Akaryakıt Zam ve İndirimleri [ANA KONU]

Bugün saat 17:00 civarı tükenen depoma yakıt almak için benzin istasyonuna girdim, pompacı arkadaş abi uzun yola çıkmayacaksan 100 liralık koyayım, indirim gelecek diye uyarıda bulundu, dikkate aldım, dediği gibi yaptım.Sağolsun, bence çoğu çalışan bu tarz indirimleri bildiği halde söylemiyordur.

İndirim diye kendimizi avutuyoruz sadece başka bişey değil depo 50 litre 25 liradan benzin alsak 1250 liraya doluyor 1 lira indirim gelse 1200 liraya doluyor aradaki fark 50 lira indirim dediğimiz bu işte oda fullüyorsan tabii 500 liralık alayım desen 1 lira indirimde 20 lira fark ediyor onunda değeri kalmadı

Ama gel gelelim ki geçen sene benzin 7 liraydı 350 liraya doluyordu asıl fark burda

Herşey sıfırdan büyüktür 1 depoda 100 lira iyi para 100 km yol yapar fena mı

350 ye doldurmak varken 1250 ye dolduruyorsak 100 lira az gelir tabii ayrıca 100 liraya 100km nasıl gidiyorsan tüyo ver bende gideyim geçen uzun yol yaptım 5.3 litre ortalama gördüm uzun yolda bile 100 lirayla 70-75 km anca gitti

Kendimizi avutuyoruz dedim zaten işe yaramaz demedim yanlış anlaşılmasın

@La1end hocam haklısın tabii.Bizde ne yapalım züğürt tesellisi kendimizi avutmaya çalışıyoruz.

350 ye doldurmak varken 1250 ye dolduruyorsak 100 lira az gelir tabii ayrıca 100 liraya 100km nasıl gidiyorsan tüyo ver bende gideyim geçen uzun yol yaptım 5.3 litre ortalama gördüm uzun yolda bile 100 lirayla 70-75 km anca gitti

Kendimizi avutuyoruz dedim zaten işe yaramaz demedim yanlış anlaşılmasın
Gaz pedalımın altına yumurta koydum kırmıyorum bu Ka

@gkhnclk bende koyarım bir gün bundan 1 2 ay öncesine kadar şahin kullanıyordum trafikte yavaş gidenlere kızardım altınızda şöyle araba var basmıyorsunuz diye golf aldım şimdi azda olsa basmak istiyorum uzun yolda yakit tüketimini görünce basmasam mi acaba dedim 70 80 lerde 2 litre gösteriyordu bu şekilde de yol bitmez dedim 110 larda kullandım

81 kuruş zam geliyor motorine. Şuanlık gelen mesaj bu geçen sefer gibi iptal olursa bilemem.

Uzun yolda
110 sabit gitmekle
100 sabit gitmek arasında

Ort tüketim 0,4 oynuyor (hakkaten oynuyor)

Örn Tdi da
Defalarca 110 sabit 4,3 le ankara istanbul yapan araç

100 sabitle 3,9 la finise girer.

Artık bunada mecburum

100 sabit..............

• Beğen
Tepkiler: SCC
Gece yarısı benZine indirim var mı yok mı şimdi arkadaşlar bilgi var mı

Persembe gecesi

Millettin cuma gününden dönüş yoluna gececegi hikayesine denk getirip
Hic affetmezler saplarlar zamları +1,5 civarı

Geri