tezgahı baştan kurmuşlar (ama yasal işte!). Geçenlerde aracım için baskı balata ve volant dişlisi lazım oldu ve gidip tam 3 ayrı VW servisine sordum ve hepside farklı fiyatlar söyledi ama ortalama 850 Euro civarıydı. Bende internetten araba parçaları satan güvenli ve büyük bi firmadan aynı marka parçaları 350 Euroya aldım. Yani 500 Euro cebimde kalmış oldu. Adamlar hem tamirattan hemde parçadan haksız kazanç elde etmiş oluyorlar. Birde servis harici 2 tamirhaneye fiyat sordum, birisi parçaları ben alırsam yapmayaklarını söyledi diğeri ise parçayı ben alırsam extradan saat başı 35 Euro fazla işçilik  parası istedi. Umarım herkes tezgahın nasıl döndüğünü anlamıştır ama malesef ya seve seve yada öpe öpe biyerlerde yaptırmaya mahkumuz.

Upvote 0
Hayır hocam, gidip bilgisayardan bakıp geldi söyledi, birde hile hurda işleri burda yok desek yalan olur ama Türkiyeden çok daha az olduğu kesin 😁 
Ben olsam yazılı onaylı, itibar edebileceğim bir evrak isterdim. Zamanında Doğuş otomotiv'den bir talebim olmuştu, aslında basit bir şeydi (maddi bir olay değildi) fakat olmayacağını söylediler. Şöyle şöyle olduğu için istediğinizi yapamıyoruz dediler, birkaç farklı kişi ile görüştüm ve sözlü söylediğiniz bir şeye nasıl inanmamı bekliyorsunuz dedim. Varsa yayınlanmış yazılı bir belgeniz gösterin tamam diyeceğim dedim. Yöneticimiz ile sizi görüştürelim dediler, yöneticimiz meşgul sizi daha sonra arayacak dediler. Dediler de dediler, kimse arayıp sormadı.

Sonra okkalı bir mail yazdım ve olumlu dönüş yaptılar, işimi hallettim neticede. :)

Bu arada hile hurda konusu açılmışken şunuda yazmadan geçemiyeceğim. Aslında araç firmaları ve geri kalan diğer kurumsal firmalar tezgahı baştan kurmuşlar (ama yasal işte!). Geçenlerde aracım için baskı balata ve volant dişlisi lazım oldu ve gidip tam 3 ayrı VW servisine sordum ve hepside farklı fiyatlar söyledi ama ortalama 850 Euro civarıydı. Bende internetten araba parçaları satan güvenli ve büyük bi firmadan aynı marka parçaları 350 Euroya aldım. Yani 500 Euro cebimde kalmış oldu. Adamlar hem tamirattan hemde parçadan haksız kazanç elde etmiş oluyorlar. Birde servis harici 2 tamirhaneye fiyat sordum, birisi parçaları ben alırsam yapmayaklarını söyledi diğeri ise parçayı ben alırsam extradan saat başı 35 Euro fazla işçilik  parası istedi. Umarım herkes tezgahın nasıl döndüğünü anlamıştır ama malesef ya seve seve yada öpe öpe biyerlerde yaptırmaya mahkumuz.
Hocam ben insanın olduğu her yerde hile, yalan dolan olduğuna inandığım için kinayeli bir şekilde dile getirdim hile mevzusunu.

Bizim insanımız gözünde çok büyütüyor bazı şeyleri, avrupayı kusursuz medeniyet zannedenler var.

Bu dedikleriniz her yerde vardır eminim.

Burada da bir yere gidersin veya ararsın; falanca işi yaptıracağım ama elimde parçalar var veya şu kısmını ben yaptım dersin, malzeme işin kolay kısmı/yaptığınız işin kolay kısmı... derler.

3 kalem iş için teklif alırsın 5 lira der, birini yaptırmasam ne olur dersin 4,5 lira der. Klasik, mide bulandıran, karaktersiz esnaf bozuntusu ağızları bunlar. Böyle adamlara en fazla bir defa iş yaptırırım genelde. 

Upvote 0

Geri
Üst Alt