Akaryakıt Zam ve İndirimleri [ANA KONU]

Bu işi kimse düzeltmez ne iktidar ne muhalefet ülke batmış kasa tam takır
Muhalefet bile böylesine bir kozu kullanıp da “noluyor bu benzin fiyatlarına” diye ağzına almıyor. Para içinde yüzsek bile halkın itirazı olmayan hiç bir konuya hiç bir siyasi partı kulak kabartmaz. Bizim ülkede siyaset, siyasiler içindir, halk için değil.

Son düzenleme:

Akdeniz ülkeleri petrol borsasına CIF-MED e göre!
Benzinin tonu : 1.106$
Motorinin Tonu : 1.143$

Bu durumda!
Ya Motorinin Litresi : 24,94₺ olmalı
Ya da Benzinin litresi : 21,57₺ olmalı

Hani bizimkiler CIF-MED i baz alıyordu!
Motorin artışı marketi de etkilediği için onu sübvanse etmeye çalışıyorlar bence, 1-2 hafta içinde neredeyse %30 zamlandı benzin ama hiç kimseden ses yok. Motorin zamlanınca başka yerlere etki ettiği için oralardan ses çıkıyor.
Birkaç ay daha böyle gider, sonra bi ötv indirimi gelir 20₺ altına düşerler.

Arabayı yerinden kıpırdatmıyoruz yakıt gitmesin diye :)
Satalım desek o da olmaz. Hem arabamızı seviyoruz hem de her gün fiyatlar yükseliyor
Allah mecbur bırakmasın.
Son 1 aydır il dışına çıkmak zorunda kalıyorum sürekli, 2500 km yol ve şuan 2900₺ye ulaştı bir aylık benzin alımım 🤦🏻 Henüz 23-24₺ fiyatlarından alım da yapmadım

Ötv indirimi anca rüyalarımızda olur. Şimdi de "kur korumalı tahvil" muhabbeti başlıyor. Yardım/Destek için gene araplarla görüşülecek. Daha önceki görüşmede 13tl dolan doları 20tl ye fırlattılar oradan 10 tl ye çaktılar tekrar 13 tl ye çıkartıp sabitlediler. Umarım tarih tekerrür etmez. Gerçi aynı rakamlar geçerli olacaksa ben razıyım ama zor.

Motorin artışı marketi de etkilediği için onu sübvanse etmeye çalışıyorlar bence, 1-2 hafta içinde neredeyse %30 zamlandı benzin ama hiç kimseden ses yok. Motorin zamlanınca başka yerlere etki ettiği için oralardan ses çıkıyor.
Birkaç ay daha böyle gider, sonra bi ötv indirimi gelir 20₺ altına düşerler.
Benzin artışı da etkiliyor.
n11 e
11 Mayısta kedilerimize(2 tane) kuru mama15kg alayım diye bakındım.
Son alımı Kasım 20,2021 de 385₺ ye yapmışım.
11 mayıs 2022 de 600₺ idi.
Sepete ekledim ve satıcıya son kullanma tarihi sordum.
Cevap geldiinde mail bilgisi geliyor.
Ve nihayet 18 Mayısta mail geldi. Benzin zamları geldi bu arada.
n11 e girdim. Fiyat ne olsa beğenirsiniz!
Tam 940₺ olmuş! %57 zam yapılmış.
Demek ki benzin de etkiliyor piyasaları hocam.

Kedilerimiz
photo_2022-05-20_08-24-42.jpg

Ötv indirimi anca rüyalarımızda olur. Şimdi de "kur korumalı tahvil" muhabbeti başlıyor. Yardım/Destek için gene araplarla görüşülecek. Daha önceki görüşmede 13tl dolan doları 20tl ye fırlattılar oradan 10 tl ye çaktılar tekrar 13 tl ye çıkartıp sabitlediler. Umarım tarih tekerrür etmez. Gerçi aynı rakamlar geçerli olacaksa ben razıyım ama zor.
Benzin fiyatları, dolar ve brent ile düşmezse ötv ile düşeceği gün kesin gelir hocam. Bugün-yarın değil ama gelir

Benzin artışı da etkiliyor.
n11 e
11 Mayısta kedilerimize(2 tane) kuru mama15kg alayım diye bakındım.
Son alımı Kasım 20,2021 de 385₺ ye yapmışım.
11 mayıs 2022 de 600₺ idi.
Sepete ekledim ve satıcıya son kullanma tarihi sordum.
Cevap geldiinde mail bilgisi geliyor.
Ve nihayet 18 Mayısta mail geldi. Benzin zamları geldi bu arada.
n11 e girdim. Fiyat ne olsa beğenirsiniz!
Tam 940₺ olmuş! %57 zam yapılmış.
Demek ki benzin de etkiliyor piyasaları hocam.

