Arka silecek kolu Renk farkı

Recep_Gul

Paylaşımcı Üye

İsim
Recep
Merhaba arkadaşlar, büyük ihtimalle gözüme ilk defa takıldı bu, renk farkı normal mi?  

20200319_101752.jpg

Bende bakima göturmustum aracimi arka silecek degissin dedim.araci teslim aldigimda farkettim hatta servis danismanina soyledim.burasi boyle degil daha matti komple mi dwgistirdiniz diye sordum.sadece silecek lastigi degisti dedi.fakat bi tuhaflik oldugunu farkettim.ayni sizin resimdeki gibi
Benimde geçen gün dikkatimi çekti. Demek ki daha önce dikkatli bakmamışız. Bakalım ürünü sipariş edicem gelince denerim artık. 

Upvote 0

Aracın dış bölgelerindeki “mat plastik” bölgelerin bakımında kullanmak üzere geliştirilen bir ürün., 

Kireç lekesini temizler mi emin değilim., 

Uygulama öncesi uygulama yapacağınız bölgeleri APC veya şampuan tarzı bir temizliyici ile kirlerden arındırıp, makyaj pamuğu ile uygulama yapıyorsunuz..
Ayna kapağındaki leke şu şekilde hocam.

20191020_173511.thumb.jpg.76c618cbd2c1a269fa2e68c66c4d68a4.jpg

Upvote 0
Ayna kapağındaki leke şu şekilde hocam.

Ekli dosyayı görüntüle 29222
Bunu eski haline getirir mi bilmiyorum ama bir deneyin belki eski haline getirir, bu pek kireç lekesi gibi durmuyor., 

Uygulama öncesi detay fırçasıyla ve APC yardımıyla resimdeki o bölgeyi iyice temizleyin, su ile durulayın ve kurutun., sonra pamuk yardımıyla yedirerek Pss uygulayın, belki eski haline döner.,

Ürünün 1lt. olmasına aldanmayın, ürünün kullanım sarfiyatı çok az., O ürün size 6-7 sene rahat yeter., Yani az bir miktar uyguluyacaksınız/uygulamalısınız, yedirerek uygulama yapın.. Uygulamadan 5-10dk. sonrası kuru bir bezle hafiften silin..

Upvote 0
Olayımızın kahramanı bir alev püskürtücüsü oldu. Leke'nin ne olduğu hakkında pek fikrim yok ama çıkarmak için denemediğim şey kalmamıştı. Ve şuan tamamen gitti o leke.

20191020_173511.thumb.jpg.76c618cbd2c1a269fa2e68c66c4d68a4.jpg.5222d68fa69139b3e0ea80a940fb864f.jpg

20200320_171725.jpg

20200320_171811.jpg20200320_172201.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@Recep Gül video ‘da temizlik yaparken “sihirli sünger” diyee bir ürün ile temizlik yapıyor.,

Bu sihirli sünger denilen ürün dikkatli ve çok bastırmadan nazik şekilde kullanılır ise o lekeyi çıkarmada sonuç verebilir AMAA çok baskı yaparak temizlemeye çalışırsanız o zaman malzemeye zarar verir..!!! 

Bu sihirli süngeri sadece nazik şekilde dikkatli kullanırsanız önerebilirim.!! Sadece ayna altındaki leke için diğer plastiklerde denemeyin..!! 

Video’da Koch Chemie Pss ile Koch Chemie Nano Magic Plast Care ürünlerini karşılaştırıyor., NMPC içeriğinde silikon mevcut., O sebebten acaba onu mu alsam diye geçirmeyin :)  Pss daha iyi bir üründür.. 

Aslında Dr. Beasley’s Plastic Sealant diye bir ürün önerecektim., mükemmel güzel sonuçlar veriyor ve daha uzun süre koruma vaad ediyor., 2-3 euro pahalı olabilir ama sonuç daha başarılı bulabilirseniz ondan alın;

Upvote 0
5 dakika önce, forzaGilles yazdı:

@Recep Gül video ‘da temizlik yaparken “sihirli sünger” diyee bir ürün ile temizlik yapıyor.,

Bu sihirli sünger denilen ürün dikkatli ve çok bastırmadan nazik şekilde kullanılır ise o lekeyi çıkarmada sonuç verebilir AMAA çok baskı yaparak temizlemeye çalışırsanız o zaman malzemeye zarar verir..!!! 

Bu sihirli süngeri sadece nazik şekilde dikkatli kullanırsanız önerebilirim.!! Sadece ayna altındaki leke için diğer plastiklerde denemeyin..!! 

