Akaryakıt Zam ve İndirimleri [ANA KONU]

Brent petrol 6 aydan sonra ilk kez 93 dolar seviyesine indi. Bu geceden itibaren benzine 1.05 TL, motorine 75 kuruş indirim gelmesi bekleniyor.

istanbulda sürekli indirimli yakıt satan class istasyonları var buradan benzin alan var mı nasıl bilgi verebilir mi

istanbulda sürekli indirimli yakıt satan class istasyonları var buradan benzin alan var mı nasıl bilgi verebilir mi
Eski den shell’den alıyordum sadece artık bp, petrol ofisi , opet, class farketmiyor oralardan da alıyorum. Shell sanki daha kısa mesafe gidiyormuş gibi hissediyorum.

Shell bende de öyle bir algı oluşturdu 1 depo ile Opet ten 1.2 dsg Işıl yandı yanacak 620-640 civarı gittim bilmiyorum iyi mi çoğunluk İstanbul içi kısa mesafeler de var

7-8 senede 3 aracımda sabit shell ciydim.
Taki 2 sene önce işyerinden birinin opet mehmetçik vakfı olan şubeyi övüp burda yamuk olmaz demesiyle. Anadolu yakasından maslağa sabit depo doldurup güzergah değişmeden sürüş stili değişmeden, arada nerdeyse 100km farkı görünce aydınlandım. Artık opetten alıyorum benzini.

7-8 senede 3 aracımda sabit shell ciydim.
Taki 2 sene önce işyerinden birinin opet mehmetçik vakfı olan şubeyi övüp burda yamuk olmaz demesiyle. Anadolu yakasından maslağa sabit depo doldurup güzergah değişmeden sürüş stili değişmeden, arada nerdeyse 100km farkı görünce aydınlandım. Artık opetten alıyorum benzini.
Aynı şeyi Opet’te çalışan bir arkadaşım söylemişti. Ben hala Shell’den alıyorum ama şehir dışına gideceksem Kurtköy gişelerden sonraki Mehmetçik Vakfı’ndan alıyorum. Otobanın karşı istikametinde, Viaport Avm’nin yanında, Maslak İtü hizasında ve Ankara Çayyolu’nda olmak üzere 5 istasyonları var.

Salı geceyarısından itibaren dizele 1,05 indirim.
Benzine de perşembe geceyarısından itibaren 68kuruş zam gelecek diyor, benzinlitre hesabında.

Bi arkadaş
Selanik / kavala gezisine gitti yunana

Toplu taşıma / deniz ulaşımı / tarım
Sektörün varsa ...motorini böyle daha ucuz yapacaksın ...

Bizde bu 3 sektörde olmadığından mazot lüx tüketime giriyor

Güncel

Screenshot_2022-08-10-13-12-00-996_com.miui.gallery.jpg

Matematik olarak bakarsan TL ye çevirsen bizden pahalı
Önemli olan burda çevirerek bizden pahalı olması değil, Türkiyede aldığımız asgari ücret ile şuan aşağı yukarı 240 Litre yakıt alabilirken, Yunanistanda Asgari ücret emin değilim ama internette 750 dolar gibi gördüm 370 litre civarı yakıt alınabiliyor. Burada devreye alım gücü giriyor biz aldığımız ürünü birim ile kıyaslamak zorundayız. yoksa tlye çevirdiğinizde her konuda biz daha ucuz gibi gözüküyoruz.

Geri
Üst Alt