Golf'ün korna sesi nasıl

emresezer52

Yeni Üye
İsim
a
kornayla ilgili açacak alt başlık bulamadım diye buraya yazıyorum :) golf hayranıyım ve golfün korna sesini bilmek istiyorum. sizden rica böyle 4 5 saniyelik golf ün korna sesini dinlesem?

Moderatör tarafında düzenlendi:
emresezer52 dedi:
kornayla ilgili açacak alt başlık bulamadım diye buraya yazıyorum :) golf hayranıyım ve golfün korna sesini bilmek istiyorum. sizden rica böyle 4 5 saniyelik golf ün korna sesini dinlesem?
Tabiki hocam :) araba şuan otoparkta. Açık alanda mı dinletelim :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

emresezer52 dedi:
Can Abinin şöyle bi videosu var merakınızı giderir mi bilmem ama @enpisagor

emresezer52 dedi:
Değerli Hocam;

İlginç bir istek olmuş...

Değerli Koordinatörümüz Muhammed Hocam ilk fırsatta halledecek.

Ortak kanaati söyleyeyim ama öncelikle.

"Korna içeride çalıyor sanki."

Almanya ve diğer Avrupa ülkelerinde Kornaya basmak veya çalmak medeniyetin gelişmişliğiyle ters orantılı.

Dolayısıyla korna pek az duyulan ve kullanılan bir kısımdır Avrupa ve özellikle Almanya'da. Pek hoş gözle bakmazlar çalana ve kendileri de bu hoş bakılmayan duruma düşmek istemezler.

Ben kornanın içeriye bu kadar ses almasını konumlanışının yanlışlığına bağlamak yerine kültürlerine bağlayarak açıklama taraftarıyım.

Dolayısıyla korna çalan, en az çalınan kadar rahatsız olmalı korna çalmaktan.

"İğneyi kendine, çuvaldızı başkasına batır." sözünün Türk atasözü olduğunu bilmekle birlikte, bizim gibi düşünen başka uluslar olduğunu da görmüş oluyoruz böylece..

fcsrn dedi:

ya ben bu videoyu koyayım dedim, 4-5 saniyelik deyince tatmin olmaz diye düşündüm. hatta aklımdan aşağıya inip kornaya uzun uzun basıp mahalleyi ayağa kaldırdığım geçti :D

istek hakikaten ilginç :)

MSE dedi:
Tabiki hocam :) araba şuan otoparkta. Açık alanda mı dinletelim :)

Değerli Çiçeği burnunda Koordinatörümüz Muhammed Hocam;

Hani milli hasletlerimiz var ya bizim. Misafirperverlik, yardımseverlik, sıcakkanlılık, dostcanlılık bunu yanı sıra kornaya basana dik dik bakma, hatta bana mı? diye yarı bele kadar pencereden sarkarak meydan okuma vb. hasletlerimiz de de var.

Aman Muhammed Hocam; siz bize lazımsınız.. :D

Fonda görevimiz tehlike müziği çalar gibi sanki... 8D

maniax dedi:

Onu bende düşündüm de Golfüm olmadığı aklıma geldi bunu koyayım bari dedim :)

@theGenius

Değerli Hüseyin Hocam,

Maşallah

Çok iyi olmuş. ...

Ben bu videoyu atlamışım bu vesileyle izlemiş oldum.

Muhammed Hocamdan ses seda yok...

Korktuğumuz başımıza gelmesin..? X(

Karakollara sormaya başlasak mı? s=s16

ne bilim merak ettim :D çıkın dışarı kornaya basılı tutun 3 4 saniye de olsa :D hani düğün konvoyları oluyor ya onun gibi bir şey olsun istedim :D

silvershadow dedi:

ne bilim merak ettim :D çıkın dışarı kornaya basılı tutun 3 4 saniye de olsa :D hani düğün konvoyları oluyor ya onun gibi bir şey olsun istedim :D
Burdayım hocam :)

Ayak dayamanın Nasıl söküldüğünü de fotoğraflıyordum geciktim kusura bakmayın.

Buyrun açık ve kapalı ortamda korna sesi. Fazla uzun basamadım otoparktaki kulak çınlamasından sonra :) Kilitleyip açarken çıkan ses de eşantiyon olsun :)

MSE dedi:

Burdayım hocam :)

Ayak dayamanın Nasıl söküldüğünü de fotoğraflıyordum geciktim kusura bakmayın.

Buyrun açık ve kapalı ortamda korna sesi. Fazla uzun basamadım otoparktaki kulak çınlamasından sonra :) Kilitleyip açarken çıkan ses de eşantiyon olsun :)

hocam nedense hem çabanızı ve özverinizi takdir ettim hem de tebessüm ettim bu harekete. baya kornaya falan basmışsınız :D

ben seviyorum kornayı. etkili bi sesi var. dışarıdan çok pismiş yahu. ben de kornaya basınca neden arabalar kendini 2 yan şeride atıyo diyodum  &:

Geri
Üst Alt