Golf 7 Geç Çalışma Sorunu

Skyline

Katılımcı Üye

İsim
Musa
Arkadaşlar sabah 2015 1.2 TSI golf 7 aracımı çalıştırdığım zaman sorunsuz çalıştı. Az önce tekrar çalıştırdım fakat hemen çalışmadı takriben 7-8 saniye marş basıp öyle çalışabildi daha sonra ilerlemek istediğim zaman el freni bırakmadı ilerleyemedim araba stop etti. Zaten 1-2 aylık bir süredir start stop da devreye girmiyordu. Sorun nedir ne yapmalıyım. Teşekkürler.

@Musaaksoy  Akü doluluk yüzdesini MFA da görmek için 17- instruments - Adaptation da battery charge active değilse aktif yaparsanız batarya durumu ekrana gelir

Upvote 0

@alp ürünü kendim taktım, RCD 330 7.5 tip bu ürünlerde sorun mu olabiliyor? Nasıl öğrenebilirim?
gateway numarasına bakmanız gerek son harf K ve öncesi ise akü boşaltma sorunu olabiliyor. yalnız sorun bundan kaynaklı demiyorum , ihtimal olduğu için kontrol etmenizi istedim.

Upvote 0
@alp kablo olmadığı için kodlama yapamıyorum maalesef
En sağlıklı yöntem yeni nesil EFB ve AGM aküleri ölçmeye uygun akü test cihazıyla ölçtürmenizdir.!! Pek çok akücüde bu cihaz bulunur., Akü EFB ise menüden EFB’yi seçip o şekilde ölçüm yapılıyor., AGM ise yine uygun ayarı seçip öyle ölçüm yapılıyor., Eski usül cihaz bizim aküleri ölçerken sağlıklı veri vermiyor.!!

Akü ölçümü hem araç çalışmıyorken., hem de marş basma anındaki değerleri ölçülür., çok prof. olmayan normal sokak arası akücü bilee bunu bilir..

MFA ekranı sağlıklı bir veri vermez.. O ekranda değer gözükse bile itibar etmeyin.. 

Start-Stop devreye girmiyorsa zaten o akü en geç 6-7ay sonra ansızın yolda bırakacaktır..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Arkadaşlar verdiğiniz cevaplardan ötürü herkese çok teşekkür ediyorum.

Upvote 0

Geri
Üst Alt