Bagaj kapısı pas sorunu

buelent111

Üye
İsim
Bülent
Selam arkadaşlar, 

ilk önce konuya başlamadan önce şunu belirteyim, ben Almanyada yaşamaktayım ve bulunduğum bölgede kış mevsimi çetin geçmesinden dolayı burda neredeyse hergün yollar kaza olmasın diye tuzlanmakta. 

Bu sebepten dolayı arabalara baktığınız zaman üzerlerinde bembeyaz tuz kalıntılarını görürsünüz. 

Aracım 2013 model, şimdi ben bu aracı bi boyacıya versem o bölgeyi temizleyip tekrar boyasa bu şartlarda en fazla 1-2 seneye kalmaz aynı yerin tekrar sorun yapacağından eminim. O yüzden o bölgeyi kendim temizleyip lokal olarak boyamak istiyorum, eğer ilerde o bölge daha kötü olursa parçayı komple değiştirebilirim.

Şimdi bu bölge zımpara ile çalışması sorunlu bi bölge olduğu için buradaki pası boyaya zarar vermeden çıkarabileceğim bi sıvı yada sprey türü bi ürün var mı yada daha iyi öneri ve görüşleriniz var mı? Teşekkürler.

IMG_20200410_182335.jpg

IMG_20200410_182345.jpg

IMG_20200410_182353.jpg

daha fazla pas yayılmadan tamamen temizlenip korunaklı hale getirilmesi gerekli hocam. Suyun birikme olasılığı yüksek bir nokta o kısım. Boya yapılmayacaksa dahi kaplama yada logo tarzı bişey ile en azından dış ortam ile bağlantısı koparılmalı.

Upvote 0
Bagajda tamirat mi var? Benim gordugum o kalin tabaka macun mu? Yuzeyden boya kalmadigi surece yazin bile yollari tuzlasalar boyle bir pas olmaz. Sizin oradan macun parcasi kopmus gibi geldi bana. Macun cekilip tekrar, ufak lokal boya atilanilir gorusundeyim

Upvote 0
@buelent111 Bölge paslanmaya müsait bir bölge fakat 2013 model bir araçta olduğunu düşünürsek bu paslanma çok erken bence. 

O bölgede boya en ufak bir kusur olsa ve altına zerre kadar dahi su alsa pas yapar, pas boyanın altından yürüdüğü için çevresindeki boyayı metalden ayırıp kabartmış.

Bence bir işlem yap(tır)madan önce yetkili servise başvurun. Paslanmama garantisi vermek kolay, bakalım arkasında duruyorlar mı biz de öğrenmiş oluruz.
Her ne kadar Türkiye'de işler aynı şekilde yürümese de...

Upvote 0
Selam arkadaşlar, 

Bugün servise gittim ve paslanma garantisinin hangi koşullarda geçerli olup olmadığını sordum. Durum şöyle; kapı kenarları çamurluk kenarları ve kıvrımlı bölgeler için 6 sene geri kalan düz bölgeler için ise 12 sene geçerliymiş. Yalnız paslanan bölge öncesinden  herhangi bir kazadan dolayı hasar almadıysa yada taş darbesi felan almadıysa. Bu arada servis iyi niyet garantisinden paslı bölgeyi 200 Euroya yapabileceklerini söyleyince bende serviste yaptırmaya karar verdim. Hoşçakalın. 

Upvote 0
Selam arkadaşlar, 

Bugün servise gittim ve paslanma garantisinin hangi koşullarda geçerli olup olmadığını sordum. Durum şöyle; kapı kenarları çamurluk kenarları ve kıvrımlı bölgeler için 6 sene geri kalan düz bölgeler için ise 12 sene geçerliymiş. Yalnız paslanan bölge öncesinden  herhangi bir kazadan dolayı hasar almadıysa yada taş darbesi felan almadıysa. Bu arada servis iyi niyet garantisinden paslı bölgeyi 200 Euroya yapabileceklerini söyleyince bende serviste yaptırmaya karar verdim. Hoşçakalın. 
Kötü niyetli olsalarmış kaça yapacaklarmış acaba? :)

Bu garanti koşulları bir yerde yazıyor muymuş yoksa şifahi mi bildirildi size?

Upvote 0
Hayır hocam, bunun belli koşulları var arabanın yaşı, kontrollerinin serviste yapılıp yapılmadığı gibi şeyler.
Koşulları muhakkak vardır, benim merak ettiğim şey bunu size sözlü olarak mı söylediler sadece, yoksa yazılı bir şey gösterdiler mi?

Mekan Almanya olunca her şeyin kitabına uygun olduğunu düşünüyoruz biz; bize orada her şeyin nizami olduğunu, hile hurdanın sadece burada olduğunu öğretiyorlar. :)

Upvote 0

Koşulları muhakkak vardır, benim merak ettiğim şey bunu size sözlü olarak mı söylediler sadece, yoksa yazılı bir şey gösterdiler mi?

Mekan Almanya olunca her şeyin kitabına uygun olduğunu düşünüyoruz biz; bize orada her şeyin nizami olduğunu, hile hurdanın sadece burada olduğunu öğretiyorlar. :)
Hayır hocam, gidip bilgisayardan bakıp geldi söyledi, birde hile hurda işleri burda yok desek yalan olur ama Türkiyeden çok daha az olduğu kesin 😁 

Upvote 0

Geri
Üst Alt