Kedilerimiz
Ekli dosyayı görüntüle 58225
Satıcı kuma benzinden üretiliyor muamelesi yapmış. Nakliyesinin artışı ile kabullenmek mümkün değil. Bu hikayeleri duyup gördükçe Aykut eniştenin “bize ne oldu” repliği canlanıyor gözümde. Allah sonumuzu hayretsin. Herkes kendi imkanınca halka zulmediyor.
Kedileriniz de çok tatlı ve epey ciddi, maşaallah

Hani bizimkiler CIF-MED i baz alıyordu!

Bizimkilerin baz aldığı tek şey saray ve şurekasının keyfi ve çevresi.

Bu işi kimse düzeltmez ne iktidar ne muhalefet ülke batmış kasa tam takır

Bu işi bu hâle getirenlerden hesap sorulsa yeter. Memlekette iktidardaysan ne yaparsan yap hesap verme kültürü kasten yok edildi; çünkü hesap soran yok. Varsa da çok az.

Kimse kusura bakmasın; daha beterine lâyığız...

Arnold
Bizimkilerin baz aldığı tek şey saray ve şurekasının keyfi ve çevresi.

Bu işi bu hâle getirenlerden hesap sorulsa yeter. Memlekette iktidardaysan ne yaparsan yap hesap verme kültürü kasten yok edildi; çünkü hesap soran yok. Varsa da çok az.

Kimse kusura bakmasın; daha beterine lâyığız...
Aynen daha beterine

Benzin litre 70 lira
Enflasyon %300
Gıyma 500 lira

Olsun !

Bana dokunmayan yılan cılar
İyiyiz iyi demeye devam etsinler.

Bu nedir ya ?
Süpermen yeşil element kriptonit le yere seriliyor

Terminatör civayla

Bizim human-oid ler halen dimdik ayakta ?

1653478741882.png

Yarın da diğerlerine gelir Dolar böyle devam ederse!

Arnold

Aynen daha beterine

Benzin litre 70 lira
Enflasyon %300
Gıyma 500 lira

Olsun !

Bana dokunmayan yılan cılar
İyiyiz iyi demeye devam etsinler.

Bu nedir ya ?
Süpermen yeşil element kriptonit le yere seriliyor

Terminatör civayla

Bizim human-oid ler halen dimdik ayakta ?
Geçen memleketimden rize'den misafir geldi yobaz yolda kalmış beni arıyor. Yanına gittim yakıtı bitmiş neyse taşıyıp doldurduk bitmedi aküsü 10 yıllık bozuk ben hep takviye yapıyorum demez mi, takviye yaptık,, neyse dedim sınanıyorum heralde, benim aracı takip et dikiz aynasından bakıyorum farın biri patlak H7 kaç kuruş - cam kırık vs.. 5 senedir temizlenmemiş araç öyle pis..
Bazıları insanca yaşamayı kendilerine laik görmüyorlar. Kalitesiz marka bir araç için hiç harcama yapmasa asgari ücretle 10 sene. Alana kadar 3 katı oluyor.. :) Gel de anlat.. Halinden memnun ama asalak gibi başkalarının kanını emmek hoşuna gidiyor anlaşılan belli kesimin elektrik su indirimli makarnası bitmiyor... Biz enayiyiz iyi bir yaşam ve bizden sonrakileri düşünerek iyi bir gelecek bırakmaya çalışıyor ömrümüzün en güzel günlerini ülkemize yararlı olacak işlerde heba ediyoruz anlaşılan... Tam toparlandık derken hep dibi görüp tekrar tekrar aynı şeylerle sınanıyoruz... Kişiye kişilere emanet ettiğimiz sürece böyle devam eder.. Ayakta kalmalarını sağlayanlarda bizleriz dara düştüklerinde yoldukları için onlara göre her şey yolunda..

Geri
Üst Alt