Motordan gelen kuş sesi ( "vik vik" sesi )

@silvershadow hocam bizim araçlarda bu aparat yok değil mi? Yani direkt bu kod ile servise gidip takılmasını isteyeceğiz. 

Ekli dosyayı görüntüle 2312
Değerli Abdullah Hocam;

Şasi numaranızdan sorgulatınca sizin aracınızın model yılında fabrikasyon olarak gelip gelmediğini söyleyebilirler.

Bu parça numarasıyla başvurunca parçayı direkt istiyorlar ve takılıyor. doğrudur.

@burak_ hocam arabanın teknik özelliklerini söylermisin.Model yılı Km vb. Birkaç sebep daha var onlarıda yazayım.

Merhaba arkadaşlar konu başlığıyla ilgili sorun bendede mevcut. Gece yolculuğunda ve müziksiz bir ortamda fark ettim bu sesi. Özellikler sık virajlı ve %25 eğimli bir yolda vites düşürmeleri sonrası 1500-2000 devir arasında gaza bastığımdan ses geldi. Servise gidip kuş sesi olarak mı şikayette bulunmalıyım ?

Merhaba arkadaşlar konu başlığıyla ilgili sorun bendede mevcut. Gece yolculuğunda ve müziksiz bir ortamda fark ettim bu sesi. Özellikler sık virajlı ve %25 eğimli bir yolda vites düşürmeleri sonrası 1500-2000 devir arasında gaza bastığımdan ses geldi. Servise gidip kuş sesi olarak mı şikayette bulunmalıyım ?
Değerli Emir Hocam

Siz sesi tarif etseniz de teste çıkacaksınız ustayla birlikte

Fakat her zaman duyulmuyorsa.en iyisi videoya çekmek.  O zaman kesin ikna olurlar.

@silvershadow Değerli Hocam daha önceki yorumlarda da okudum ses videoda duyulmayacak kadar derinden geliyor  :)  müzik açıkken falan sesi duymak mümkün değil zaten. Test sürüşünde dinletirim artık.

bazı modellerde mi oluyor acaba

Moderatör tarafında düzenlendi:
ilginçmiş

Bu sorunu yaşayıp çözüm bulan var mi acaba? Devir 1500-2000 civarında sabit iken geliyor ses. Bilye veya kayış sesi gibi 

Yusuf hocam , servise anlatmak gerçekten zor. Acaba nasıl bir islem uygulandı ? Ne diye tarif etmemiz gerekli . Yakın zamanda bakıma götüreceğim aracı 

Yusuf hocam , servise anlatmak gerçekten zor. Acaba nasıl bir islem uygulandı ? Ne diye tarif etmemiz gerekli . Yakın zamanda bakıma götüreceğim aracı 
Bende vites boştayken dahi 2.000 devirde geliyordu. Bu şekilde ustaya gösterdim anladı kendisi. Zaten kronik bir sorun. 

Tamam teşekkür ederim. Bende de bostaykende yapıyor . Ustaya o şekilde gösterteyim 

Benim araçta da aynı sorun mevcut
Bakımda söyledim ama motor sıcak olduğundan mıdır nedir ses yapmayınca anlatamadık.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@frhtmst cik cik sesi soğukta yapıp sıcakta kesiyorsa, triger gergi makarası. Bununla ilgili Technical Product Information TPI yayını da var servislere bildirilmiş olan. Onun değişmesi ile ses kesilir. Parça değişmese de çok sorun yaratmaz sadece soğukta ilk 1-2 dakika ses yapıyor. Ben o şekilde 2 yıl kullandım sonra değiştirdim, büyük kısmını servis ödedi.

“TPI-2043523/10 Motor: Rölantideyken aracın ön kısmından/ motor bölmesinden/ triger kayış düzeninden gelen sesler”

TPI leri vw. sitesinden girip para ile satın alabiliyorsunuz.

https://erwin.volkswagen.de/erwin/showVehicleSearch.do

@bravo32 hocam merhaba bende turbo tamiri yaptırdım iki üç ay geçti aracı çalıştırdıktan 5 saniye sonra hafif ıslık sesi geliyor devirde  falan gelmiyor arasıra yapıyor bu parçanın olup olmadığını kendimiz görebilirmiyiz birşeyler sökülmeden sökülmeden 

Geri
Üst Alt