ANKET- Neden dizel neden benzin?

Kimde dizel kimde benzinli var?

• Dizel

Kullanılan: 41 25.2%
  • Benzin

Kullanılan: 120 73.6%
  • Tüp taktım

Kullanılan: 0 0.0%
  • Dizel aldım pişmanım

Kullanılan: 2 1.2%
  • Benzinli aldım pişmanım

Kullanılan: 4 2.5%

• Kullanılan toplam oy
    163
5295d366c4fb8c9f1b05efa943d4556b.jpg
şehir içi 1.4 dsg tüketimim hergün hemen hemen bu civarlarda dönüyor ki urfa 1 milyon nüfuslu trafiği yoğun bi il..

Sent from my iPhone using Tapatalk

@muslumbingollu hocam sen dizel araba alma çarpılırsın  :D :D süper yakıt değerleri ben ankarada 7 lt den aşağı düşemiyorum :) )

@kimi-emd ama itiraf edeyim hocam , yaşım 31 ama 60 yasında emekli gibi sürünce bu degerler, tadını cıkarınca yani kırmızı ışık kapışmalarında 7 bendede oluyor :)   ama böylede öylede ortalama tüketim  6,5 üstü olmuyor..

@muslumbingollu hocam 6,5 da ortalama olarak süper değer ben ben biraz çılgınlık yapıp makas atıyım felan desem 8-8,5 ama  karmada 7 -7.5 arasındayım az kaldı seni yakalıycam dermişim :)

Hocam işte kullanım cok önemli tsi motorda kafasını okşayıp huyunda gittiğin zaman sana dost ama kızdırmaya kalkınca senmisin bana kafa tutan diyip cebindeki parayı anında soyar ama damakta bıraktıgı tat değişilmez.. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

@muslumbingollu ayrıca basıncada ayrı bi tadı çıkıyo arabanın internette fenomen bi abi var ali can abi bmw kullanıyo bi lafı var çok güzel yak ulan yak ben kazanıyım sen yak basınca  aklıma hep bu söz  geliyo  :D :D

maniax dedi:
@kimi-emd

hocam sen biraz da basiyosundur bence :D
@maniax murat hocam ne yalan söyleyim basıyorum dayanmıyorum (bmw hariç kutsal araba onlara kapışmıyorum her zaman yol veriyorum özellikle 3.20ied ye) beni en çokta özellikle fordcular, hondacılara ve mazdacılar kışkırtıyo onlarıda  zenonlarla önce nurlandırıyorum sonrada el sallıyorum  :D

kimi-emd dedi:
@kimi-emd

hocam sen biraz da basiyosundur bence :D
@maniax murat hocam ne yalan söyleyim basıyorum dayanmıyorum (bmw hariç kutsal araba onlara kapışmıyorum her zaman yol veriyorum özellikle 3.20ied ye) beni en çokta özellikle fordcular, hondacılara ve mazdacılar kışkırtıyo onlarıda  zenonlarla önce nurlandırıyorum sonrada el sallıyorum  :D
ben de kendi segmentimde takılıyorum. B'lerle uğraşmıyorum. denk gelir de D segmenti dusuk hacimli dizel falan olursa onlarla da takılıyorum :D

bmw ye saygı sonsuz ;)

@maniax aslında çok fazla kapışmamak lazım ancak altında basınca giden bir araç olduğunu bilince dayanamıyosun ya murat hocam

kimi-emd dedi:
@maniax aslında çok fazla kapışmamak lazım ancak altında basınca giden bir araç olduğunu bilince dayanamıyosun ya murat hocam
benimki kapışmak değil hocam ya. uzamak diyelim :)

müziğimi dinlerken, el sallamayı seviyorum arada. tabi 0-100 9 sn sınırımız :D

herkese de bulaşmamak lazım

İstanbul şehir içi değerimi paylaşıyorum.

Bunun yarısı 2-3 km git gel neredeyse.

1 kere kocaeliye gittim trafiksiz. 1-2 kere de karşıya geçtim bunlarda trafik vardı ama.

2662_4e5ca2e57ba759d168964e849268639da453e2c3.jpg

yusuf dedi:

1 kere kocaeliye gittim trafiksiz. 1-2 kere de karşıya geçtim bunlarda trafik vardı ama.
çok tşk ederim yusuf hocam, benimde anlatmak istediğim buydu bunu birde 1.4 de düşünürsek 1-2 litre daha fark ediyo yoksa ben güzelim tsi den vazgeçip üstüne tonla para vererek  niye  tdi alayım aradaki 20 bin lira farka 10 bininine donanım alır 10 ni de cebimde kalırdı .değil mi  ;)

arfkync dedi:

çok tşk ederim yusuf hocam, benimde anlatmak istediğim buydu bunu birde 1.4 de düşünürsek 1-2 litre daha fark ediyo yoksa ben güzelim tsi den vazgeçip üstüne tonla para vererek  niye  tdi alayım aradaki 20 bin lira farka 10 bininine donanım alır 10 ni de cebimde kalırdı .değil mi  ;)
Hocam 1.4 ile en fazla 0.3 0.4 litre farkeder. Ben bunu satıp 1.4 TSİ geçme düşüncesindeyim. Geçen sene 15.000km yol yaptım tam. Dizeli kesinlikle düşünmüyorum. Benzinli benim için opsiyon gibi bir şey. Fazla da yaksa dizel sesinden iyi benim için ;) Nasıl leon yalıtımı iyi değil diye golf alıyor isem daha sessiz diye de 3-5 Bin tl veririm ;)

Senede 10-15 bin km. yapanlar için hiç dizele bulasmalarina gerek yok bence. Zira aşağı yukarı yakıt ortalamaları aynı ve bastırın zamanda giden güçlü bir motor tsi. Sırf dizel olsun diyede dizel alınmaz, artık eskisi gibi değil hem benzinli motorlarda dizeller kadar güçlü. Hem aradaki fiyat farkida çok fazla hiç gerek yok 20 bin lira faladan vermeye yilda bin lira fazla yandan dizelden 20 Senede ancak cikarirsin o farkı.

Geri
Üst Alt