Video’da Koch Chemie Pss ile Koch Chemie Nano Magic Plast Care ürünlerini karşılaştırıyor., NMPC içeriğinde silikon mevcut., O sebebten acaba onu mu alsam diye geçirmeyin :)  Pss daha iyi bir üründür.. 

Aslında Dr. Beasley’s Plastic Sealant diye bir ürün önerecektim., mükemmel güzel sonuçlar veriyor ve daha uzun süre koruma vaad ediyor., 2-3 euro pahalı olabilir ama sonuç daha başarılı bulabilirseniz ondan alın;

PSS'yi çoktan sipariş geçtim hocam,Aksilik çıkmazsa 1-4 iş günü içinde teslim edilecek diye yazıyordu.Pek ihtiyacım kalmadı gibi ama yinede elimizde dursun lazım olur illaki. Teşekkür ederim ilgi alaka gösterdiğin için.

Upvote 0
@forzaGilles Hocam ürün bugün geldi, yanında mikrofiber bez, ve küçük birde anahtarlık göndermişler. Ürünü deneyelim bakalım problemimizi gidecekmi! 

20200325_143728.jpg

20200325_144228.jpg

Upvote 0
Bende bakima göturmustum aracimi arka silecek degissin dedim.araci teslim aldigimda farkettim hatta servis danismanina soyledim.burasi boyle degil daha matti komple mi dwgistirdiniz diye sordum.sadece silecek lastigi degisti dedi.fakat bi tuhaflik oldugunu farkettim.ayni sizin resimdeki gibi
Bazen sokakta yürürken, gördüğüm golflerin arka sileceklerine bakıyorum, kimisi aynı bendeki gibi renk farklı, kimisinde böyle birşey yok normal renkler. Sanırım kullanılan plastikle alakalı bir durum. 

Upvote 0
Upvote 0
Makyaj pamuğu veya normal pamuk ile sürüp., biraz bekleyip, sonrasında kuru mikrofiber bezle hafiften silin.
Hocam bunun  camsil gibi püskürtme zımbırtısı yok, pamuğa hafifçe döküp yapmak gerek sanırım. 

Upvote 0
Hocam bunun  camsil gibi püskürtme zımbırtısı yok, pamuğa hafifçe döküp yapmak gerek sanırım. 
Evet o şekilde yapın ama bol sürünce daha iyi olur diye bir mantık yok., az miktar kararında kullanın..

Upvote 0
Hıcam bu ürünü cam kenarlarındaki lastikler içinde kulkanabilir miyiz solukluğunu matlığını gidermek için
Evet aracın dışındaki tüm mat yüzeylerde kullanabilirsiniz.,

Bir de Dr. Beasleys Plastic Sealant diye bir ürün var., dr. beasley plastic sealant daha güzel sonuçlar veriyor., ama şuan TR’de pek bulunmuyor sadece başka forumda bir arkadaşımız satıyordu; https://detailforum.com/konu/satilik-dr-beasleys-urunleri.1354/ 

Koch Chemie Pss mi yoksa Dr. Beasley Plastic Sealant mı hangisini tercih edersiniz diye sorarsanız., ben ilk öncelik dr. beasley öneririm..

Upvote 0
Hocam az önce uyguladım, silecek için pek fayda etmedi gibi geliyor anlık sildiğim için parlak görünsede sonrasında ne olcak görmek gerekiyor. 

Arkadaşın dediği gibi kapı yanlarındaki lastiklerde daha güzel bir etki yaratmış gibi görünüyor. Dediğiniz gibi fazla kullanmadım zaten, az miktarda her tarafa sürdükten sonra bi sigara molası verip tekrar kuruladım. 

Fotoğraflarda sanırım pek belli olmuyor nasıl bir sonuç verdiği ama çıplak gözle "sanki" dedirtiyor. 

20200325_165918.jpg

20200325_170239.jpg

20200325_170248.jpg

Upvote 0

Evet aracın dışındaki tüm mat yüzeylerde kullanabilirsiniz.,

Bir de Dr. Beasleys Plastic Sealant diye bir ürün var., dr. beasley plastic sealant daha güzel sonuçlar veriyor., ama şuan TR’de pek bulunmuyor sadece başka forumda bir arkadaşımız satıyordu; https://detailforum.com/konu/satilik-dr-beasleys-urunleri.1354/ 

Koch Chemie Pss mi yoksa Dr. Beasley Plastic Sealant mı hangisini tercih edersiniz diye sorarsanız., ben ilk öncelik dr. beasley öneririm..
Teşekkürler 

Upvote 0

Geri
Üst Alt