Golf 7 Geç Çalışma Sorunu

Skyline

Katılımcı Üye

İsim
Musa
Arkadaşlar sabah 2015 1.2 TSI golf 7 aracımı çalıştırdığım zaman sorunsuz çalıştı. Az önce tekrar çalıştırdım fakat hemen çalışmadı takriben 7-8 saniye marş basıp öyle çalışabildi daha sonra ilerlemek istediğim zaman el freni bırakmadı ilerleyemedim araba stop etti. Zaten 1-2 aylık bir süredir start stop da devreye girmiyordu. Sorun nedir ne yapmalıyım. Teşekkürler.

Arkadaşlar sabah 2015 1.2 TSI golf 7 aracımı çalıştırdığım zaman sorunsuz çalıştı. Az önce tekrar çalıştırdım fakat hemen çalışmadı takriben 7-8 saniye marş basıp öyle çalışabildi daha sonra ilerlemek istediğim zaman el freni bırakmadı ilerleyemedim araba stop etti. Zaten 1-2 aylık bir süredir start stop da devreye girmiyordu. Sorun nedir ne yapmalıyım. Teşekkürler.
%90 sorun akü.!! Daha önce değişmediyse tabii.., 

Aracın 5 yaşında olduğunu hesaba katarsak, Serviste yaş indiriminden dolayı %25 indirim olur, Orjinal akü serviste indirimle birlikte 700-750 gibi bir rakama gelir., 

Dışardan Varta EFB alsanız ortalama 500-550 tl. gibi bulabilirisiniz., 

Serviste orjinal akü haricinde., bir de Eco seri akü var., bu eco seri akü daha ucuz oluyor ama ömrü de kısadır., Yani eco seri olandan taktırmayın kaliteli değiller.!!

Upvote 0
Cevaplar için çok teşekkürler. Az önce ölçtürdüm aküyü 1.10-1.08-1.06 gibi değerler çıktı adam çokta azalmamış falan dedi ama anlamadım bu değerler neyi ifade ediyor?

Upvote 0
Marş basma anında akü kaç volt gösteriyor önemli olan o., 

Sıfır akü ortalama: 13,60 voltaj

Değişmesi gereken kötü durumda akü: >11,50 voltaj

Upvote 0
Akü yattığında voltajı ne kadar düşüyor ona bakmak lazım . Tabi araba da harici araba kapalıyken elektrik çeken bir donanım olmadığını varsayarak . 

Upvote 0
@mbonat arabada sonradan ekledim katlanır ayna, replika u LED, carplay Multimedya haricinde ek bir donanım mevcut değil. Araç kapalıyken güç çeken bir şey olduğunu düşünmüyorum. Birde şöyle bir durum var çalıştığım yer ile evimin arası 1.5 km kadar ve günde 2 kere git gel yapıyorum bu durumdan kaynaklı olabilir mi bilmiyorum

Upvote 0
@mbonat arabada sonradan ekledim katlanır ayna, replika u LED, carplay Multimedya haricinde ek bir donanım mevcut değil. Araç kapalıyken güç çeken bir şey olduğunu düşünmüyorum. Birde şöyle bir durum var çalıştığım yer ile evimin arası 1.5 km kadar ve günde 2 kere git gel yapıyorum bu durumdan kaynaklı olabilir mi bilmiyorum
Kısa mesafe kullanıyorsanız akü dolmuyor olabilir .  Aracın konağını açın kapatın trip tuşunun yanındaki tuşu kullanarak akü seviyesini ölçün . %80 altındaysa dolmamış demektir .

Upvote 0
@mbonat daha önce denemiştim o tuşa bastığımda değer vermiyor sanırım belli bir yıldan sonra üretilen araçlarda o değeri göstermiyormuş

Upvote 0
@Musaaksoy rcd330 yakın zamanda taktırdıysanız bazı gateway serilerinde batarya boşaltımı sorunu var , düşük bir ihtimal de olabilir . Bilginize

Upvote 0
@mbonat şöyle bir durum yaşadım, geçtiğimiz haftalarda yine start stop devreye girmezken 1 saat kadar araç kullanmanın sonunda devreye girdi. Haftasonu cumartesi günü de 1.5 saat kadar sürmüştüm aslında

Upvote 0

@alp ürünü kendim taktım, RCD 330 7.5 tip bu ürünlerde sorun mu olabiliyor? Nasıl öğrenebilirim?

Upvote 0

Geri
Üst Alt