Akaryakıt Zam ve İndirimleri [ANA KONU]

Milletin kur koruma faizindeki paralarını nasıl ödeyecekler bunlar ile, daha zam gelecek ileride 3600lüler var onları parasını da ayırmaları lazım, hala zam farkı isteniyor onu da verir çünkü sen ben zaten ödüyoruz, eşşek eşşek olduktan sonra semer vuran çok olur…

Milletin kur koruma faizindeki paralarını nasıl ödeyecekler bunlar ile, daha zam gelecek ileride 3600lüler var onları parasını da ayırmaları lazım, hala zam farkı isteniyor onu da verir çünkü sen ben zaten ödüyoruz, eşşek eşşek olduktan sonra semer vuran çok olur…
Bütcede o kur farki ödemesi yok, yani bütceden ödenemez.

Nasil ödüyorlar?

Para basiyorlar!!!! Yani vergilerle ödeniyor kismi dogru degil, verginizle degil, direkt cebinizdeki parayla ödüyorlar.

Enflasyon niye artiyor? 3 ana sebebi var:

1. Global kriz var, fiyatlar döviz bazinda da artiyor

2. Malum aptal ekonomi politikamiz, Faiz NASSSS, döviz rokettttt!!!!

3. Merkez bankasi deli gibi para basiyor

%300-400 belki binli enflasyonlara hazirlikli olun

Son düzenleme:
Bugün Akaryakıt istasyonunun önünden geçerken ben;

"Benzin ne ara 23 lira oldu yaa, en son 19.5 du."

• Beğen
Tepkiler: SCC
Bugün yas cay fiyatlari aciklandi, 6.7 tl/kg

1kg cay icin 5 kg yas cay lazim, yani tarlada 1kg cay 5*6.7tl= 33.5 tl

Kurutmasi+Paketlenmesi+Nakliyati+Üretici kar payi+ Son satici masrafi+karpayi= tahmini ortlama kalite 1 kg cay enflasyon eklenmeden fiyati yeni hasatta 70-80 tl arasi olur (Bu sene gübre yeterli atilmadi, rekolte düsük olur)

Cay severler cay stoklayin demiyorum ama siz anladiniz.......

Tahminim hasatı yaklaşan, gelecek çoğu üründe işçi maliyeti, gübre ve mazot fiyatları göz önünde bulundurularak zamlar geleceğidir. Yakında fındık, pirinç, şeker pancarı, ceviz gibi ürünlere de yaklaşık bu oranlarda zam gelme ihtimali var.

Geri
Üst Alt