Acill yardım akü hakkında

@Savatage Bu gün arkadaş aradı akü bitmiş yolda kalmış., Araç 2015 Audi A3 dizel., Son zamanlarda bagajda takviye kablosuyla geziyordu :) Araba işlerinden pek anlamaz sadece binmesini bilen tiplerden, Servis yüksek fiyat çekince (araç Audi olunca fiyatlar VW'ye göre daha kabarık)

Napıcaz nerden alıcaz panik yapmış beni aradı.,

840 lira (karta 6 taksit) oldukça uygun fiyata aldık; Varta Silver Dynamic AGM 70ah https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-12v-70-ah-760a-varta-aku-silver-dynamic-start-stop-agm-e39-762030478/detay

840 liraya Agm çok iyi ! 

Bu satıcı kocaeliden İstanbul'a kargo ile mı gönderdi ? 

@forzaGilles

840 liraya Agm çok iyi ! 

Bu satıcı kocaeliden İstanbul'a kargo ile mı gönderdi ? 

@forzaGilles
Arkadaşın iş yeri kartal'da olduğu için darıca/kocaeli çok yakın 20km mesafede., :)   takviye ile çalıştırıp dükkanlarına gitti., (akü üretim tarihi: Aralık 2019)

Satıcıyla ön konuşmayı ben yaptım isterseniz kargo yaparız dedi ama mesafe zaten yakın olunca gitti taktırdı..

Anladığım kadarıyla firma darıca/kocaeli 'nde ikamet etmeleri ve nispeten küçük şehir olmaları sebebinden fiyatları daha uygun., Bir de varta'nın türkiye distribütörü karat güç 'te kocaeli'nde olunca., nakliye vs.. masrafları yok gibi bişey..

Varta EFB için 500 lira istediler., Varta Blue Dynamic EFB 70ah https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-12v-70-ah-amper-760a-varta-aku-start-stop-efb-blue-dynamic-n70-762029465/detay

Moderatör tarafında düzenlendi:
Varta efb 70 amper içinde çok iyi fiyat 500 TL.

Bayatlamayan bişey olsa alınır zulaya atılır bi tane!

Yetkili servise sordum ya geçen ! 

Efb takıcaz aracınıza diyor (efb+ dan haberi yok ayrıca) 

1100 lira maliyeti olur dedi!

Ben açık ve net 

Ne Agm ne efb+ ile uğraşmıycam

Direk varta 70 amp efb yi takıp geçerim TDI araca....

@Savatage Bu gün arkadaş aradı akü bitmiş yolda kalmış., Araç 2015 Audi A3 dizel., Son zamanlarda bagajda takviye kablosuyla geziyordu :) Araba işlerinden pek anlamaz sadece binmesini bilen tiplerden, Servis yüksek fiyat çekince (araç Audi olunca fiyatlar VW'ye göre daha kabarık)

Napıcaz nerden alıcaz panik yapmış beni aradı.,

840 lira (karta 6 taksit) oldukça uygun fiyata aldık; Varta Silver Dynamic AGM 70ah https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-12v-70-ah-760a-varta-aku-silver-dynamic-start-stop-agm-e39-762030478/detay
İstanbul dışından alırsak eski aküyü nasıl iade edecez 

Bende akümü bu satıcıdan aldım, siirte gönderdi. Gönül rahatlığı ile alışveriş yapılacak bir satıcı bayii esnaf diyelim. Çünkü ürünü sattıktan sonra her türlü sorunun arkasındalar ve inanılmaz ilgililer.

Bu Kocaeli darıcadaki akü satıcısını aradım.

Gelir burda yersen 

Efb 70 amp varta 500 TL

Paket serviste 600 olur dedi

Yani kargoyla şehir dışı gönderince hem 

Kargo ücretini hemde eski akü bedelini bana yıkıyor...

Anlamı kalmıyor ! 

Darıcadan yolu geçen aküsü zayıflamış olan için güzel fırsat  ...

@Savatage 

Biz kargo mevzusuna pek girmedik çünkü mesafe yakındı ve akü ivedi lazımdı.. 

Eski akü bedelini size yıkmaları normal çünkü akü denilen şey depozitolu bişey., Siz de isterseniz eski aküyü bir akücüye verip 30-40-50 vs.. bedeli neyse alabiliyorsunuz.. 

Aküyü zulaya atmalık alıp taktırmayacaksanız zaten almayın.!! Fiyatı uygun da olsa bayatlayınca bir anlamı kalmıyor..

Bizim arkadaş gibi; aküyü son nefesine kadar kullanacaksanız, her ihtimale karşı bagajda takviye kablosu bulundurmanız iyi olur..

@Golftdi bende bu satıcıdan 890 TL’ye n11 üzerinden almıştım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Golftdi bende bu satıcıdan 890 TL’ye n11 üzerinden almıştım.
N11 ‘de komisyon aldıkları için fiyat çok yükseliyor., banka havalesi veya mail order ile kredi kartından çektirmek en mantıklısı., diğer türlü rakam sitenin aldığı komisyonla 150-200 şişiyor.. 150-200 fazla verdikten sonra gider sanayide taktırılır., kargoda zarar verdiler mi vs.. aküde sıkıntı şeyler., akü sarsıntı, devrilme, düşme, vs.. hiç gelemez böyle şeylere., Kargocular karpuz atar gibi paketleri birbirine atıyorlar.. 

@forzaGilles Arkadaşın aldığı fiyatla aynı rakama almışım. Komisyon koyuyorlar mı bilmiyorum. N11 üzerinden taksitle almıştım 75 tl üzeri için taksit uyguluyorlar. Güvenilir bir alışveriş sistemi var. Ürüne onay verdiğiniz an karşı tarafa ödeme aktarılmış oluyor. Ama tabi internet üzerinden almak yerine yerine gidip almak daha mantıklı. Dediğiniz gibi kargoda sıkıntılar olabilir. 

Obd den 12v bağlandı aracıma

üzerinden sökmüş olduğum varta 60ah akü ile birebir değişim yapıldı

kodlama yaptırmadım

aküm daha sonra farklı bir tamir için söküldü kutup başlatı söküldü sadece double teyp sıfırlandı.

bilginiz olsun 👍👍👍👍

Geri
Üst Alt