2019 Passat Geyik Testi - 2.0 TDI 4Motion

Evet araç dururken sürüş modu sporda esp kapalı olacak frene tam basarken aynı anda gazada basıyoruz devri sabit tutuyor sonra frenden ayağınızı çekiyorsunuz ok yaydan çıkıyor bir nevi
araç dört çeker evet patinaja kalmasın maksimum gücü hissettirsin diye yapılmış bir sistem ama yinede asfalt kalitemizden dolayı araba arkaya yükleniyor kafası kalkıyor resmen bu yüzden sanıyorum özellikle sağ arkaya daha fazla yük binmiş bahsettiğim kilometrelerde ses yapmaya başladı lokurtu şeklinde gerekli kontrolleri yaptılar daha sonra değişimi yaptılar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: SCC

zaten bende hacim haricinde kalite olarak diğer araçların passattan üstün olduğunu söyledim kalite vs olarak bu modeller daha ileride passata pahalı derken diğer modellerinde sunduğunu kalitenin bedelini bizden fazlasıyla alıyor passat parayla diğerleri sanki bedavaya alınıyor gibi olmuş zaten bu markaları kıyaslasaydınız abes olurmuş bu araçların hangisinin daha üstün olduğunu kime sorsanız söyleyecektir.
Evet. 5~A6>3~A4>Passat.

Dün gece izledim ben de bunu. Bir de 7'lisini çekseler :)  Yorumlara yazdım.
Km77 yapmıştı. Araç 1.0 tsi (1333kg)ve Michelin Energy Saver. Ona göre hesaplayın. Bir de videoda belirtilen kilometre bilgileri gps verisidir. Yani passattaki veriler gösterge verisi.

ESP devreye girince 4 çeker olmasının herhangi bi etkisi yok bu testlerde. Hızı sabitliyorlar sonra manevrada frene kullanmadan ESP devreye girdiği vakit hızlanma değil de duraklama durumuna düşüyor. Ancak tabiki 4 çeker olmasının ağırlık olarak etkisi vardır. Bir de lastikler jant felan ayrıntıya girersek. Kimsenin kendi aracında kolay kolay deneyemeyeceği bir testi izlemiş oluyoruz.  

Merak edene aşağıdaki video güncel kullanımda faydalı bir videodur. İzlemenizi tavsiye ederim..

Moderatör tarafında düzenlendi:
45 dakika önce, ogzogz yazdı:

Km77 yapmıştı. Araç 1.0 tsi (1333kg)ve Michelin Energy Saver. Ona göre hesaplayın. Bir de videoda belirtilen kilometre bilgileri gps verisidir. Yani passattaki veriler gösterge verisi.

Evet ama ben bunlarin yapmasini isterim. :)

@Gökhan Bilgin Hocam launch controlle amortisor degisimin bir alakasi yok.Launch control cekisi duzenleyen bir sistem arka amortisöre yukun binmesiyle bir bağ yok.Tamamen aracın amortisör hasarindan dolayi degisim olmuştur...Oyle bisi olsa aracimiza ful  bagaj beş kişi binip bir sürü km yapıyoruz on kere amortisör degistirmemiz lazim.Saygilar.

[mention=594]Gökhan Bilgin[/mention] Hocam launch controlle amortisor degisimin bir alakasi yok.Launch control cekisi duzenleyen bir sistem arka amortisöre yukun binmesiyle bir bağ yok.Tamamen aracın amortisör hasarindan dolayi degisim olmuştur...Oyle bisi olsa aracimiza ful  bagaj beş kişi binip bir sürü km yapıyoruz on kere amortisör degistirmemiz lazim.Saygilar.
Hocam sadece istanbula gidip gelmek için alındı bu araç çukur vs görmedi doğal olarak benim tahminim bu yönde zaten söküpte bakmadım. Bende hasardan olduğunu düşünmediğim için yazdım kaldı ki hasar olsa garantiden değişim yapacaklarını sanmıyorum dcc sistemli bir amortisörden bahsediyoruz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt