Akaryakıt Zam ve İndirimleri [ANA KONU]

Faizi artıracakmışsınız artırmam dedi kel mahmut piyasa göçtü dolar çıktı benzin uçtu

Bugün kira artisini %25 ile sinriliyarak insaat sektörünü öldürdüler, kimse yatirimlik kiraya vermek icin ev almaz, insaatcilar ev yapmaz, kiralik ev bulunmaz, ev fiyatlari roketttt olur gider.

Manisa'da zeytin bahçesinde petrol bulunmuş, hazırlıklı olun Karadeniz'de bulunan (!) doğalgaz gibi bu da yakında malzeme olur gündeme.

Sosyal medya linki;

Van-Kayseri arası sabit 100 km hızla sabırla gittim 100 ü geçmedim hiç bayır aşağı hariç. 900 km tam tamına bu bahsettiğim mesafe. Malatya ya kadar 4.7 litre olan ortalama malatyadan sonra eğimlerden dolayı 4.9 litreleri gördü. Şuanki fiyattan tek depoyla geldim geldiğinde 900 km sonunda depoyu tekrar doldurdum , Shell V-power 1300 tl de tabanca attı. Araç Golf 7 125 Beygir Highline Manuel. Allah sonumuzu hayır etsin . Araçlar az yakıyor yakıt pahalı demek istedim aslında arkadaşlar

Bu arada arkadaslar benim suriyeli türkmen kiracim vardi, o da suriyeye kesin dönüs yapti, annesi suriyeli babasi k. marasli, 1970'lerde suriyeye gitmis evlenmis, rahmetli olmus, cocugu (kiracim) sakaryada universite okuyordu, bitirdi, annesi Türkiye'ye gelmek istemedi, annesini yalniz birakmak istmedigi icin gecen ay geri döndü, cok düzgün insan, benim tanidigim bütün suriyeliler cok iyi insanlar ve hepsi suriye'ye dönmek istiyor ama kötüleri-vatansizlari beles bulduklari icin böyle cennet vatani, tabiki gitmezler, bütün suriyeliler ayni degil.

Suriye'de savas falan yok, Sam sokaklari Istanbul'dan daha güvenli, sadece idlib ve Pkk bölgesinde sorun var, birde isidli'ler Esad'dan korktukalri icin Türkiye'den ayrilmamak icin herseyi yaparlar, g.antep-s.urfa bu bölegelere yerlesmis binlerce isidli terörist var.

Bugün kira artisini %25 ile sinriliyarak insaat sektörünü öldürdüler, kimse yatirimlik kiraya vermek icin ev almaz, insaatcilar ev yapmaz, kiralik ev bulunmaz, ev fiyatlari roketttt olur gider.
Şahsen roketleyeceklerden biri de benim (kendi çapımda) Hep piyasanın altında verdim, zamları %4-5 gibi tuttum. %25 hatta bir de geçici demeleri son nokta oldu. Geçen sene 1200 e verdikleri yerleri ben 800-900 den verdim. Şimdi 2000 diyorlar ve %25 zamla 1000 anca olacak kiraları dairelerimin. Pandemide cimere yazı yazdım 2 sene sonra cevap geldi. Pandemi de oturmadıkları halde daireleri boşaltmak istemedikleri için ( malum fiyatlarım da uygun) kira almadığım dönemler oldu. Vatandaşı, öğrenciyi 6 yıldır düşünüyorum. Yetti artık biraz da hükümet düşünsün.
Üstüne basa basa "Geçici" diyorlar ya ÖTV gibi bu da kalıcı olur her sene de oranı düşürürler, enflasyon düşüyor ayağına.

Son düzenleme:
Şahsen roketleyeceklerden biri de benim (kendi çapımda) Hep piyasanın altında verdim, zamları %4-5 gibi tuttum. %25 hatta bir de geçici demeleri son nokta oldu. Geçen sene 1200 e verdikleri yerleri ben 800-900 den verdim. Şimdi 2000 diyorlar ve %25 zamla 1000 anca olacak kiraları dairelerimin. Pandemide cimere yazı yazdım 2 sene sonra cevap geldi. Pandemi de oturmadıkları halde daireleri boşaltmak istemedikleri için ( malum fiyatlarım da uygun) kira almadığım dönemler oldu. Vatandaşı, öğrenciyi 6 yıldır düşünüyorum. Yetti artık biraz da hükümet düşünsün.
Üstüne basa basa "Geçici" diyorlar ya ÖTV gibi bu da kalıcı olur her sene de oranı düşürürler, enflasyon düşüyor ayağına
Alttaki iletide bu konudaki fikirlerimi yazdim, basligi "inanlar biribirini öldürür" diye acmistim ama moderatör, "üzer" diye degistimis, farkli yorumlarda var, cogu kisi bunun uyugulanamiyacagini söylüyor, belki bu sacma kanun degisir, devlet aslinda kiracilari diri diri gömdü, ev fiyatlari ilk basta panikle biraz gevser ama sonra ucar gider, cünkü bu kanunla parasi olan gayrimenkule yatirim yapmaz , dolayisiyla yatirimci yoksa insaat yapilmaz, az olan degerlenir, güncel 800 bin konut eksideyiz, bu arz aciginin kapanmasi full kapasite ile en az 5 yil, ama yatirimci yok dolayisiyla sermaye yok. Panikle ev satmayin, tekrar alamazsiniz.

Bostaki daireyi kimse kiraya falan vermez, olan gene garibana oldu, en cokta yeni evlilere ve evleneceklere üzülüyorum.
https://www.tebernuskirecci.com.tr/insanlar-birbirini-uzer/178044

Geri
Üst Alt