Çift J-Çatlak Mı yoksa fabrikasyon kalıp çizgi mi

AliAkg

Katılımcı Üye

İsim
Ali Akg
Herkese selamlar, golf 7 aracıma Çift J far taktırmak istiyorum.bi çıkma buldum fakat iki farda da aynı yerde çatlak gibi bir çizgi var. Diyelimki bi tarafta çatlak olur anlarım ama aynı yerde diğer farda da olur mu? Nasıl bir denk gelmedir anlayamıyorum.Çatlak diyen var.Değil diyen var. Ama çizgi dümdüz bir şekilde inmiyor.Fabrikasyon olsa farın kalıbıyla ilgili olsa dümdüz iner. Ve satıcı üzerinde bir jelatin olduğunu söylüyor. Ucu kalkmış şekilde görünüyor bir fotoğrafta. ( bu çizgiler çatlak ve su almasın diye far koruma yapılmış o jelatin koruma ) diyenler var.
aliexpressten örnek baktım.Çizgisi olanlar dümdüz iniyor.Bu öyle değil. Yorum bekliyorum sizlerden.Ne yapmalıyım?  Aşağıya fotoğrafları bırakıyorum

6E9FA840-AE5E-4E83-9A8E-21C83BADDA72.jpeg

24D22459-5C7E-4CA9-9774-88757DE43811.png

2CB61CA3-A1F8-47E6-980E-5991B14D05A1.jpeg

97B05FAB-EE29-48D4-9C85-751EC6B21311.jpeg

BFD1AF95-5709-4B15-8F1D-01A5C75B711A.jpeg

670AD1C7-3EB5-4F16-841A-50DFDF10CB4C.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu da aliexpresste gördüğüm çizgili olan far 

00374AF3-B495-472E-BB50-FCB30C853484.jpeg

@muhammedakgunes hocam bendede fabrikasyon cift j var fotolardan anlamaya calistim ama yok gibi bende. Eski aracimin fotolarindada goremiyorum. Sizin attiginiz fotolsrda yansima ve yanilma opabilir ama simetrik bir cizgi degil sanki catlak gibi. Farlar saglam ise ve uyguna aliyotsaniz on far cami satiliyor aliexpreste gormustum.

Şimdi üşenmedim google da baktım biraz sanırım replikalarda var. 

IMG-20200124-WA0017.jpg

20190203_221659.jpg

Sifir al

Hocam bu farlar orijinal j led ise sizin mk7 araciniza uymaz zaten, degilse de o cizgi normal degil bence almayin hic 

Ben uzak dururdum bu farlardan. Orjinal değiller ayrıca sorunlu  bence bu çizgilerle . çizgiler net değil ayrıca düzgün bir takibi yok bunlar kafa karıstırmaya yeterli bence. 

@muhammedakgunes hocam bendede fabrikasyon cift j var fotolardan anlamaya calistim ama yok gibi bende. Eski aracimin fotolarindada goremiyorum. Sizin attiginiz fotolsrda yansima ve yanilma opabilir ama simetrik bir cizgi degil sanki catlak gibi. Farlar saglam ise ve uyguna aliyotsaniz on far cami satiliyor aliexpreste gormustum.

Şimdi üşenmedim google da baktım biraz sanırım replikalarda var. 

Ekli dosyayı görüntüle 28681

Ekli dosyayı görüntüle 28679
Evet pekte simetrik değil gibi. Her replikada olmuyor onu farkettim bende. Ama replikaların bazılarında var dediğiniz gibi

Ben uzak dururdum bu farlardan. Orjinal değiller ayrıca sorunlu  bence bu çizgilerle . çizgiler net değil ayrıca düzgün bir takibi yok bunlar kafa karıstırmaya yeterli bence. 
Ben de şimdilik bu fardan uzak durmayı düşünüyorum

Hocam bu bildiğiniz çatlamış, modelle hiç bir alakası yok. Çatlamış ve çizilmiş. Gördüğüm kadarıyla uzak durun hocam.

Selamlar, farı dün gönderttim (aldım) bugün geldi baktık ettik farda çatlak yoktu kesinlikle.Hiçbir şekilde çatlak değildi üretim fabrikasyon çizgisi o. (Atölye semihte de aynısı söylendi) ama işin kötüsü içiyle oynanmış Far  motoru sökülmüştü bayağı bi olayı vardı ön camı açılmadan arkadan çok oynanmıştı bi taraf.En sağlıklısı iade edip sıfır aldım taktık(kayarledli) 

Tüm işlemleri aynı gün yaptık 1 gün 3 gün gibi geçti :)  çok çok sağolsunlar @zulalyol abimiz ve @HONEY abimiz yanımızdaydı. Zülal abi çok iyi işçilik çıkardı.bir günde bir sürü olay yaşadık ama sonu güzel oldu. Xenon hazır kit bulamadık onu temin edene kadar halojeni taktık mercekli fara o komik oldu ama far görünümü her şeyi çok iyi. Zülal Abinin ellerin sağlık gerçekten. 

AFC05C5C-37B3-48B8-BE6B-830121FD05A4.jpeg

CA309678-4F42-41CE-B81B-340ADA3AC4D8.jpeg

Düşünen varsa hiç hiç beklemeden taktırmalı.Ben çok düşündüm ama bütçesi yeten direkt yapmalı... öyle bir görünümü var yani... 

Geri
Üst Alt